Doğal Dekor

Abone Ol 
tarafından
119
Doğal Dekor

Doğayı evinizin dekoru için ilham kaynağı olarak Kullanmak

Doğayı ev dekorunuz için ilham kaynağı olarak Kullanmak

Doğanın güzelliğinin tadını çıkarmak, stresi azaltmanın ve rahatlamanın en etkili yollarından biridir. Birçok insan açık havada doğal ortamları deneyimlemek için yürüyüş yapmaktan veya araba kullanmaktan hoşlanırken, günün veya gecenin herhangi bir saatinde rahat erişim için doğayı evinize getirmek de mümkündür. Siz ve aile üyelerinizin keyif alması ve misafirlere ilham vermesi için evinizi doğa tarzı bir dekorla doldurmanız için birkaç ipucu.

  • Doğal Renkleri Kullanın

Doğanın paletini düşünürken akla yeşil, sarı, mavi ve kahverengi gibi renkler gelir. Tabii ki, seçenekler çeşitli hayvan renklerine ve tonlarına ve beyaz veya ten rengi gibi daha nötr tonlara kadar uzanabilir. Odalarınızı sakin ve huzurlu doğal ortamların yanı sıra vahşi yaşam habitatlarına benzeyecek şekilde dekore edin. Örneğin, su bazlı işlevlerine sahip banyolar genellikle deniz mavisi, turkuaz ve ilgili renklerin deniz rengindeki desenlerinde iyi görünür. Aile odaları, canlı bir dokunuş için orman yeşili vurgularla ten rengine boyanabilir.

  • Doğal ışığı Dahil edin

Doğal ışıkta çekilen doğa görüntüleri, yapay aydınlatmaya göre daha gerçekçi bir izlenim bırakıyor. Hafif pencere kaplamaları veya çizilmiş gölgeler, evde geçirilen keyifli zamanlar için bol güneş ışığına veya ay ışığına izin verir. Verandaya açılan fransız kapılar veya üstte veya yanlarda pencere camları bulunan bir ön kapı, ışığın fuaye girişini aydınlatmasını sağlar. Kullanım maliyetlerinden de tasarruf etmek için mümkün olduğunca doğal ışık kullanın.

  • Doğa Temalı Dekoru Seçin

Çiçek resimleri ve duvar dekoru, doğa odaklı evinize hoş vurgular katar. Çiçekli sanat, doğayı ailenizin ortasına getiren tüm doğal renkleri, aydınlatmayı ve dokuları koordine etmeye yardımcı olabilir. Büyük bir çiçek resmi, her şeyi birbirine bağlayan bir odanın odak noktası olabilir. Alternatif olarak, iki, üç veya daha fazla çiçek çerçeveli sanat eserinden oluşan daha küçük bir set, bir köşeyi aydınlatabilir veya nötr tonlarda boyanmış odalara renk katabilir.

  • Doğal Elementleri Dahil Et

Evinizin doğa temasını canlandırmak için çakıl taşları, taşlar, yosun, odun ve su elementleri eklemeyi düşünün. Renkli çakıl taşlarından oluşan bir kavanoz her yerde harika görünürken, şöminenin yanına düşünceli bir şekilde yerleştirilmiş sanatsal taşlar veya floralı masa centerpieces olarak doğal bir dış mekan görüntüsü yaratır. Çiçek aranjmanlarına yosun ve odun eklenebilirken, bir akvaryumdaki veya başka bir dekoratif kaptaki su, doğanın hayat veren özellikleri duygusu yaratır.

Bir dahaki sefere ormanda yürüyüşe çıktığınızda veya tepelerde yürüyüş yaptığınızda, ağaçlar, kayalar, akarsular ve çayırlar arasında dekoratif ilham arayın. Günlük keyif için yanınızda bir parça doğayı eve götürmek için benzersiz fikirler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bahçe Bakımı