Bahçe Bakımı

Abone Ol 
tarafından
52
Bahçe Bakımı

Arka bahçenize Bakmanın 7 Çevre Dostu Yolu

Arka bahçeyi pek düşünmüyoruz. Dikkatimiz sadece kötü bir koku varsa yakalanır. Diğer zamanlarda, arka bahçeden gelen garip böceklerdir. Arka bahçeyle ilgilenmen gerek. Evet, bunu yapmak için yeterli zaman olmasa bile. Ayrıca, çevre dostu önlemler uygulamanız gerekir.

Bu yazıda, bahçenize bakmak için Lawnstreet’in yardımıyla 7 çevre dostu yolu paylaşacağız.

  • Birkaç Ağaç Kes

Bahçenizde bir veya iki ağaç gereklidir. Bununla birlikte, arka bahçenin yeterli güneş ışığına sahip olmasını engellememelidirler. Niçin? Yeterli güneş ışığının olmaması toprağın uzun süre su tutmasına neden olur. Sonuç olarak, sivrisinek gibi böcekler evlerini orada inşa edebilirler. Bu nedenle, gölgenin yanı sıra yeterli güneş ışığına sahip olmak için sadece birkaç ağaç tutun.

  • Eko Biçme Makinesini Deneyin

Biçme makineleri bahçe işleri için çok önemlidir. Bununla birlikte, gazla çalışan bir biçme makinesi kullanıyorsanız, çok fazla gürültüye neden olabilir, bu da sizin ve komşularınız için sağlıklı olmayabilir. Ayrıca, çok fazla karbondioksit yayarlar.

Çevre Koruma Ajansı (EPA), gaz biçme makinelerinin yeni arabalardan yaklaşık 11 kat daha fazla hava kirliliği ürettiğini belirtiyor. Onlardan kaçının.

  • Doğru Bitkileri Seçin

Arka bahçe, evinizin diğer bölümlerinden daha az ilgi görüyor, değil mi? Bu nedenle, çok dikkat edilmesi gereken mahsullerin ekilmesinden kaçınmak gerekir. Ayrıca, arka bahçenin yeterince güneş ışığı alıp almadığını da düşünün. Yeterli güneş ışığı yoksa, fazla güneş ışığı gerektiren mahsullerden kaçının. Aksi takdirde, iyi yapmazlar.

  • Doğal Gübreler Kullanın

Çoğu kimyasal toprağa zarar verir. Sonuç olarak, sağlığınız riske girer. Bundan kaçının. Doğal gübreler kullanın. Yumurta kabuğu, muz kabuğu, kahve telvesi, şömine külü, kompost ve sirkeden ev yapımı gübreler yapabilirsiniz.

Maliyetsizdir, çimlerin büyümesini artırır ve sağlığınızı korur.

  • Su tasarrufu

Su iyidir, ancak kontrol etmezseniz bahçenizi mahvedebilir. Drenajda sızıntı olmadığından emin olun. Ayrıca, arka bahçeyi yalnızca zamanı geldiğinde sulayın. Nemli olup olmadığını hissetmek için toprağa bir delik kazarak bunu yapmanın zamanının gelip gelmediğini tespit edebilirsiniz. Islaksa sulamaya gerek yoktur; kalan suyun kurumasını bekleyin.

  • Plastik Şişeleri Yakmayın; Geri Dönüşüm
    Kentsel Bahçe Olarak Plastik Soda Şişelerini Geri Dönüştürmek

Küçük bir alanda bile plastik kaplar iyi bir sebze bahçesi yapabilir. Küçük bir yer kapladıkları için bol sebze dikmek için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, bir fıskiye satın almak yerine bunları sulama kabı olarak kullanabilirsiniz.

Yine de onları çiçek dikmek ve arka bahçedeki evin etrafına asmak için kullanabilirsiniz.

Tente