Dekorasyon İpuçları

Abone Ol 
tarafından
97
Dekorasyon İpuçları

Verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmak için dokuz dekor ipucu

  • Ofis Dekoru

Çevreniz, içinde her zaman nasıl hissedeceğiniz konusunda önemli bir rol oynar. İşyerinizin ortamı ise, verimliliğinizi bile etkileyecektir. Verimliliğinizi artırmanın yollarından biri dekorunuz üzerinde çalışmaktır. İşte verimliliğinizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilecek heyecan verici dekor ipuçlarından geçerken bize yolculuk yapın.

  • Aydınlatmanızı Ayarlayın

İşyerinizin aydınlatmasını makul bir dereceye kadar en üst düzeye çıkarmak, güç enerjinizi artırabilir ve hatta çalışırken göz yorgunluğunu azaltabilir. Aydınlatmayı optimize etmenin bir yolu, ağır ve opak pencere uygulamaları yerine şeffaf ve havadar pencere uygulamaları kullanmaktır. Bu uygulama, ofisinize giren doğal ışık miktarını kontrol ederken en uygunudur. Ofisiniz için ışığı optimize etmek için bunu daha parlak enerji tasarruflu beyaz ampullerle de yapabilirsiniz.

  • İşyerinizi Dağıtın

Çalışma alanınıza minimalist bir yaklaşım, birçok yönden sizin için iyi demektir. Belgelerin fiziksel olarak dosyalanması nedeniyle etrafınızda çok fazla dağınıklık olmasını önlemek için evrak işlerini azaltmaya çalışın. Etrafınızda çok fazla dağınıklık olduğunda, kolayca bunalmış olabilirsiniz. Dahası, etrafınızda fazla dağınıklık olmadığında hava daha taze ve temizdir.

  • İlham verici Renkler kullanın

Çalışmak istediğiniz şirketlerden birine girdiniz mi? İşyerinde nelere dikkat edersiniz? Cevap, rengin bu konuda sevdiğiniz şeylerden biri olmasıdır. Renk, ruh hali ve üretkenlikle önemli ölçüde ilişkilidir. Mavi renk zihinsel uyarımdır, sarı yaratıcılık içindir ve yeşil gevşemeye neden olur. Ancak bu renkler bir kişiden diğerine değişir. Bu nedenle, sizin için uygun bir renk seçin.

  • Ofisinizin Kokusunu Şekillendirin

Üstten dekorunuzun duyularınıza dikkat etmesi gerektiği açıktır. Garip kokuları olan bir yerde çalışamayacağınızı unutmayın. Bu, ofisinizin başına gelen yıkama türüne dikkat çeker. Ayrıca, kullandığınız hava spreyi. Nane enerji, tazelik, konsantrasyon, moral ve stresi azaltmak için yaygındır. Çalışma alanınızı koklamanın diğer yolları kokulu mumlardır. Günün sonunda mumu üflemeyi unutabileceğinizi hissetmeniz durumunda uçucu yağ difüzörleri de kullanabilirsiniz. Bu seçeneklere alerjiniz varsa, hafif ajanları deneyin.

  • Biraz Yeşillik ekleyin

Bugün yoğun bir günde kendinizi normal hissetmenizi sağlamanın bir yolu doğadır. Stresli bir işyerindeyken, dekorunuzda baskıları gideren bir şeye ihtiyacınız vardır ve bunu sadece yeşillik yapabilir veya siz yapabilirsiniz. Yeşil, çalıştığınız her an umutlarınızı koruyan iyi hissettiren havayı ortaya çıkarır. Dahası, bitkiler havanızı temizler. Ofisinizin etrafında saksıları deneyin. Bir örnek, masanızda dalları kesmeye devam ettiğiniz küçük bir saksıdır. Bu dekor ipucu sadece ofisinizin güzel görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ara sıra zihninizi rahatlatır.

  • Motivasyon Mesajları

Aynı şeyler üzerinde tekrar tekrar çalışmak oldukça sıkıcı olabilir. İşini sevebilirsin, ama bazen ilham kaybolur. Ruh halinizi yüksek tutmanız gerekir, bu nedenle çıkarken ve geri dönerken duvarlarınızda, masanızda, ofis kapılarınızda ilham verici mesajlar verin. Bu dekor ipucu, moraliniz bozulduğunda ruh halinizi hafifletebilir ve çok çalışmaya devam edebilir. Bunu sadece metinler, kahramanların görüntüleri ve sektörünüzdeki ilham verici bireyler hakkında yapmayın. Kendiniz yapamıyorsanız, bunun için iyi bir tasarımcı bulun. Size biraz paraya mal olabilir, ancak sevdiğiniz işi yaparken ateşi yakmaktan daha fazlası ne olabilir.

  • Benzersiz ve Güzel Depolama Seçenekleri

Sanki hiçbir zaman kağıtsız bir döneme girmeyecekmişiz gibi. Kullanacağınız her belge parçası için bir yerin olması uygundur. Kağıttan kaçınabiliyorsanız, ne yapıyorsanız yapın, daha da iyisi. Ancak, yapamazsanız, nerede tutacağınızı bilmeniz gerekebilir, ancak işyerinizde, işyerinizde veya işyerinizde değil. Ofisinizdeki rafın üzerinde sadece en uygun eşyalar olacak şekilde doğru seçim olması gerekir. Bu sadece kağıtla ilgili değil. Kaçınılmaz ofis malzemeleriniz varsa, bunları bir yerde düzenlemeyi düşünmeniz gerekir. Sarf malzemeleri için orta boy kilitlenebilir raflar gibi kapalı alanları tercih edin.

  • Vizyon Kurulu

Çalışma alanınızda hiç yoksa, kendinizi kontrol altında tutmak için dağınık bir iş yapıyorsunuz demektir. Dekorunuzla çalışma alanını ilham verici hale getirmek için çalışıyor olabilirsiniz, ancak bu asla yeterli değildir. Ofisinizde bir yerde bulunan bir vizyon panosu, yapmanız gerekenlere odaklanmanızı sağlayarak “yapılacaklarınızı” sergiler. Bu, üretkenliğinize yardımcı olur. Hedeflerinize yönelik fotoğraflar ve mesajlar, üretim gücünüzü büyük ölçüde artıracaktır. “İşyerimdeki her birimizin bir vizyon panosu var. Onlara her baktığımızda ruhlarımız aydınlanır ve yaptığımız işte bir miktar yenilik yaratılır.” Bir Studicus deneme yazma hizmeti uzmanı olan Jesse William diyor.

  • Zemin Görünümüne Dikkat Et

En iyi kata sahip olabilirsiniz, ancak her zaman aynı görünecek ve hiçbir şey ilginç olmayacak. Bu nedenle çalışma alanınızı uyumlu hale getirmek için zemininizi ne yapacağınızı düşünmeniz gerekir. Her şeyden önce, çalışma alanınız için iyi bir halı seçin. Halılar çalışma alanına yeni bir his katar ve çalıştığınız her an moralinizi korur. Ayrıca ayakkabılarınızı çıkarabilir ve zeminlerinizin soğukluğunu yaşamadan ayaklarınızı halının üzerinde tutabilirsiniz.

Çalışma alanınız ve çalışma alanınız kendi başlarına yeterli değildir. Bunu sizin ve içinde çalışanlar için uyumlu ve ilham verici hale getirmek için biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor. Yukarıdaki dekor ipuçları, yaptığınız işte sizi daha üretken hale getirmede uzun bir yol kat edecektir. Sadece onlarla sınırlı değilsiniz ve kendinizinkine sahip olabilirsiniz. İş ahlakınıza uyan bir ipucu seçin ve oturduğunuz yerden daha iyisini yapın.

Doğal Dekor