Banyo Mutfak Dekorasyon

Abone Ol 
tarafından
64
Banyo Mutfak Dekorasyon

Banyo ve Mutfak Makyajı için Ucuz Kendin Yap Yöntemleri

Son on yılda, ev aksesuarları ve yapılarında çok fazla gelişme oldu. Geliştirilmiş cihazlar, daha iyi iç tasarımlar ve demirbaşlar anın konusu.

Aslında, evlerin temel mimarisi (hem eski hem de yeni) aynı görünebilir. Yine de modern bir evi eski bir evden, özellikle mutfak ve banyo alanlarından ayıran şey iç unsurlardır.

Evinizi satma şansına sahip olmak ve anlamlı bir yatırım getirisine sahip olmak için banyonuzu ve mutfağınızı yenilemenin bir yolunu bulmanız gerekir. Bunun nedeni, çoğu ev alıcısının, iyi bir mutfak ve banyo yapısına sahip olmayan bir evin, varsa çok fazla yeniden satış değerine sahip olmadığını düşünmesidir.

Kendin Yap Mutfak Makyajı

Şimdi olay şu. Kolay satış için mutfağınızı veya banyonuzu yeniden şekillendirmek için biraz para yatırmanız gerekirken, harcamalarınızı karşılayacak kadar para kazanmama riskiniz olduğu için büyük miktarlarda para harcamak en iyi seçenek olmayabilir.

Ulusal Emlakçılar Remodeling Impact Derneği tarafından hazırlanan bir rapor, tam bir banyo tadilatında yatırımın yalnızca% 50’sinin telafi edilebileceğini iddia ediyor. Buna karşılık, mutfak tadilatları en iyi ihtimalle yaklaşık% 62 yatırım getirisi sağlayabilir. Şimdi hala büyük bir yatırım değil, değil mi? Sorunları daha da kötüleştirmek için, banyo ve mutfağın yeniden onarılması, 200 metrekare kadar küçük alanlar için 20.000 dolara mal oluyor.ft. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, araştırmalar ev sahiplerinin sadece% 19’unun tam tadilat yolunda ilerlediğini gösteriyor.

Bu% 19’u, banyo ve mutfak tadilatında büyük ölçüde azaltılmış yatırım / harcamalara yol açabilecek birkaç hack bilen bir emlakçı bulmanın önemli olduğunu biliyor ve böylece evi makul bir yatırım getirisi ile satma şansını artırıyor. UpNest gibi platformlarda, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir tane bulana kadar aracıları karşılaştırabilirsiniz.

Özellikle küçük bir bütçeniz varsa, banyo ve mutfak makyajı için birkaç kendin yap püf noktası.

Banyo Tadilatı

Resim Kredisi: Döşeme Netliği

Eski Donanımı Değiştirin

Mutfak dolaplarınızda kırık menteşeler var mı? Mutfağınızın yeni bir kapıya mı yoksa yeni çekmecelere mi ihtiyacı var? İşi yapmak için bir teknisyen kiralamak 200 dolardan daha ucuza mal olabilir. Ya da terlemek havasındaysanız, bir tornavida ve biraz enerji içeceği alın.

Mutfak dolaplarınız ucuzdur ve değiştirilmesi kolaydır. Yapmanız gereken, değiştirmek istediğiniz tutamaçları ölçmek ve en yakın mağazaya götürmek veya çekmelerden birinin bir örneği ile dükkana gitmek.

Ayrıca, değiştirmeden önce, şu an sahip olduğunuzdan daha çekici (özellikle potansiyel alıcı için) olabilecek bir çekiş düşünün ve bunun için gidin. Sonuç olarak, seçiminizin ev tarzıyla çelişmediğinden emin olun.

Musluklar En Önemlisi Olmalı

Muslukların durumu, ev alıcısına bir bakışta çok şey anlatıyor. Kötü döşenmiş bir musluk, yalnızca eski veya bakımsız olduğu anlamına gelir.

Harika haber şu ki, musluklar banyo için 80 dolara ve mutfak için yaklaşık 50 dolara yükseltilebilir. Banyo başlıklarını ve küvet tahliyesini yeni musluğa uyacak şekilde değiştirdikten sonra, gitmeye hazırsınız. Sadece kurulum pahalı olabilir. 250 $ gibi düşük bir fiyatla, bir tesisatçı musluk tesisatını çalıştırabilir, ancak bu sadece bir tanesinin maliyeti olacaktır. Bu, musluk kurulumunda DIY becerilerinizi kullandığınız veya bir profesyonelin her ikisini de (banyo ve mutfak) aynı anda kurmasına izin verdiğiniz anlamına gelir.

Ağır Projelerden Ne Zaman Kaçınacağınızı Bilin

Muslukları yeniledikten ve mutfak dolabına yeniden baktıktan sonra evinizin yaşlandığı belli olabilir. Döşeme, tezgah üstü veya makyaj masası gibi şeyler, yeni donanım ve musluklar karşısında tuhaf görünebilir. Onları değiştirmek bütçenizde bir patlama olabilir.

Bununla birlikte, yaptığınız küçük yenilemenin, yakında satılacak evinizi, orada uzun süre kalmayacağınız için alıcılara çekici hale getirmek olduğunu belirtmekte fayda var. Yıpranmış zeminler gibi büyük projeleri değiştirmeye çalışabileceğiniz tek zaman, mülkün üst düzey bir ev olmasıdır. Buna rağmen, paranızı geri alamayabileceğiniz için, özellikle cihazlar için en pahalı değiştirmelere gitmemeniz tavsiye edilir.

Akılsızca para harcamayın. Alıcıların ne istediği konusunda size rehberlik edecek bir emlakçı bulun, böylece daha fazla teklif almak için çok az harcama yapabilirsiniz.