Ev Yenileme

Abone Ol 
tarafından
56
Ev Yenileme

Sonuna Kadar Motive Kalmanıza yardımcı Olacak 5 Ev Yenileme ipucu

Ev Yenileme Yüklenicisi

Gerçekçi Beklentilere Sahip Olmak
Mutfak ve banyo tadilat müteahhitleri işi aceleye getirip gerektiği gibi yapamazlar ve aynısı bir ev tadilat projesiyle uğraşan herhangi bir müteahhit için de geçerlidir. Herhangi bir çalışma başlamadan önce projenin zaman çizelgesini anladığınızdan emin olun. Evin sakinleri projenin zaman çizelgesi ve işin ne gerektireceği konusunda gerçekçi beklentilere sahip olduğunda, tüm süreç daha sorunsuz ilerler. Yüklenici bu beklentileri belirlemede çok yardımcı olabilir, bu nedenle herhangi bir soru sormaktan çekinmeyin.

İlerlemeyi takip Et
Projeyi yakından takip edin ve her başarıyı kutlayın. Örneğin, yeni makyaj masası kurulduğunda, onu kutlama nedeni haline getirin. Neyin yapılmadığına değil, neyin yapıldığına odaklanın. Bunu yaparak, süreç boyunca motive kalmak daha kolaydır. Sadece projenin tamamlanan her adımının, tüm yenilemenin tamamlanmaya çok daha yakın olduğu anlamına geldiğini unutmayın.

Bunu yapmanın bir yolu, projedeki tüm adımların bir listesini yapmaktır. Örneğin listeye sadece yeni bir tuvalet koymayın. Eski klozetin çıkarılması ve yenisiyle değiştirilmesiyle ilgili her adımı yazın. İlk adımı eski klozetin çıkarılması olarak listeleyin, klozetin atılması için bir adım ve yeni ünitenin montajı için üçüncü bir adım ekleyin. Her öğe tamamlandığında, listeden kontrol edilebilir. Bu, kolayca görülemese bile size bir ilerleme hissi sağlamaya yardımcı olur.

Karar Verirken Oyalanmayın
Bir ev yenileme projesi sırasında hızlı karar vermeyi öğrenin. Bu, banyonun oval bir lavaboya mı yoksa bir lavaboya mı sahip olması gerektiğini tartışmanın zamanı değil. Süreç başlamadan önce bu gibi kararlar alın. Her ne kadar bir kararın alınması gereken yerlerde işler ortaya çıksa da, önceden sürece giren planlama ne kadar fazlaysa, proje o kadar sorunsuz ilerleyecektir.

Biraz ara ver
Projenin çok fazla olduğu zamanlar vardır. Bu, ev sahibi işi yaparken ve işin üstesinden gelmek için bir yüklenici çağrıldığında geçerlidir. Bunaltıcı hale geldiğinde projeden uzaklaşmaktan çekinmeyin. Bir müteahhit işi yapıyorsa, bu daha kolay hale gelir. Birkaç gününüzü ayırın ve gidin. Tadilatla uğraşıyorsanız, kendinize birkaç gün dinlenin. Proje biraz daha uzun sürecek olsa da, işe döndüğünüzde daha iyi hissedeceksiniz ve sonuç olarak daha fazlasını başaracaksınız.

Elinden Geleni Yap
Bir ev yenileme projesini hızlandırmanın bir yolu, işin bir kısmını kendiniz halletmektir. Yardım almadan hangi işleri tamamlayabileceğinizi belirleyin ve zamanınız olduğunda bunları üstlenin. Bu işlerin çoğu büyük işler başlamadan önce yapılabilir. Bu, işçilerin evde daha az zaman geçireceği için ailedeki aksaklıkları en aza indirmeye yardımcı olur. Birçok insan proje üzerinde çalışmaya başladıklarında ne kadar yapabileceklerini görünce şaşırır ve bu da biraz para biriktirmenin harika bir yoludur.

Ev tadilatları dağınık, zaman alıcı ve maliyetli olabilse de sonunda buna değer. Proje ilerledikçe bunu aklınızda bulundurun ve iş bittiğinde evin nasıl görüneceğini hayal edin. Bunu yaparak, proje uzayıp gittiğinde bile motive olmaya devam edebilirsiniz, bu da ne kadar sürdüğüne bakılmaksızın birçok yenileme projesinin yaptığı gibi görünüyor.

Tuğla Hesaplama