Ferah Oturma Odası

Abone Ol 
tarafından
66
Ferah Oturma Odası

Oturma Odanızın ferah görünmesini sağlamak için 10 Kendin Yap ipucu

Oturma odaları evinize açılan bir kapı görevi görür. Bu nedenle, küçük bir alanda yaşıyorsanız, bir odanın her iç yönü önemlidir. Düzgün tasarlanmamışsa, geniş alanlar bile sınırlayıcı ve küçük görünebilir. Ancak oturma odanıza bazı basit ipuçları uygulayarak görünümünü yenileyebilir ve normalden daha ferah ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Oturma odanızda kolaylıkla yer açmanıza yardımcı olacak 10 kendin yap ipucunu listelediğimiz için daha fazla kendinizi yormayın.

Pencereleri ve Zemini Temizleyin

Genellikle gözden kaçan, ancak en kullanışlı ve kullanışlı çözüm. Bazen sadece temizliktir ve düzenlilik, görünüşte kapalı bir odayı ferah göstermenin anahtarıdır. Oturma odanızda pencere veya balkon varsa, bunları düzenli olarak temizlediğinizden emin olun. Pencereleri temizlemek, odanıza doğal ışığın girmesine yol açacaktır. Böylece, bir odadaki bol miktarda ışık, zemine benzer şekilde daha büyük görünmesini sağlar. Temiz zeminler bir odanın görünümünü iyileştirir.

Odanızı Yumuşak Renklerle Boyayın

Küçük Açık Plan Oturma Odası Daire

Oturma odanızı boyadığınız renk, bir odanın hissini etkileyebilir. Odanızın olduğundan daha büyük görünmesini sağlamak için odanızı yumuşak renk tonlarında ve beyaz, mavi ve yeşil tonlarında boyayın. Aqua, krem, açık pembe, açık mavi, beyaz vb. Pastel renkler. beyaz ve gri gibi nötr renkler de aynı amaca ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Aydınlatma Tedavisi

Tavan Arası Odalarda Aydınlatma

Oturma odanıza doğal ışığın girmesi için bir yol açın. Oturma odanızda yetersiz ışık olması durumunda aydınlatma armatürlerini takın. Zaten yeterli aydınlatma armatürü yuvanız varsa, loş ampulleri parlak ışık tüpleri / ampulleriyle değiştirin. Aydınlık alanlar, küçük bir alanın etkisini ve hissini aydınlatır ve ferah görünmesini sağlar. Aydınlatma armatürü çeşitleri vardır; oturma odanızın büyüklüğüne ve bütçenize göre uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Mobilyaları Yeniden Düzenleyin

Mobilya

Oturma odanızdaki mobilyaları yeniden düzenlemek, geniş görünmesini sağlamanın en verimli ve ucuz yollarından biridir. Aynı tür mobilya düzenlemesi zaman zaman sınırlanmış gibi görünebilir. Mobilyaları yeniden düzenlemek yalnızca zamanınızı ve çabanızı gerektirdiğinden, mobilya ayarlarını istediğiniz zaman yeniden yapılandırabilirsiniz. Yeniden yapılanmanın bir yararı, bunun da büyük bir stres kırıcı olabileceğidir.

Çok Amaçlı Dolaplar Kullanın

Dolap

Oturma odanızın görünümünü değiştirmeye yatırım yapmak istiyorsanız, çok amaçlı dolaplar son derece faydalı olabilir. Çok amaçlı dolaplar üç bölüme ayrılmıştır; alt ve üst bölüm depolama için eşit yuvalara ayrılmıştır. Orta bölüm hem yazı / çalışma masası hem de depolama alanı görevi görür. Kıyafetleri saklamak için alt ve üst kısmı, çalışma materyallerini saklamak için orta kısmı kullanabilirsiniz. Piyasada çeşitli çok amaçlı dolaplar mevcuttur; Bütçenize göre birini seçebilirsiniz.

Ahşap Mobilyalar Alın

Oturma odasında saklamak için ahşap mobilyaların kullanılması görünümünü tamamen değiştirebilir. Oturma odanızın küçük görünmesine neden olabileceğinden koyu kahverengi renkli mobilyaları tercih etmediğinizden emin olun. Odanızın ferah görünmesi için krem rengi ahşap mobilyaları tercih edin. Ancak odanızı çok fazla mobilyayla karıştırmayın.

Fotoğrafları Duvara Asın

Duvar Dekoru

Evet, doğru okudun! Sevdiklerinizle hatıra çerçevelerini veya diğer el sanatlarını duvara asabilirsiniz. Duvarınızı çok fazla fotoğraf / el işi ile karıştırmayın. Odanızın hissini yenilemek için dört ila beş fotoğraf (A4 veya A3 boyutunda) yeterlidir. Fotoğrafları beşgen şeklinde düzenleyin. Fotoğrafın boyutu ne kadar büyük olursa, odanız o kadar geniş görünür.

Yaşam boyu Duvar Kağıdı

Yaşam boyu duvar kağıdı başka bir iyi seçenektir. Yaşam boyu duvar kağıtlarının bir odanın hissini en üst düzeye çıkardığı kanıtlanmıştır. Yeterli bütçeniz varsa, oturma odasındaki belirli bir duvar için yaşam boyu duvar kağıdını tercih edin. Dokulu bir duvar da tercih edebilirsiniz. Kendin boyayabilirsin.

Kumaş ve Rengi Önemlidir

Pencere Perde Tasarımı

Hafif pamuklu kumaş kullandığınızdan emin olun (perdeler ve kanepe için). Pırıl pırıl ve ağır kumaş kullanmak odanızı dar ve küçük hissettirebilir. Beyaz, krem ve bej renkler pozitif enerji yayar ve küçük oturma odasının büyük görünmesini sağlar. Ayrıca, zıt renkler kullanmak odanızın hissini engelleyebileceğinden, odanın genel renk düzenine uygun renk kumaşını seçin.

Decluttering anahtardır

Oturma Odasında Dikey Bahçe

Artık ihtiyacınız olmayan eşyalardan kurtulun. Kırık sandalyeler, hasarlı gazete yığını veya başka herhangi bir şey, bu eşyaları en kısa sürede atın. Gazetelerde ve kitaplarda, bunları saklamak için bir yer belirleyin ve bir şeyleri yalnızca kendilerine ayrılan yerde sakladığınızdan emin olun. Giysileri kanepeye atmaktan kaçının.

Oturma odanıza ekli bir balkonunuz varsa dikey bir bahçe kurabilirsiniz. Dikey bahçeler evinize giren havanın kalitesini artıracaktır.

Mobilyaların yerleştirilmesi, aydınlatma işlemi ve mobilya rengi, bir odanın görünümünü etkileyen başlıca faktörlerdir. Bu basit kendin yap ipuçlarını uygulamak oturma odanızın ferah görünmesini sağlayacaktır.