Ev Satın Alırken

Abone Ol 
tarafından
41
Ev Satın Alırken

Bir ev satın alırken akılda tutulması gereken 7 şey

Bir ev satın almak, verebileceğiniz en önemli kararlardan biridir. Bir gün uyanıp yapmaya karar verdiğiniz bir şey değil — tabii ki milyoner değilseniz. Her neyse, bu çok düşünülmesi gereken bir karar. Son kağıda imzanızı atmadan önce yolun her adımından emin olmak istersiniz.

Bir ev satın alma süreci sıkıcı olabilir. Emlakçınızla ileri geri birçok kişiyi, görülmesi gereken birkaç müstakbel evi ve kendinizi biraz önyargılı hissettiğinizde işleri büyütmeye yardımcı olması için bir veya iki arkadaşınızı veya ailenizi davet etmeyi içerecektir. Hayalinizdeki evi bulma yolculuğunuzda size yardımcı olmak için, taahhütte bulunmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç temel şey hazırladık.

İpotek faiz oranları
İnsanların istedikleri halde ev sahibi olmalarını engelleyen şeylerden biri ipotek oranlarıdır. Kimse hayallerindeki evi sadece hayatlarının geri kalanında parasını ödemeye çalışan eşekler gibi çalışmak için inşa etmek istemez. Mortgage oranları yıllar içinde dalgalanma eğilimindedir; Ancak, son birkaç yılda, oranlar istikrarlı bir şekilde düşüktü ve bu da düşük oranlara kilitlenmeyi herkes kadar iyi bir zaman haline getirdi.

Bir ipotek kredisi almadan önce, ipoteğe ne kadar harcayacağınızı ve rahatça ödeyip ödeyemeyeceğinizi görmek için faiz oranını ve apr’yi hesaplamak önemlidir.

Alış Fiyatı
Bir eve sahip olmanın heyecanı hayati hususları kör edici olabilir ve bu nedenle yeteneklerinizi yansıtan belirli bir fiyat aralığı bulana kadar evlere bakmaya başlamamalısınız. Fiyat aralığınızı belirledikten sonra, devam edin ve bir kredi için önceden onay alın ve ardından evleri görüntülemeye başlayabilirsiniz.

Fiyat aralığınızı her şeyden önce belirlemek önemlidir, çünkü bir eve sahip olmak, onu satın almakla bitmeyen büyük bir sorumluluktur. İpoteğin yanı sıra, başka masraflar da var.

Bunu Kendi Başına Yapma.
Evi bir listede sunmak ve tüm emlakçı işinden kaçınmak cazip gelebilir. Ne de olsa aracıyı ortadan kaldıracaksın. Gerçek şu ki, kendinizi bir emlakçının gezinmenize yardımcı olabileceği yoldaki sorunlara maruz bırakacaksınız.

Bilmeniz gereken şey, deneyimli bir emlakçının ticareti bilmesi, çıkarlarınızı temsil etmesi ve kokarlarsa sizi bir delikten çıkarmalarıdır. Bir emlakçı fiyatı görüşecek ve size o mülk için mümkün olan en iyi anlaşmayı sağlayacaktır. Ayrıca, atlamak için tonlarca yasal çember ve imzalanacak sözleşmeler var; Süreçte gezinmenize yardımcı olacak bir acenteye ihtiyacınız var.

Uzun Vadeli Taahhütler
Bir ev satın alma kararına karar vermeden önce, uzun vadeli taahhütlerinizi ve yeni hamleden nasıl etkilenebileceklerini düşünmek en iyisidir. Örneğin, yolun aşağısında birkaç yıl düşünmeli ve kendinizi nerede olduğunuzu veya nereden satın almak istediğinizi yaşadığınızı görüp görmediğinizi kendinize sormalısınız. Tek bir yere yerleşmekten emin değilseniz, belki bir ev satın almak henüz en iyi fikir değildir. Sonunda ipoteği ödeyecek ve artık yaşamak istemediğiniz bir evin bakımını yapacaksınız.

Henüz kendinize ait bir aileniz yoksa, kararınızda gelecekteki bir aileyi düşünmek isteyebilirsiniz.

Mahalle
Satın almak istediğiniz mahalle, yolun her adımında akılda tutulması gereken bir şeydir. Birlikte yaşayabileceklerinizi ve yaşayamayacaklarınızı belirleyin çünkü sonunda bir ev ne kadar harika olursa olsun, mahalleyle ilgili başka hiçbir şey size hitap etmezse, orada yaşamakta zorlanacaksınız. Önemli olan tercihleriniz. Emlakçınızla topluluk, suç oranları, olanaklar ve gelecekteki gelişim beklentileri hakkında konuşun. Bir kasabaya satın almak istemezsiniz çünkü küçük parkı sevdiniz, sadece temizlenmesi ve Apartman daireleri veya küresel bir tatil köyü ile değiştirilmesi için.

Ayrıca, mahalle içinde satın almak istediğiniz evin yerini de dikkate almak istersiniz. Ne kadar erişilebilir? Halkın yakınında mı yoksa daha uzakta mı olmasını seviyorsun?

Ev Kaç Yaşında?
Bir evin yaşı, tadilat ve bakım maliyetleri gibi birçok şeyi etkileyebilir. En son teknikler ve kurallarla inşa edilen yeni evler, bugün artık geçerli olmayan kurallara sahip önceki nesil bir evden çok daha ucuz ve bakımı daha kolay olabilir.

Bununla birlikte, vintage ve hatta Viktorya dönemi tasarımları gibi eski evlere meraklıysanız, eski bir ev büyük bir sorumluluk olabileceğinden önceden ne bekleyeceğinizi bilmek akıllıca olacaktır. Konu hakkında bilgiliyseniz, kararınızın beklenti ve gereksinimlerini zaten hesaba kattığınız için muhtemelen endişelenecek bir şeyiniz yoktur. Ancak eski evler hakkında pek bir şey bilmiyorsanız ve size hitap eden bir ev bulduysanız, emlakçınızla veya bir uzmanla bu konuda konuşun.

Onarımları Düşünün
Evleri görmeye başladığınızda, tüm evlerin bozulmamış durumda olmadığını çabucak anlayacaksınız. Bazıları tadilat gerektirir ve elbette genellikle biraz daha ucuzdurlar. Bazı tadilatlar — özellikle önemliyse — o kadar maliyetli olabileceğinden ucuza kapılmayın, fiyatı iyi durumda bir ev için ödeyebileceğinizden çok daha fazla artıracaklardır. Onarım maliyetini ve satın alma fiyatını göz önünde bulundurun ve çabaya değer olup olmadığına bakın. Fiyat aralığı, onarım gerektirmeyen diğer mülklerden o kadar farklı değilse, devam etmeniz daha iyi olur.

Ev Hizmetleri