Dağınıklıktan Kurtulma

Abone Ol 
tarafından
66
Dağınıklıktan Kurtulma

Dağınıklığı Uzak Tutmak: 4 Temel Ev Organizasyonu İlkesi

Dağınıklıkla dolu bir ev hızla bunaltıcı hale gelebilir. Dağınıklık artmaya başladığında, hepsinden kurtulmak ve temiz, dağınıklıktan arınmış bir eve geri dönmek zordur. Bununla birlikte, dört önemli ev organizasyonu ilkesi, evin organize olmasına ve bu şekilde kalmasına yardımcı olabilir. Dağınıklıktan kurtulmak ve tekrar birikmeye başlamadığından emin olmak için buradaki ipuçlarını izleyin.

  • Her şeyin Bir Evi Olduğundan Emin Olun

Her şeyin bir evi olduğunda, tezgahlara, mutfak masasına veya ön kapının yakınında bir yere hiçbir şey yığılmaz. Ayrıca, daha önce ne satın alındığını görmek daha kolaydır. Bu şekilde eksik olan ürünlerin yeniden satın alınması gerekli olmayacaktır. Yapay Noel ağacınızı saklamanın bir yolu bile olmalı. Çok fazla dağınıklığı olan veya her şey için bir ev bulmak için yardım isteyenler ziyaret edebilir urbanclarity.net şimdi ve uzman tavsiyesi alın. Bu genellikle organize olmanın en büyük parçasıdır, ancak atlanabilecek bir adım değildir.

  • Bir Şeyleri Bir Kenara Koyma Alışkanlığı Edinin

Her şeyin bir evi olsa bile, kullanıldıktan sonra her şey bir kenara bırakılmadıkça faydası olmaz. Bir şeyleri derhal bir kenara koyma alışkanlığına girmek çok önemlidir. Masada daha sonra bırakılacak bir şey bırakılırsa, şans iyidir; çok uzun bir süre bırakılmayacak. Bunun yerine, öğe başka bir yerde yer kaplamaması ve gelecekte ihtiyaç duyulduğunda kolayca bulunabilmesi için hemen kaldırılmalıdır.

  • Eve Gelenleri Yönetin

Alışverişten sonra, yeni öğelerin hemen kaldırıldığından emin olun. Yeni kıyafetler ön kapıdan ayrılmak yerine doğrudan dolaba gidebilir. Yeni zanaat öğeleri diğer zanaat öğeleriyle birlikte gitmeli; okul malzemeleri diğer okul malzemeleri vb. İle birlikte gitmelidir. Posta kapıda sıralanmalıdır, böylece herhangi bir önemsiz posta evin herhangi bir yerinde yer kaplamadan önce atılabilir. Faturalar ve diğer postalar, ihtiyaç duyulduklarında kolayca bulunabilmeleri için bir kenara bırakılmalıdır. Ertesi sabah tekrar içeri girip çıkan sırt çantaları veya diğer eşyalar için giriş sepetleri harika bir fikirdir.

  • Kapları Her Yerde Kullanın

Her şeyi düzenli tutmak için evin her yerinde kaplar kullanılabilir. Çok sayıda yeni organizasyon aracı satın almaktan kaçınmak ve çok para harcamadan önce neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bulmak için eski kapları yeniden kullanın. Banyo malzemelerini daha küçük kaplarda saklayın ve bir rafa veya lavabonun altına koyun. Sezon dışı kıyafetleri dolaptaki daha büyük sepetlere koyun, böylece yoldan çekilirler. Diğer malzemeleri gerektiği gibi sepetlerde saklayın ve kolayca görülmesi gereken şeyler için temiz kutuları düşünün.

Dağınıklıktan kurtulmak ve bir alanın dağınıklığını önlemek çok zor iş gerektirebilir, ancak sonunda buna değer. Burada listelenen adımları izleyerek tüm evi kontrol altına almak ve herhangi bir dağınıklığın tekrar oluşma potansiyelini en aza indirmek mümkündür.

Her şeyin bir evi olduğundan ve kullanıldıktan sonra veya satın alındıktan sonra her şeyin evine gittiğinden emin olun. Bu bir alışkanlık haline geldiğinde, dağınıklığı uzak tutmak o kadar da zor olmayacak.

Engelliler İçin Ev