Evde Enerji Tasarrufu

Abone Ol 
tarafından
84
Evde Enerji Tasarrufu

Evde Enerji İsrafınızı Nasıl Azaltabilirsiniz

Enerji tasarrufu ipuçları

Evdeki enerji israfıyla ilgili en son raporlardan birine göre, Alberta’daki haneler, Kanadalı haneler arasında en yüksek ortalama enerji tüketim oranlarından birine sahip. Bu nedenle, Alberta’da yaşayanlar için, enerji israfınızı azaltmak için acil bir ihtiyacı olabilecek hanelerden biri olabilirsiniz. Tüketiminizi azaltmak ve aynı zamanda faturalarınızdan tasarruf etmek için kullanabileceğiniz bazı faydalı ipuçları.

Kış ve Yaz Aylarında Enerjiden Tasarruf Etmek için Önceden Hazırlanın

Kışlar uzun ve soğuk olduğunda, elektrik şirketinizden aldığınız faturalar genellikle daha uzun süreler için oran olarak çok daha yüksektir. Aynısı yaz ayları için de geçerlidir, özellikle de bölgeniz dayanması zor olan bunaltıcı sıcaktan muzdarip olduğunda.

Bunu akılda tutarak, gereksiz enerji israfını önlemek için evinizin enerji kullanımını azaltmanın her zaman bir yolunu bulmalısınız. Halihazırda takip etmekte olduğunuz enerji verimliliği uygulamalarına dayanarak, ısıtma ve iklimlendirme sistemlerini sadece mevsimler değişmeden önce hazırlamanız gerekebilir. Örneğin, mevsimler soğuktan sıcağa veya tam tersine değişmeden önce evinizdeki HVAC sistemlerine her zaman bakım yaptırmalı ve onarmalısınız. Bir HVAC uzmanıyla önceden iletişime geçerek, ısıtma ve soğutma sistemlerinizin enerji israfına neden olabilecek sorunları belirlemenize yardımcı olabilirler.

Maliyeti Düşürmek için – Alternatif Bir Enerji Çözümü için Birkaç Farklı Enerji Sağlayıcısını Karşılaştırmayı Düşünün

Bu yüksek maliyetler, bu bilgilere dayanarak kamu hizmetleriniz için ödediğiniz fiyatı büyük ölçüde etkileyebilir. Bu nedenle, evinizdeki enerji israfını azaltmanın yollarını ararken, aylık olarak ödediğiniz miktarı azaltmak için başka alternatif enerji sağlayıcıları da aramak isteyebilirsiniz veya bu akıllı güneş kutusunu kontrol edebilirsiniz. elektrik faturanızdan nasıl tasarruf edebileceğinizi öğrenin. Örneğin, her ay kullandığınız enerji için daha iyi bir fiyat bulacaksanız, Alberta’da ihtiyacınız olan fiyatları sunabilecek düzenlenmiş enerji şirketlerini aramak veya daha büyük fırsatlar için bu web sitesine göz atmak isteyebilirsiniz. enerji tedarikçileri için.

Gece için Emekli Olmadan Önce Tv’leri ve Bilgisayarları Kapatın

Bazılarınız geceleri en sevdiğiniz TV şovunu izleyerek yatağa gidebilir. Aslında, bazılarınız için bu, evinizdeki diğerlerinin de yapabileceği uzun süredir devam eden bir alışkanlık olabilir. Bu durumda, tasarruf edilebilecek enerjiyi boşa harcadığınızı bilmelisiniz. Bu nedenle, alışkanlıklarınızı mümkün olan en kısa sürede değiştirirseniz yardımcı olur. Değilse, bu enerjiyi başka alternatif yollarla boşa harcamanızı engelleyecek bir çözüm bulmanız gerekir. Örneğin, televizyonunuzun gece boyunca çalmasını önlemek için, TV’nizi belirli bir zamanda sizin için kapatmak için çeşitli çözümler kullanmalısınız.

Enerji Tasarruflu Cihazlar Satın Alın

Bugün, yeni cihazlar satın alırken, enerji tasarruflu modeller olarak kabul edilenleri satın alma seçeneğiniz olmalıdır. Bu durumda, hangi enerji tasarruflu özellikleri satın aldığınızı anlamak için araştırmanızı yapmanız önemlidir. Örneğin, bu cihazlar ihtiyaç duyulmayan çok fazla enerji harcayacağından, gündüz ve gece boyunca sürekli çalışmayacak dondurucular ve buzdolapları satın almak istiyorsunuz. Bunun yerine, bölgenizdeki minimum gereksinimleri karşılayan yeni buzdolapları ve dondurucular. En iyisini satın aldığınızdan emin olmak için, tüm cihazlarınızın satın alma kılavuzlarına her zaman göz atmalısınız.

Gün boyunca odaları ısıtmak için doğal güneş ışığını kullanın

Kışın güneşin evinize girmesine izin verirseniz, gün içinde hemen hemen her oda için doğal bir ısı kaynağı olduğunu göreceksiniz. Bu aynı zamanda enerji faturanızı azaltmanın harika bir yoludur, çünkü bu ısıyı evinizin belirli odalarında bir ısıtıcı ile değiştirebilirsiniz.

Sonuç

Bazı ev sahipleri ve aileleri, aletleri çalıştırırken ve evlerinin içinde başka faaliyetler yaparken çok fazla gereksiz enerji harcayabilir. Bu nedenle ailenin, hangi enerji uygulamalarının ve cihazlarının en fazla enerjiyi tüketebileceğini ve en fazla israfa neden olabileceğini herkesin anlamasına yardımcı olacak bir planı olmalıdır.