Ev Temizliği

Abone Ol 
tarafından
45
Ev Temizliği

Evinizi temiz tutmanıza yardımcı olacak en iyi ev temizliği püf noktalarımızı ve ipuçlarımızı bir araya getirdim. Evinizi temizlerken paradan ve zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak limon ve sirkeden kalay folyoya kadar birçok hızlı, ucuz, neşeli ve faydalı temizlik ipucunu buradan okuyabilirsiniz.

Lastik Eldiven Kullanın

Tüylü evcil hayvanlarınız yerinizi kabarttıysa ve hapşırmanıza neden oluyorsa, kolay ve ucuz bir çözüm var. Hayvan kürkünü çıkarmak için perdeler ve kanepeler gibi mobilyaların üzerine kolayca sürüklenebilen lastik yıkama eldivenleri kullanabilirsiniz.

Aynaları ve Bardakları Temizlemek için Kahve Filtreleri

Evet, yataktan kalkmanıza yardımcı olan kahve ve şimdi onun çılgınca bir faydasını daha buluyoruz. Size sadece zihninizi tazelemekten daha fazlasını sunar. Aynaları ve camları lekelediniz mi, endişelenmeyin – kahve filtreleriyle süpürün. İnan bana, sihir gibi çalışıyor.

Mikrodalganızı temizlemek için bir Bardak Su kullanın

Mutfak mikrodalga fırınınız çok fazla yiyecek patlamasından sonra kirli ve yağlı görünüyorsa endişelenmeyin. Sadece bir bardak sıcak su ile temizleyebilirsiniz. Limon suyunu suyla karıştırın ve mikrodalganın içinde iki dakika yüksek ayarda bekletin. Karışımı kapalı bir kapıyla beş dakika bekletin ve buharın işini yapmasına izin verin. Beş dakika sonra mikrodalganızın içini temiz bir havluyla temizleyin. Tüm yiyecek parçacıklarını ve yağları temizler. Limon kokusu mutfağınızın taze kokmasını sağlayacaktır.

Paslanmaz Çelik Aletleri Temizlemek için Bebek Yağı

Bebek yağınız sadece bebeğinizin cildini yatıştırıcı ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olmaz. Ayrıca tüm yağın kaldırılmasına yardımcı olur. Ocağınız veya başka bir paslanmaz çelik aletiniz parmak izleriyle kapılmışsa, biraz yağ dökün ve birkaç dakika bekletin ve ardından silin.

Eski Diş Fırçasını Atma

Eski diş fırçanız banyonuzu temizlemek için faydalı bir araç olabilir. Mikropları öldürmek için kaynamış suyla durulayın ve elektrikli süpürgenin ulaşamayacağı çatlaklara ve kuytulara girmek için kullanın. Vakumun ulaşamadığı banyolarda, özellikle kanalizasyonların ve musluğun çevresinde kullanışlıdır.

Halı Lekelerini Temizlemek için Kulüp Sodası

Kulüp sodasını doğru kullanırsanız, şarap ve bira lekelerinin temizlenmesinde etkili olabilir. Bir ölçü suyu soda ve sirke ile karıştırın ve bir sprey şişesine dökün. Karışımı lekeli bölgeye püskürtün ve ıslanması için 15-20 dakika bekletin. Yirmi dakika sonra lekeyi ve solüsyonu emmek için bölgeye temiz bir sünger bastırın. Bu işlemden sonra lekeli bölgeyi ılık suyla durulayın.

Ancak bu numara halınızı temizlemenize yardımcı oluyor ancak Halı Yıkama Hizmetine yatırım yapmanız konusunda dürüst tavsiyemdir. Çünkü yerinizde kirli bir halı olduğunda sadece çevreyi etkilemekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarına da neden olur.

Taze Kokmasını sağlamak için Buzdolabınıza Limon koyun

Yemek yapraklarımız buzdolabımızın kötü kokmasına izin veriyor. Bir limonu ikiye bölün ve buzdolabının üst rafına koyun. Buzdolabının güzel kokmasını sağlar.