Fransız Kapı

Abone Ol 
tarafından
55
Fransız Kapı

Fransız kapı çift camlı, içinde dar bir normal kuru hava boşluğu olan iki cam bölmeyi kaplayan özel kapı tipleridir. İnert gazlar bunlar için bir alternatif görevi görür. Bu tip kapılar farklı malzeme türleri ile birleştirilebilir. Bunlar, ahşapların yanı sıra upvc’yi de içerir. Bu kapılar çeşitli stil ve tasarımlarda mevcuttur. Bu tür kapılar, evlerin daha sürdürülebilir hale getirilmesine ve ses yalıtımına yardımcı olur. Sahibi karbon ayak izinizi azaltmak istiyorsa, çift camlı kapıların tesis üzerine montajı en uygun seçeneklerden biri olacaktır.

Çeşitli avantajları nedeniyle, çift camlı fransız kapıların montajı son zamanlarda değerli olarak kabul edilmektedir. Ayrıca, çift camın eklenmesi, ev güvenliğine ve evlerin tarzına ve sürdürülebilirliğine etkili bir katkı sağlayabilir.

Çift Camlı Kapılarda Çerçeve Çeşitleri

PVC: PVC çift camlı fransız kapılar en popüler seçeneğe uygundur. Bunlar, farklı çerçeve türleri arasında en ucuz olanlardır ve yüksek yalıtım özelliği ile bilinirler. Çeşitli renklerde mevcuttur.

Alüminyum: Bu çeşitlilik, mevcut tüm çift camlı kapılar arasında en az popüler seçenektir. Öyle çünkü yalıtım özelliklerinden yoksunlar. Bazı insanlar sadece modern ve çağdaş estetiğin yanı sıra dayanıklılık nedeniyle alüminyum çerçevelemeyi tercih eder.

Kereste: Bu çeşit en yüksek yalıtım özelliğini sunar ve kerestenin boyanması da çok kolaydır. Ancak bu malzeme çok fazla bakım gerektirir. Ayrıca, ahşap çift camlı kapılar, alüminyum ve PVC çift camlı kapılara kıyasla pahalı bir seçenek sunar.

Fiberglas: Çift camlı kapılar için bu çerçeveleme seçeneği, PVC ile çok benzer. Çeşitlilik, yüksek dayanıklılığı ve enerji verimliliğini döndürmesi nedeniyle hayranlık uyandırıyor. Tasarım, seçeneklerle ilgili esneklik sunar. Bu, birden çok şekil, boyut ve renkte mevcuttur.

Avantajları

Çift camlı fransız kapıların dünyanın birçok bölgesinde popülerlik kazandığı görülüyor. Ev sahipleri birçok nedenden dolayı bu kapılara sahip olmayı severler. Sebeplerden bazıları aşağıdaki gibi eklenebilir:

Evlere Ek Değer Sunmak

Bir mülk sahibi mülkü satmak istediğinde, çift camlı kapıların varlığı daha iyi bir satış sürecinin sağlanmasına yardımcı olacaktır. Evin bir kısmını kiraya vermek istemesi durumunda, teklif edilen kiracı, çift camlı fransız kapıların varlığı için talep edebileceği ek tutarı ödemeye hazır olacaktır.

Karbon Emisyonlarının Azaltılması: Çift camlı fransız kapıların tesis içine yerleştirilmesi üzerine, enerji kullanımında azalma sağlanacaktır. Bu daha sonra tesislerdeki karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olacaktır.

Paranın tadını Çıkarmak: Çift camlı fransız kapılar ısıyı odaya yansıtabilir. Bu nedenle, kullanıcının ısıtma sisteminin çok seyrek kullanılması gerekir. Çift cam kullanımının enerji faturalarına harcanan büyük miktarda tasarruf sağlayabileceği de tahmin edilmektedir.

Gürültü Engelleyici Olarak Çift Camlı Kapılar: Çift camlı fransız kapıların kullanılması, bunlar gürültü yalıtıcı görevi gördüğü için parlaklığa da hizmet edecektir. Bu nedenle, içerdekiler dış seslerden rahatsız olmazlar.

Güvenlik Artırıldı: Eklenen katmanların varlığı nedeniyle çift camlı fransız kapıların kırılması daha zordur. Bu nedenle, davetsiz misafirlerin onlara nüfuz etmesi zor olacaktır. Ancak sertleştirilmiş cam kullanımı güvenlik seviyesini artıracaktır.

Bu nedenle, tesislerde çift camlı fransız kapıların kullanılmasının, her iki iç mekanı da çeşitli tehlikelerden kurtarmada birçok fayda sağlayacağı söylenebilir.