Bahçe Kış Bakımı

Abone Ol 
tarafından
81
Bahçe Kış Bakımı

Bahçenizi Kışa Hazırlamanıza Yardımcı Olacak 4 Dekorasyon

Kış dekorasyonlarının mutlaka tatille ilgili olması gerekmez. En iyi kış süslemeleri, evleri kışın en kötüsüne hazırlayabilir ve en zararlı etkilerini azaltabilir. Ev sahiplerinin mülklerini kışlamak için kullanabilecekleri en iyi dört öneri için okumaya devam edin.

Çimentoyu Epoksi ile Kapatın

Kışın en kötü hava koşullarından kaynaklanan aşınma ve yıpranma, özellikle çimentoda çatlaklar varsa, beton döşemenizde hasara yol açabilir. Yağış bu çatlaklara yol açarsa, döşeme hızla tehlikeye girebilir. Evlerinin önünde veya arkasında herhangi bir yerde beton açığa çıkaran ev sahipleri, çimento zeminlerini epoksi ile korumak için önlemler almalıdır. Epoksi, pürüzsüz ve yüksek performanslı bir yüzey eklemenin yanı sıra çimento yüzeyini kapatarak uzun ömürlülüğünü birkaç yıl artıracaktır.

Bir Veranda Örtüsü Takın

Havalar tekrar ısındığında teraslarının tadını çıkarmayı ümit eden ailelerin, en fazla hasarı önlemek için evlerinin bu bölgesini kışlamak için gerekli önlemleri almaları gerekiyor. Kış aylarında açıkta kalan teraslara yönelik en büyük tehditler yağmur, dolu, buz ve kardır. Her türlü yağış veya sert hava, veranda mobilyalarını mahvedebilir, yapının çürümesine neden olabilir ve aksi takdirde dinlenme ve rahatlama amaçlı bir yeri tahrip edebilir. Ev sahipleri, bir veranda örtüsü takarak en kötü kış aylarında verandalarını koruyabilirler. Verandayı korumanın yanı sıra, bu veranda örtüleri ısıyı yerel tutmaya yardımcı olarak, hafif soğuk kış günlerinde verandanın keyfini çıkarmayı mümkün kılar.

Çalı Örtüleri Kullanın

Bahçecilik hayranı olan ev sahipleri, en soğuk kış günlerinde bitki örtüsünü korumak için ekstra özen göstermelidir. Sıcaklıklar tehlikeli derecede düşerken, soğuk enstantaneler çoğu bitki için ölüm cezası olabilir. Bunun olmasını önlemek için uzmanlar, bahçıvanların bahçelerini sert rüzgarlardan ve soğuk sıcaklıklardan korumak için çalı örtüleri kullanmalarını tavsiye ediyor. Bu tür örtüler, bitkilerin donmasını önlemeye ve etraflarındaki ılık havayı hapsetmeye yardımcı olur.

Bahçenin Etrafına Malç Yerleştirin

Kış malçlaması, ev sahiplerinin kışın en kötüsünü hafifletmek için güvenmeleri gereken başka bir taktiktir. Yolda sert donmalar ve rüzgarlar olduğunda, bahçenin etrafına malç sermek zeminin çözülmesini önleyecektir. Toprak kış boyunca donmuşken, bitkiler ilkbahar gelene kadar uykuda kalacaktır. Uygun malçlama uygulamaları ile ev sahipleri, bitkileri daha karanlık kış günlerinde besleyerek topraktaki suyu da koruyabilecekler.

Evinizin kışa hazır olduğundan emin olun. Mülkünüzü tüm sezon boyunca korumak için bu dört ipucunu kullanın.