Hasır Dekorasyon

Abone Ol 
tarafından
50
Hasır Dekorasyon

Hasır ile Dekorasyon Doğru Yapmanın 4 Yolu

Hasır, herhangi bir alana mükemmel bir ektir, ancak özellikle karanlık veya kasvetli hisseden odalarda etkilidir. Daha gevşek bir şekilde dokunduğunda, ışığın geçmesine izin verir, bir odayı aydınlatır ve bir ışık kaynağının yakınındaysa ilginç gölgeler oluşturur. Doğası gereği rahat olduğu için hasır, havasız bir atmosferin de üstesinden gelebilir. Bakımı da kolaydır, size gelecek yıllar için muazzam bir çok yönlü mobilya seçeneği sunar.

  • Esnek kalın

Hasır mobilyalarla ilgili en güzel şeylerden biri, çok hafif parçalar olmalarıdır. Büyük bir hasır sandalye bile çoğu kişi tarafından kolayca hareket ettirilebilir. Koltuğu yeniden düzenlemeniz gerekiyorsa, yardım çağırmanıza gerek yoktur. Hasır pek çok doğal tonda mevcut olduğu için her dekora uygun parçalar bulabilirsiniz. Hasır mobilyalarınızı çok az yaygara ile içeriden dışarıya da taşıyabilirsiniz.

Doğal hasırın uzun süre güneşte bırakılmaması veya yağmura maruz kalmaması gerektiğini unutmamak önemlidir. Bununla birlikte, kapalı bir veranda alanınız varsa, hasır oturma seti yemek ve dinlenme seçeneklerinizi kolayca genişletebilir.

Hasır ile bir vaha yaratmanın basit bir yolu, tavanınızdan hasır bir sandalye asmaktır. Güvenlik için ağır hizmet tipi bir kancayı doğrudan kirişe sabitlediğinizden emin olmanız ve sabitlemeniz gerekir. Bununla birlikte, asılı bir sandalye her odada hoş bir özelliktir ve bir kitap ve favori bir içecekle zamanı teşvik eder. İçeride veya dışarıda, iki kişilik yer sunacak bir hasır salıncağın da tadını çıkarabilirsiniz.

  • Depolama Seçeneği

Hasır bir sandık hem sehpa hem de mükemmel bir saklama kutusu görevi görebilir. Sağlam bir hasır sepet, oyuncaklarla veya ekstra battaniyelerle doldurulabilir ve tropikal ama pratik bir çekicilik için bitkilerle gruplandırılabilir. Hasırın temizlenmesi oldukça kolaydır.

Hasır bir sandık, odayı karıştırmak istemediğiniz şeyleri saklamanın şık bir yoludur. Örneğin, sağlam bir hasır sepet veya kutu oyuncaklarla veya ekstra battaniyelerle doldurulabilir. Bu şık bir seçenektir ve bagaj sehpa veya sehpa olarak ikiye katlanabilir. Ayrıca bitkiler için bir raf olarak harika görünürler, ancak depolanan eşyaları sık sık kullanacaksanız bu rahatsız edici olabilir.

  • Hasırını Yeniden Yap

Hasır mobilyalarınız mükemmelden daha az görünüyorsa, temizlenmesi kolaydır. Parçadaki minderleri çıkarmak ve içini ve dışını dikkatlice vakumlamak isteyeceksiniz. Çatlaklarda ve yarıklarda toz fark ederseniz, üflemek için konserve veya basınçlı hava kullanın.

Hasır mobilyalarınızın doğal ahşap tonlu halinin tadını çıkarmanın yanı sıra hasırınızı birkaç kutu sprey boya ile yeniden yapabilirsiniz. Bu parçalar uzun ömürlü olma eğiliminde olduğundan, bunları ikinci el mağazalarda veya bahçe satışlarında bulabilirsiniz. En iyi tutunma için astar sprey boya satın almak iyi bir fikirdir. Sevdiğiniz ve ağır hizmet tipi bir astarda yaklaştırılamayan bir renk bulursanız, astara yaklaşın ve en sevdiğiniz bir üst kat ekleyin. Hasır astar ile tamamen kapatıldıktan sonra, en sevdiğiniz gölge iyi yapışmalıdır.

Hasır mobilyaların taşınması kolaydır, temizlenmesi kolaydır ve yeniden yapılması kolaydır. İster daha rahat bir dekor yaratmaya çalışıyor olun, ister kolayca taşıyabileceğiniz mobilyalar gibi, muhtemelen hasır ile yaşamayı seveceksiniz.

Hasır mobilyalar harika bir dekorasyon kararıdır. Zamanın testine dayanacak ve hemen hemen her tasarım şemasına uyacaktır. İyi, çok yönlü bir seçenek arıyorsanız, odanıza hasır eklemeyi düşünün.