Duvar Sanatı

Abone Ol 
tarafından
60
Duvar Sanatı

Doğru duvar dekoru donuk, vanilyalı bir duvarı göz alıcı, baş döndürücü bir şahesere dönüştürebilir. Herhangi bir alana karakter getirebilir, özellikle de bir sanat eseriyse.

Hepimiz iç mimar değiliz ama şaşkına dönmeyin! Sade, çıplak duvarlarınıza hem ucuz hem de yapması kolay bir hayat katmanın birçok yolu vardır. Duvarınızı geliştirecek ve oturma odanızın tüm görünümünü güncelleyecek profesyonel sanatçıların çeşitli sanat koleksiyonlarını bulacaksınız. İşte evde duvar dekorunu kullanmanın en sevdiğimiz yolları:

Büyük Ölçekli Sanat
Büyük ölçekli sanat, tonu belirlediği ve dikkati emrettiği için bir odaya mükemmel bir ektir. Siyah beyaz bir resim minimalist bir alanı güzelce tamamlayabilir veya odaya biraz renk katmak için soyut bir parça seçebilirsiniz.

Portreler ve Resimler
Sanat eseri, herhangi bir evin direncidir. Portrelerden manzaralara, özetlerden izlenimciliğe, rönesans’tan modern sanata kadar her bütçeye uygun seçilebilecek çok şey var.

Yaratıcı bir tür veya hevesli bir sanatçıysanız ve başyapıtlarınızı yaratmak istiyorsanız, yetişkinler için numaraya göre boya, sanat kitleri satın almak için harika bir sitedir. En önemli tuval koleksiyonlarından birine, ayrıca numara kılavuzlarına ve boya fırçalarına sahiptirler.

Bir Galeri Duvarı
Sanatı evinize dahil etmenin en iyi yollarından biri bir galeri duvarı oluşturmaktır. Odanın bir tarafında minimum mobilyaya sahip çıplak bir duvarınız olsaydı yardımcı olurdu.

Kalbinizin istediği her şeyi galeri duvarınızda, fotoğraflardan asma ve sanat eserleri içeren bir duvara stil vermeye kadar görüntüleyebilirsiniz. Bu, evinize biraz kişilik ve renk getirmenin harika bir yoludur.

Sanat eserleriyle kaplayacak bütün bir duvarınız yoksa, etki yaratmak için üç veya daha fazla sanat eserini gruplayabilirsiniz. Sadece hepsini birbirine bağlayan altta yatan bir tema olduğundan emin olun.

Vurgulu Bir Duvar
Başka bir seçenek de vurgu duvarı oluşturmaktır. Bunu, bir duvarı göze çarpan bir renge boyayarak veya güzel şablon desenleri oluşturarak, cesur renklerle vurgular tasarlayarak ve dekoratif duvar kağıdı koyarak istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Aynalar
Stratejik olarak yerleştirilmiş aynalar ışığı yansıtabilir ve bir odanın daha büyük ve daha parlak görünmesini sağlayabilir. Güzel çerçeveli bir ayna, bir odayı yenileyebilir ve ince bir tarz katabilir. Büyük boy bir aynayı veya birlikte asabileceğiniz birkaç küçük aynayı tercih edin.

Beyaz Tahta veya Kara Tahta
Yazı tahtaları ve kara tahtalar rustik cazibelerini bir odaya getirebilir. Bir mutfağa veya ev ofisinize işlevsel bir katkı olabilirler.

Yine de sadece geleneksel bir tahtaya bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Bunları bugünlerde hemen hemen her renkte, gölgede bulabilir ve yazdırabilirsiniz. Ayrıca duvara yazı boyası ile tüm bir duvarı boyayarak beyaz tahta fikrini bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

Bir Sepet Duvarı
Sepet duvarı nedir? Bu sadece bir araya getirilmiş ve bir raf sağlamak için alt kısmı duvara yapışmış bir duvara asılmış bir sepet koleksiyonudur. Kolay ve eğlenceli bir DIY.

Çeşitli stillerle oynayabilirsiniz: boho, geleneksel, Akdeniz veya kıyı. Nötr veya renkli temalara sahip farklı boyutlarda veya dokulu sepetler kullanmak her odayı canlandırabilir.

Kişiselleştirilmiş Bir Harita
Mekanınızı dekore etmenin, nerede olduğunuzu gösteren kişiselleştirilmiş bir haritadan daha iyi bir yolu var mı? Herhangi bir renk paletinde belirli bir şehri, eyaleti, ülkeyi veya dünyayı elde edebilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz yerlere pin ekleyerek haritanızı kişiselleştirin!

Gemi Duvarları
Shiplap, birbirine kenetlenen ve üst üste binen özel bir tahta türüdür. Çoğu nakliye levhası alçıpandan daha pahalıdır. Nakliye panoları çok kolay monte edilebilir – kendiniz bile yapabilirsiniz!

Evinizdeki her odaya uyacak pek çok seçenek ve tahta seçeneği var. Benzersiz bir görünüm oluşturmak için tahtanın renkleri ve türleri ile oynayabilirsiniz.

Sanat Olarak Kumaş
Güzel ve zengin bir goblen veya duvara asmak, bir odanın tüm görünümünü değiştirebilir ve ona karakter ve derinlik kazandırabilir. Ayrıca, çerçeveli resimlerden çok daha kolay hareket etmeleri ek bir avantajdır.

Kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için vintage kumaşları veya eşarpları duvar askılarınız olarak desenlerle çerçeveleyebilirsiniz.

Duvar Dekorunuzu Seçmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler
Göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey elbette duvarın kendisi, ne kadar büyük olduğu ve hangi boyutta sanata ihtiyacınız olduğudur.

İyi bir kural, sanat eseri ortada olacak şekilde duvarın her iki tarafında altı ila 12 inç solda kalmaktır.

Akılda tutulması gereken bir diğer şey de odadaki mobilyalar. Bir kanepenin, yatağın veya masanın arkasına asıp asmadığınıza bağlı olarak ihtiyacınız olan sanat türünü düşünün. Daha küçük sanat eserleri veya mobilyalarla aynı uzunlukta seçin.

Büyük tuval sanatını karşılayamıyorsanız veya çok hacimli olmasından endişe ediyorsanız, birbirini tamamlayan daha küçük parçalar seçin ve çağdaş bir görünüm için bir kolaj oluşturun.

Duvarlarınızı süslemek ve onlara taze ve canlı bir görünüm vermek için çıkarılabilir duvar kağıdı duvar resimleri de kullanabilirsiniz.

İlginç tutun; kişisel tutun ve dekorunuzla bir açıklama yapın. Sonuçta, duvar dekorunuz canlı, sansasyonel ve güçlü değilse, o zaman ne anlamı var!

HVAC Sistemleri