Çatı Restorasyonu

Abone Ol 
tarafından
61
Çatı Restorasyonu

Her zaman bilmek istediğiniz Çatı Restorasyonunun Temelleri

Çatı Restorasyonu

Çatı restorasyonu, bir çatının temizlenmesi, onarılması ve yeniden kaplanması işlemidir. Bu prosedürün amacı hem eski hem de yeni çatıları çeşitli doğadaki hasarlardan korumaktır. Yapılması gereken prosedürün türü, çatı tipine bağlıdır — kiremitlerin değiştirilmesi, monte edilen metal levhanın sızdırmazlığı veya yeniden boyanması veya tamamen yeni bir kaplamanın tamamen çıkarılması ve takılması. Restorasyon sürecinin ilk aşamalarında çatı kir ve yosun giderilerek temizlenir ve ardından sadece yüklenici hasarı gidermeye devam eder. Matris Çatı tüm çatı problemlerinize en iyi çözümleri sunar; Çatı restorasyonları konusunda bilmeniz gerekenler aşağıdadır.

Çatı Restorasyonu – Metal
Metal levhalardan yapılmış çatılar, hasar durumunda kapsamlı onarım gerektirir. Metal çatıların içerdiği hasar türleri, leke sızıntıları veya hasarlı kaplamadır. Metal levhalardaki sızıntılar genellikle levhaların veya dikişlerin kesişme noktasında gelişir. Buna ek olarak, çatı tabakasının olukla birleştiği yerde sızıntı da olabilir. Bu sızıntıları doldurmak için bu sızıntıları kapatmak için bir yama kullanılır. Genellikle bu yamalar çatı ile aynı malzemeden oluşur, ince tabakayı plaka ile karıştırmak için renkler eklenir. Yamayı yapıştırmak için metal vidalar kullanılır ve daha fazla sızıntıyı önlemek için kapatılır.

Çatı Restorasyonu – Kiremitli
Çatı başlığı, şiddetli hava koşulları veya ağır bir ağaç dalından düşme gibi olaylar da dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı zarar görebilir. Zamanında onarım, tüm evin daha ciddi hasar görmesini önleyebilir; Başka bir deyişle, zamanında onarım çok para kazandırabilir. Bir kiremitin tamir işlemi, sırt kiremitlerinin yeniden döşenmesini ve yeniden boyanmasını veya kırık, hasarlı veya çatlamış kiremitlerin değiştirilmesini içerir. Onarım işleminden sonra yeni eklenen veya onarılan karoların üzerine mantar önleyici ve dolgu macunu sürülür.

Çatı Değişimi veya Çatı Restorasyonu
Çatının değiştirilmesine veya çatının restorasyonuna doğru hareket etme kararı, çatının hasarlı durumuna bağlıdır. Bu, esasen, bir çatı o kadar ciddi şekilde hasar görürse, parçaların yamalanması ve hatta değiştirilmesi tam güvenliği sağlayamazsa, o zaman bir çatı değişimi düşünülmelidir. Çatı değişimi sadece maliyetli olmakla kalmaz, aynı zamanda iş tamamlanana kadar tesisin tamamen boşaltılmasını gerektirir. Bu nedenle öncelikle sakinlere durum kötüleşmeden çatılarını restore etmeleri tavsiye edilir. Şiddetli yağışlar gibi sert bir iklim durumunda, sızan veya güvensiz bir çatı evin tüm yapısına ciddi zararlar verebilir. Bu, iç duvarların sönümlenmesine neden olacağından mantar ve diğer bakteri üremesine neden olur. Evin uzatılmasının yerinde olduğu durumlarda, çatı değişimi iyi bir seçenektir.

Çatı Kaplama Malzemeleri
Çatı değiştirme sürecinden geçerken, mevcut çatı kaplama malzemeleri kontrol etmek ve bir maliyet-fayda analizi yapmak akıllıca olacaktır. Aşağıda yaygın olarak kullanılan ve mevcut bazı malzemeler bulunmaktadır:

Renk Bağlaması
Dayanıklı, yangına dayanıklı ve çeşitli renk şemalarında gelir. Genellikle 25 yıllık bir garanti ile gelirler. Metal çatı kaplama colorbond kullanır.

Kiremitli çatı, pişmiş toprak, beton veya arduvaz içeren geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Çoğu durumda 25 yılı aşkın bir süre ile hepsi yangına dayanıklıdır.