Emlakçılık

Abone Ol 
tarafından
44
Emlakçılık

Yeni Gayrimenkul Müşterileri Bulmanın 5 Alışılmamış Yolu

Emlakçı

Bir emlakçı olarak, işiniz umarım bir satışı kapatmak için getirdiğiniz müşteri sayısına indirgenir. Ne kadar çok müşteri çekerseniz, daha fazla anlaşmayı başarılı bir şekilde kapatma olasılığınız o kadar artar. Bununla birlikte, bazı emlakçılar satış kotasını karşılamakta zorlanıyorlar çünkü yeni müşteriler bulma konusunda net bir sistemleri yok.

Daha fazla gayrimenkul potansiyeli üretmenin anahtarı kutunun dışında düşünmektir. Gayrimenkul pazarlama stratejiniz için benzersiz ve yaratıcı yollara sahip olmak sizi rakiplerinizden öne çıkarır. Potansiyel müşteri arayan yeni başlayan bir emlakçıysanız, daha fazla müşteri edinmenin bu beş yoluna göz atın.

Müşterilerle ilişki kurmak
Müşteriler bir emlakçının can damarıdır. Yeni müşteriler edinmek ve onlarla iyi bir ilişki kurmak önemlidir. Başarılı emlakçılar, Nuwber, BeenVerified ContactOut veya PeopleFinders gibi kişi arama motorlarını bulur., potansiyel müşterilerinin iletişim bilgilerini almanıza yardımcı olur. Bu hizmetlerle, yasal kişilerle işlem yaptığınızdan emin olmak için potansiyel potansiyel müşterilerinizi araştırabilirsiniz.

Ayrıca, kişi arama siteleri, listenizin bulunduğu bölgede yaşayan ve satılık listelediğiniz bir mülkü satın almakla ilgilenebilecek kişileri aramanıza olanak tanıyan ters adres aramayı destekler.

Veritabanınızda insanlar olduğunda, onlarla anlamlı bir bağlantı kurmanız gerekir. Piyasaya çıkan yeni listelerle düzenli güncellemeler sağlamak, güvenilirliğinizi ve uyumunuzu artırır. Haftada en az bir kez e-postayla göndermeye başlayın. Yeni bir liste, kendin yap ev yapımı bir hack ve hatta bir tarif hakkında kısa bir mesaj işi halledecek! Daha fazla kişiye mesaj gönderene kadar beklemeyin. En başından itibaren haftalık olarak yapın ve onlara ilginç bir şey gönderdiğinizden emin olun, böylece onlarla aktif olarak konuşacağınızı bilirler.

Kartvizitlerle Yaratıcı Olun
İlk izlenimler her zaman sürer. Bir emlakçı olarak müşterilerle görüşmek her zaman gündeminizde. Büyük olasılıkla, takip soruları için müşterilerinize vereceğiniz kartvizitleriniz olacaktır. Sadece adınız ve iletişim bilgilerinizle sıkıcı bir kartvizite sahip olmak unutulmaz olmayacak ve muhtemelen çöp kutusuna düşecektir. Benzersiz kartvizit düzenleri oluşturun ve müşterileriniz için kendinizi unutulmaz kılın. Sattığınız mülk türüne uygun kart düzenlerine sahip olmaya çalışın. Ekmeleri için tohum eklemek veya inşaat yapı taşları gibi görünmesini sağlamak gibi fikirler yaratıcıdır ve büyük olasılıkla potansiyel müşterilerinizden olumlu bir yanıt alacaktır. Yaratıcı olun ve müşterileriniz için kendinizi unutulmaz kılın.

İşletmeniz için duyarlı bir Web sitesi oluşturun
Günümüzde neredeyse herkesin erişebileceği teknoloji ile insanlar işlemlerini telefon veya bilgisayar yerine tercih ediyor. Gayrimenkul sektöründe, duyarlı bir web sitesine sahip olmak sizi diğerlerinden öne çıkarır. Size internet üzerinden görünürlük sağlar. Gayrimenkul arayan kişiler için görüntülemeyi duyarlı ve kolay hale getirdiğinizden emin olun. İletişim bilgileri ve adresler gibi önemli bilgilere kolayca erişilebilir ve görsel olarak sahip olun. Müşterilere ne satmaya çalıştığınız hakkında bir fikir vermek için evin veya mülkün resimlerini de sağlayabilirsiniz. Yakındaki işyerlerini mülke listelemek, müşterilere ne beklemeleri gerektiği konusunda bir fikir vermeye de yardımcı olur. En yakın otobüs durağına yürüyerek 5 dakika veya en yakın fast-food zincirine arabayla 10 dakika gibi şeylerden bahsetmek kararlarını etkileyebilir.

Açık Bir Ev Yapın
Potansiyel müşterilerinizle şeffaflık uzun bir yol kat edebilir. Bazı emlakçılar, arama yapan müşterilerin mülkü birkaç saatliğine kontrol edebilecekleri bir açık ev etkinliği düzenler. Bu onlara mülkünüz hakkında fikir verir ve bir satışa yol açabilir. Bir alıcıyı güvence altına alamasanız bile, açık evler geri bildirim almakta faydalıdır. Mülkün düşündüğünüz gibi satılmasını engelleyebilecek şeyleri alabilirsiniz. Duvarlardaki çatlaklar veya çekici olmayan duvar boyası gibi yorumlar, birinin mülkünüzü satın almasını engelleyebilir. İzleyicilerinizin geri bildirimlerini kullanmak ve sorunları ele almak, mülkün satış noktasını artırmaya yardımcı olabilir.

Müşterileriniz için ücretsiz bir taşıma Kamyonu Hizmeti Sağlayın
Yani anlaşmayı yaptınız ve müvekkiliniz yeni evlerine taşınmaya hazır. Eski evlerinden yenilerine kadar her şeyi boşaltmak yorucu ve pahalı olabilir. Müşterilere taşınma hizmetleri sunarak, onlara büyük bir iyilik yaparsınız. Müşterilerinizin yeni evlerine taşınırken veya taşınırken eşyalarını taşımalarına yardımcı olmak için hareketli kamyonunuzu kullanabilirsiniz. Onlara sadece bir iyilik yapmakla kalmaz, aynı zamanda işletmeniz için pazarlama potansiyel müşterilerinizi de artırırlar. Kamyon hareket ettikçe, kendilerine ait bir evle ilgilenebilecek olan seyircilere ücretsiz bir reklam sağlar.

Sonuç
Emlak işi zor olabilir. Piyasada çok sayıda rakip varken, oyunun önünde kalmak ve ihtiyacınız olduğu kadar çok potansiyel müşteri elde etmek zor. Ancak doğru emlak pazarlama stratejisine sahipseniz rakiplerinizden bir adım öne geçebilirsiniz. Gayrimenkul mülklerini pazarlamak için fikirler üretirken kutunun dışında keşfetmeye ve düşünmeye çalışın. Müşterilerle uzun süreli bir ilişki kurmaktan açık evler gibi fikirleri teşvik etmeye, pazarlama stratejinizde farklı ve yaratıcı olmak uzun bir yol kat etmenize yardımcı olabilir.

Yatırımlık Ev