Bahçe Havuzu

Abone Ol 
tarafından
82
Bahçe Havuzu

Bir Bahçe Havuzuna Sahip Olmakla İlgili Yaygın Efsaneleri Çürütmek

Bahçenizde her zaman bir gölet olmasını istediniz mi? Belki de dalma konusunda karışık duygular yaşıyorsunuzdur. Bunun nedeni, bir gölete sahip olmakla ilgili her yerde yüzen çeşitli yanlış düşünceler olabilir. Su özelliğine sahip olmak, açık havada iş yerinde zor bir günün ardından dinlenebileceğiniz rahatlatıcı bir atmosfer sağlar. Bir gölete sahip olmakla ilgili size gerçek bir resim sunmak için, önce bu su özelliğiyle ilgili bazı yaygın efsaneleri çürütelim.

 • Düzenli Boşaltma
  Yüzen Gölet Çeşmesi

Bir göletin sık sık boşaltılması gerektiği doğru değildir. Taze yağmur, göletin üstündeki daha az yoğun suyu çevirerek eşit sıcaklığı teşvik eder. Ek olarak, oksijenin tüm gölet derinliklerine ulaşmasını da teşvik eder. Bahar temizliği de yılda bir kez gereklidir. Havuzun sık sık boşaltılması ciddi hasara neden olabilir. Uygun gölet drenajı, dengeli bir birikmeyi ve daha sağlıklı bir ekosistemi teşvik etmeye odaklanır.

 • Güvenlik Endişeleri
  Otterbine Çeşmesi Glow MR16 Alçak Gerilim LED Gölet Aydınlatması

Göletinizle güvenli bir şekilde etkileşime geçmek için evcil hayvanlarınız ve çocuklarınız olabilir. Bu, 2 inç derinliğe sahip rafların takılmasını gerektirir. Ek olarak, suya güvenli ve kolay erişim sağlamak için belirli alanlara kum plajı veya nehir taşı ekleyin. Kazaları önlemek için komşularınıza su özelliğiniz hakkında bilgi verin. Arkadaşlarınızı ve çocuklarınızı havuzun yakınındaki güvenlik gereksinimleri konusunda uzaklaştırın. Herkesin gece boyunca gölet konumunu fark etmesini sağlamak için gölet LED ışıklarını takın.

 • UV ışıkları Havuz suyunu temiz tutmada daha iyidir
  3/4 HP Kasco Havalandırmalı Gölet Çeşmesi

Herkes havuzunda suyun temiz olmasını ister. Bazen bu, suyu kirletmek için çürüyen enkaz ve diğer maddelerle mümkün değildir. Su özelliğinizde doğal bir dengeyi teşvik etmek için yüzen bir gölet çeşmesi aramak iyi bir fikirdir. Bu, göletinizdeki su yaşamının gelişmesini sağlar. Havalandırmalı bir çeşme ile donatılmış doğal olarak dengelenmiş bir gölet, gölet boyunca uygun oksijen seviyesini teşvik eder. 

 • Koi için üç Metre Derinliğinde
  Koi Göleti

Koi balıklarının gelişmesi için her göletin üç fit olması gerekmez. Sağlıklı ve mutlu koi için iki metrelik bir gölete sahip olabilirsiniz. En soğuk sıcaklıkta bile, iki fit derinliğindeki göletiniz yalnızca yaklaşık sekiz inç aşağıda donacaktır. Havalandırıcı takmak, oksijenin göletinizin her köşesine ulaşmasını teşvik ederken donma olasılığını önlemek için su hareketini teşvik eder. Alternatif olarak, amonyağın su özelliğinizden kaçmasını desteklemek için deicer’ı kullanabilirsiniz.

 • Kayalar ve Çakıl Temizliği Zorlaştırır
  AirPro Sallanan Pistonlu Havuz Havalandırıcı Kiti

Göletinizde çakıl ve kayaların olması iyidir. Bunlar doğal bir temizlik ortamı ve aerobik bakteriler için ideal bir ortam sunar. Bu, su özelliğinizde birikmelerini önlemek için enkaz ve balık atıklarını parçalamak için gereklidir. Bakteriler atıkları ve kalıntıları çamura dönüştürerek göletinizdeki suyu temiz bırakır. Çakıl ve kayaları su özelliğinizde tutmak, daha iyi ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Koi ve Bitkileri Gölette Tutamaz
Koi Göletleri

Gölet bitkileri balıklar için besindir. Bu nedenle göletinizde uygun su bitkilerinin tutulmasını sağlamak, balıklarınıza bir besin kaynağı sunar. Havuzun dibindeki anaerobik bakteriler, bitkilerin gelişmesi için balık atıklarını besin maddelerine ayırır. Bu, balıklara yiyecek sağlamak için doğal bir döngü oluşturur. Ek olarak, bitkiler balıkların gelişmesi için gerekli oksijeni yayar.

Havuz Suyunun Düzenli Olarak Test Edilmesi Gerekir
Havuz Suyu Testi

Havuzunuzdaki suyun düzenli test gerektirdiği doğru değildir. Dengeli bir göletin ekosistemi iyi durumdadır. Test, yalnızca su kalitenizden ödün verme veya balığınızın ölümü riski olan önemli bir sorun içindir. Bakımlı ve havalandırılmış tutmak için uygun adımları attığınızda göletinizdeki su kalitesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Su pH’ını ve diğer parametreleri ayarlamaya çalışmak balığınızı öldürebilir. Bu testler günün belirli saatlerinde kafa karışıklığına neden olmak için farklı sonuçlar verir.

Gölet Ev Değerini Artırıyor
Evinizi Bir Parti Mekanına Dönüştürün

Evinizi piyasaya sürmeden önce, değerini artırmanın yollarını aramalısınız. Neyse ki, bir gölet çeşmesine yatırım yapmak akıllıca bir fikirdir. Ev alıcıları her zaman su özelliklerine sahip evleri dört gözle bekler. Bahçe göleti, uzun bir günün sonunda dinlenebileceğiniz bir yer sunmaktadır. Genellikle ev partileri düzenleyen insanlar için de favoridir.

Sonuç
Umarım bu makale size bugün gölet çeşmeniz için pazara çıkmanız için yeterli bilgi vermiştir. Bu su özelliği engeller ve evinizi satarken mülk değerini artırır.

Doğal Dekor