Garaj Kapısı

Abone Ol 
tarafından
88
Garaj Kapısı

Garaj kapısını formda tutmak için 5 faydalı ipucu

Garajınız evinizin iş istasyonu olabilir. Garajınız evinizden bağlı veya müstakil olsun, onu iyi durumda tutmak çok önemlidir. Eşyalarınızı garajın içinde güvende tutmak için garaj kapınızın uygun şekilde bakımı gereklidir. Bu nedenle sonbaharda onu iyi durumda tutmak için bir öncelik vermelisiniz. Sonbahar köşede, bu nedenle garaj kapısının kar, buz ve daha soğuk sıcaklıklara hazır olduğundan emin olmak gerekiyor. Garaj kapınızı iyi durumda tutmak için bazı yararlı ipuçları aşağıda listelenmiştir.

Mekanizmaları İnceleyin

Kapı parçalarını dikkatlice inceleyin. Somunları, cıvataları, kabloları, contayı, yayı, rayları, contaları ve genel durumu kontrol ederek başlayın. Teftiş ederken, gitmeye uygun olup olmadığını her parçanın mekanizmasını kontrol edin. Neyin düzgün çalışmadığını bulduğunuzu not etmek güzel. Garaj kapınız günde birkaç kez hareket halinde olmalıdır. Bu yüzden gevşemesi için bir risk var. Pas, ezik ve yanlış hizalanmış izler aramalısınız. Garaj kapısını tamir ettirmeniz gerektiğinde uygun bir muayene size yardımcı olacaktır.

Yağlama uygulayın

Garaj kapınızın düzgün mekanizması için düzenli yağlamaya ihtiyacı vardır. Kapı raylarında, kapı mekaniği için yağlama gerektiren bilyalı rulmanlar bulunur. Tekerlekler de yapışmaya başlayabilir. Kapınızın donanımı için silikon yağlayıcı kullanmalısınız. Ancak yağlama için yağ kullanmamalısınız çünkü yağ toz toplayabilir ve kapı parçalarının yapışmasına neden olabilir. Lityum ve Teflon yağlama tercih edilmelidir. Karın yapışmasını önlemek için hava sıyırmasını da yağlamalısınız.

Hava Sıyırma İşlemini Kurun

Garaj kapısının alt kısmı boyunca hava sıyırması kurmak çok önemlidir. Bu, garaj sıcaklığınızı rahat tutmada uzun bir yol kat edebilir. Ayrıca garajınızın içine enkaz ve nemin girmesini de önler. Ayrıca garaj kapınızı kapattığınızda darbeyi yumuşatmaya yardımcı olur. Hava sıyırmanızın durumunu düzenli olarak kontrol etmeye devam edin ve gerektiğinde değiştirin veya onarın. Aşınmış veya yerinde olmayan sıyırma, garajınızın işleyişinde sorunlara neden olabilir.

İzleri Temizle

Garaj kapınızın her iki tarafındaki rayları temiz ve temiz tutmak çok önemlidir. Garaj kapısı izleriniz genellikle küçük taşlar, toz ve yapraklarla darmadağın olabilir. Enkazın izlerinde birikmesine izin verirseniz kapı arızalanabilir. Bu nedenle, izleri her gün kontrol etmeli ve mümkün olduğunca temiz ve temiz tutmalısınız.

Pas arayın

Garaj kapınızı incelerken daima pas lekelerine dikkat etmeyi unutmayın. Pas, birçok garaj kapısını etkileyen yaygın bir sorundur. Eğer erken halledersen, daha da kötüye gitmeyecek. Garaj kapınızda pas lekeleri oluştuğunu gördüğünüzde, pası zımparalayın ve alanı astarlayın. Kapının geri kalanının rengine uyacak şekilde boyayı lekelere uygulayın. Düzeltmeyi uyguladıktan sonra, daha sonra oluşabilecek diğer lekeleri arayın, böylece daha önce de düzeltebilirsiniz.