Ahşap Döşeme

Abone Ol 
tarafından
47
Ahşap Döşeme

Ahşap döşeme, ev sahipleri ve şirketler için zamansız ve nefes kesici bir iç tasarım yaratmaları için popüler bir seçimdir. Sadeliği, neredeyse her zevke hitap edebilecek sonsuz miktarda stille koordine edilmesini sağlar. Ne yazık ki, sert ahşabın maliyeti ve bakımı, ortalama tüketici için satın almayı zorlaştırmaktadır. Neyse ki, bazı alternatifler çok daha ucuz bir maliyetle aynı ahşap görünümüne ve hissine sahiptir.

Laminat Parke

Laminat, ahşap görüntüye sahip ince bir suntadır. Laminatın en büyük avantajlarından biri, parke kadar bakım gerektirmemesidir. Zeminin montajı nispeten kolaydır ve herhangi bir son işlem veya kaplama gerektirmez. Laminat, çizilmeye karşı çok dayanıklı olduğu için evcil hayvanı olan aileler için mükemmel bir seçimdir. Evinizdeki yoğun trafik alanları için şeffaf ve koruyucu bir kaplamaya sahiptir.

Mühendislik Döşeme

Mühendislik ürünü parke zeminler ahşaptan ve birbirine yapıştırılmış kat katmanlarından imal edilmiştir. Zemin, cüzdanınızda bir delik açmadan ahşap döşeme görünümünü koruyacaktır. Bu seçeneğe çok daha az harcayacaksınız ve neme karşı daha dayanıklıdırlar. Tercih mühendislik döşeme son derece sert olacak şekilde inşa edilmiştir. Ahşap zeminler, sıcak sıcaklıklardan ve nemden genleşmeye eğilimlidir. Mühendislik döşeme, farklı çevre koşullarında bükülmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Bambu Döşeme

Bambu çevre dostudur ve sert ağaçlara göre bazı avantajlar sunar. Uygun fiyatlı çünkü bitki sert ağaçlara kıyasla çok hızlı yenileniyor. Tahtaların çizgileri ve desenleri, tüm farklı odalar ve evler için biraz çeşitlilik sağlar.

Bambu, uygun fiyatlı ve çevre dostu olmasının yanı sıra alerjisi olan aileler için de sağlıklı bir seçenektir. Halı toz, evcil hayvan tüyü ve diğer alerjenleri toplama eğilimindedir. Sert döşeme seçenekleri alerjisi olanlar için yaygın bir seçimdir, ancak birçok kişi bunların bazılarının alerjileri de tetikleyebilecek kimyasallarla işlendiğinin farkında değildir. Bambu bu kimyasallarla işlenmediğinden alerjisi olan haneler için idealdir.

Ahşap Karo Döşeme

Karo zeminler, tüm bakım gerektirmeden size parke görünümü verebilir. Karo taşkınlarının temizlenmesi kolaydır ve temel yüzey temizleme ürünleri ile gerçekleştirilebilir. Ahşap görünümlü karo, sert ağaçtan daha dayanıklıdır ve uygun bakımla ömür boyu dayanır. Nem, ahşap zeminlerin bükülmesine neden olabilir, ancak karo üzerinde dökülmeler meydana geldiğinde endişelenmenize gerek yoktur.

Bir sonraki katınızı seçmeden önce, döşemenizden tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Parke güzel bir seçenektir, ancak ne en ekonomik ne de en dayanıklı seçenektir. Parke zorlukları olmadan size parke görünümü verecek döşemeleri düşünün.