Gaz Sobası

Abone Ol 
tarafından
83
Gaz Sobası

Gaz Sobası

Tatil sezonu geri döndü. Ve tam neşesiyle birlikte kaotik durumlar da getiriyor.

Kültürsüz, kültürü, ahlakı ve kutlamaları olmayan bir devlet hayal etmek zor. Festivallerin veya tatillerin olmadığı bir yerde yaşadığınızı hayal edin.

Biliyorum! Hayal gücü bile dayanılmaz. Bu nedenle, özellikle tatil sezonunda bir şenlik ruhuna sahip olmak esastır.

Mutluluk ve neşe, yaratıcılığın imgelerini yaratabilir ve sevgiyi kişileştirebilir. Böylece, dünya çapında gözlemlenen en önemli kutlamalardan birini tam bir neşe ve iyimserlikle karşılıyoruz.

Çocuk, genç, genç, orta yaşlı veya yaşlı olsanız da – tıpkı Noel gibi birçok lezzetli yemek ve eğlenceli aktiviteyi beraberinde getiren kutsal bir festival olduğu için Şükran Günü’nün tadını çıkarırsınız. Amerika’da her Şükran Günü’nün tatbikatı olan geleneksel menüde hindi, kabak, mısır ve balkabağı turtası bulunur.

Ancak diğer festivallerde ev sahibi, Şükran Günü’nde yüzleşmek zorunda oldukları gibi büyük bir kaotik durumdan geçmez. Konukları yemeğinizden memnun tutma sorumluluğu kolay bir iş değildir ve ocağınız veya fırınınız da o anda çalışmazsa ne yapacaksınız. Bayılacağımdan eminim. Ancak böyle bir sorunla karşı karşıya kalırsanız endişelenmeyin çünkü bunu düzeltmek için buradayız.

Öyleyse, bu Şükran Günü’nden önce ocağınızı tamir etmenin her yolunu açıklayan eğlenceli festival sezonu lunapark treni ile bize katılın.

Bunu Düzeltmezseniz Sorun Şükran Günü’nde Ortaya Çıkar!
Bazılarınız merak ediyorsanız, neden düzeltmeniz gerekiyor? Bir şekilde uyum sağlayacaksın. Öyleyse dostum, başına ne kadar bela açtığını bilmiyorsun. Evinizdeki tüm bu misafirlerle ne yapacağınızı bilemeyeceksiniz.

Başka herhangi bir alternatif yemeğinizi yakar veya pişmemiş bırakır. Her iki durumda da misafirleriniz misafirperverliğinizden memnun olmayacaktır. İkincisi, yine de tamir ettirmelisin. Şimdi değilse, sonra. Sadece şimdi yapmak daha iyi.

Tatil sezonu olduğunu ve tamir servisinin daha yüksek bir ücret alacağını düşünüyorsanız, bitmesini bekliyorsunuz, o zaman büyük bir hata yaptığınızdan korkuyorum arkadaşım. Çünkü şu anda sorun o kadar kritik değilse, kolayca çözülebilir. Ancak beklemek sadece hasarı artıracak ve böylece maliyetinizi artıracaktır.

Şükran Günü’nden Önce Sobalarınızı Nasıl Onarırsınız
Amerikalıların% 95’i tatili ailesiyle geçiriyor. Yani, aile ziyaret ettiğinde yemek yaparsın. Şimdi, Şükran Günü’nden önce sobalarınızı tamir ettirmenin gerekli olduğunu tespit ettiğimiz için (ailenizin de geleceğini düşünerek), size sobanızı hızlı bir şekilde tamir etmenin birkaç yolunu anlatarak gerginliği ve paniği serbest bırakacağız.

Soba türüne göre belirteceğiz:

Elektrikli Soba
Kim teknolojiyi sevmez ki? Ve özellikle mutfakta ve yemek pişirmede yardımcı olduğunda en iyisidir. Elektrikli sobalarımız da aşçılar için bir nimettir. Bununla birlikte, sıradan bir soba olarak çalışmayı da durdurabilir. Sebepler farklı olsa da. İşte elektrikli soba ile ilgili sorunları çözmenin bazı yolları.

Kesici Gücünü Düzeltin:
Elektrikli ocakta kontrol etmeniz gereken ilk şey kesicidir. Prize elektrik sağlayan ve akan kısımdır. Bu olmazsa, brülör yiyecekleri ısıtmaz. Sobaya ulaşmak için gücün prizden geçmesi gerekir.

Güç prize bile gitmiyorsa, soba çalışmayı durduracaktır. Kesici kutusu takılıysa, sıfırlayın. Sorun kolayca çözülür. Ancak tekrar devreye girerse, bir profesyonelin sorunla başa çıkma işinin kablolardaki kısa devre ile ilgili olabileceğini anlamalısınız. Hemen kapatın ve bir profesyonel çağırın.

Onarım Çıkışı:
Kesici iyi görünüyorsa, ikinci bir onarım adımı olarak prizi kontrol edin. Priz sobaya elektrik sağlamıyorsa, sorun prizle ilgilidir. Prizin elektrik sağlayıp sağlamadığını kontrol etmek için kesiciyi kapatın ve sobanın fişini çekin. Priz hasar görmüşse, değiştirin. Şimdi sobayı fişten çekin ve kesiciyi açın.

Çıkıştaki voltajı bir voltmetre ile kontrol edin. Basit olanlar yalnızca voltajda dalgalanma gösterirken, daha karmaşık olanlar çıkış arızalı olduğunda 220/240 volttan daha az okuma gösterir. Kesiciyi kapatın ve bir profesyonel çağırın.

Brülörü Kontrol Edin:
Brülörde bir sorun varsa elektrikli ocağınız çalışmayı durduracaktır. Brülör, hasar görmesi nedeniyle bazı sorunlarla karşılaşabilir. Brülörde, sokette veya bozuk bir anahtarda kötü bir bağlantının olduğu kötü bir brülör durumu olabilir. Her zaman her şeyin fişini çekmeyi ve ardından onarıma başlamayı unutmayın.

Brülörün yanıp yanmadığını kontrol edin. Sadece çalıştığını bildiğinle değiştir. Çalışmaya başlarsa, sorununuzu bulmuşsunuzdur. Değilse, soketi kontrol edin. Soket yanmışsa, değiştirin. Bu da işe yaramazsa, sorun anahtarla ilgilidir. Bir multimetre ile anahtarı kontrol edin. Dalgalanma, yanmış anahtar anlamına gelir, bu nedenle değiştirin.

Çeviriciyi ve Düğmeleri Temizle:
Hiçbir şey işe yaramazsa, o zaman şüphesiz bir temizlik durumudur. Döner çeviriciyi ve butonları temizleyin. Bazen eski soba bu tür sorunları gösterir. Temizlik sorunu verimli ve hızlı bir şekilde çözecektir.

Gaz Sobaları
İnsanlar düşük bakımları ve daha ucuz oranları nedeniyle genellikle gaz sobalarını tercih ederler. Ayrıca, elektrik kesilirken yemek pişirebilirsiniz. Ancak, mükemmel değil. Zarar görebilir ve Şükran Günü yemeğinizde kaosa neden olabilir. İşte bunları düzeltmenin birkaç yolu:

Gevşek Bir Bağlantı Olup Olmadığını Kontrol Edin:
Ateşleyiciyi kontrol modülüne bağlayan kabloların sabit bir bağlantısı yoksa, brülörü tutuşturmak için gereken kıvılcım görülmeyecektir. Bu, gevşek bir bağlantı olduğu anlamına gelir. Düzeltmek için anahtarı kapatın. Izgarayı, brülör kapağını ve sızdırmaz brülör tabanını çıkarın.

Herhangi bir gevşek bağlantı olup olmadığını kontrol edin. Bağlantıları düzgün bir şekilde sabitleyin ve ardından sobanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ateşleyiciyi Onarın
Gevşek bağlantı yoksa, ateşleyicinizin hasar görme olasılığı yüksektir. Işıkları kapatmak ve alevleri kontrol etmek bunu söyleyebilir. Sarı veya turuncu bir ışık hasar anlamına gelir. Mavimsi beyaz, iyi olan bir ateşleyici içindir. Şimdi gazı kapatın ve brülör kapağını çıkarın ve bir tornavida veya altıgen sürücü ile brülör tabanını ayırın.

Ateşleyici kablolarını çıkarın ve ateşleyiciyi değiştirin. Birçok dükkan soba parçaları sunar. Bunları bölgenizde veya dijital mağazalarda da arayabilirsiniz. Bölgenizde gerekli parçaları bulamazsanız, bunları bu dijital dünyada bulmak zor değil yakınımdaki soba tamir parçaları sorgusunu yazın. Viyola! Arama sonuçlarında çok sayıda mağaza hizmetinizde olacak.

Ocağı Temizle
Bu ocaktaki son adım da ocağı temizlemektir. Yiyecek artıkları ve gresler ocağınızın alevlerini azaltabilir veya sonlandırabilir. Onları temizlemek çok yardımcı olacaktır.

Sobaların Değiştirilmesi
Günümüzde insanlar sobaları o kadar çok kullanmıyor. Fırınlar onları değiştirir. Tatil sezonunda bile, ocağınız çalışmıyorsa, kurtarmaya bir fırın gelir. Tüm favori Şükran Günü yiyeceklerinizi yapar ve soba kadar bakım gerektirmez. Bu nedenle dünya genelinde yılda 30 milyondan fazla mikrodalga fırın satılmaktadır.

Bununla birlikte, sobaların hala kullanılmasının ve fırından daha fazla kullanılmasının tek nedeni, fırınların hemen hemen her şeyi pişirebilmesidir, ancak her şeyi pişiremez. Yani, bir fırın tarafından hazırlanamayan eşyalar için bir sobaya ihtiyacınız var.

Yine de bu gerçeğin dışında fırınlar yerini almış ve artık hemen hemen her evde her gün kullanılmaktadır.

Tamamlıyorum.
Bu tatil sezonunda panik yok. Kaos yok, ocağınızda gerginlik yok ve misafirleriniz o zili çaldığında kesinlikle gerginlik yok. Yukarıda belirtilen yolları denerseniz ocağınız iyi çalışacaktır. Konuklar yemeğinizi sevecek ve iyice eğlenecekler. Bu yüzden adımları izleyin ve biraz sıcaklığın bu şenlik havasını sizin için bozmasına izin vermeyin.

Lütfen bize bildirmek için geri bildiriminizi bırakın!

Pencere Kaplama