Kapı Temizliği

Abone Ol 
tarafından
49
Kapı Temizliği

Kapı Bakımı ve Bakımı 101: Arlington Kapı Uzmanlarınızdan ipuçları

Her evde temel bir unsur olmasının yanı sıra, bir kapı önemli bir yatırımdır çünkü birçok fayda sağlar. Kapınız evinizin görünümünü etkileyebilir ve bir izlenim yaratabilir. Arlington’daki kapıların değiştirilmesini kolaylaştırmak için profesyonellere ödeme yaptığınızda, eviniz daha iyi görünecek ve daha iyi bir izlenim yaratacaktır. Kapınızın kalitesi, evinizin enerji verimliliğini ve güvenliğini de etkiler.

Bunlar, kapınıza düzgün bir şekilde bakmanızın nedenlerinden sadece birkaçı. Sürekli olarak hasarlı bir kapı kullanmak, yalnızca evinizin dış cephesi için göz kamaştırıcı hale gelir ve hatta tüm evin güvenliğini riske atabilir.

Evinizin kapısının amacını mümkün olan en uzun süre sağlayacağından emin olmak için Arlington kapı uzmanlarından aşağıdaki kapı bakım ve bakım ipuçlarını dikkate alın:

Kapılarınızı Düzenli Olarak Temizleyin

Kapı Temizliği

Kapınız evinizin dış cephesinin sadece küçük bir parçasıdır, ancak insanların evinizde göreceği ilk şeylerden biri olduğu için, görünümü içeride ne görecekleri konusunda beklentilerini belirleyebilir. Kirli bir kapı, misafirlerinizin evinizin içinde de kirli olduğunu düşünmesini sağlayacaktır.

Kapınızı düzenli olarak temizleyerek bunun olmadığından emin olun. Bu görev, kapınızın iyi görünmesini ve yıllarca düzgün çalışmasını sağlayacaktır.

Kapınızı etkili bir şekilde temizlemeniz için aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

Evinizin ön kapısı evinizdeki en kirli kapı olduğundan, önce bu kapıyı temizlemeniz en iyisidir. Kapınızın yüzeyindeki tozu temizleyerek başlayın. Panel profili, stile ve mullion gibi kapınızın tüm karmaşık parçalarının tozunu aldığınızdan emin olun.

Herhangi bir temizlik ürünü kullanırken dikkatli olun. Kapınızın boyası veya lekesi için uygun olmayan birini kullanmak, yontulmuş boyaya veya görünür lekelere neden olabilir.

Lekeli ahşap bir kapınız varsa, cila veya mobilya cilası kullanarak temizleyin. Aşağı yönde ilerleyerek kapınızı silin. Bu, kapınızın temiz ve güzel görünmesini sağlayacak basit bir numara!

Profesyonelce boyanmış kapılar için, kapınızın yüzeyine uygulamadan önce temizlik ürünlerini suyla seyreltin. Bu, kapının parlaklığını ve rengini korumaya yardımcı olacaktır.

Kapı Menteşelerinize Yağ Koyun

Kapı menteşeleri küçük olabilir, ancak bunlar kapınızın nasıl çalıştığında büyük rol oynar. Menteşeler, kapılarınızı açıp kapatmanızı kolaylaştırır.

Ancak, zamanla, bu menteşeler kapınızı açıp kapattığınızda gıcırdayan sesler çıkaracaktır. Kapınız ve menteşeleri ne kadar eskiyse, o kadar yüksek sesle gıcırdatabilir.

Kapı menteşelerinize yağ koyarak bunun olmasını önleyebilirsiniz. Yağ, menteşelerinize yağlayıcı görevi görerek kapılarınızın zahmetsizce açılıp kapanmasını sağlar.

Menteşelerinize yağa nasıl düzgün bir şekilde uygulayabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Hafif bir su ve sabun çözeltisine batırılmış nemli bir bez kullanarak menteşelerinizi nazikçe temizleyerek başlayın. Menteşelerin tüm bölümlerini hem evinizin içinden hem de dışından iyice temizleyin.

Menteşelerinize yağ uygularken pamuklu çubuk kullanın. Menteşelerin tüm bölümlerini yağla sildiğinizden emin olun.

Fazla yağı nemli bir bezle temizleyin.

Weatherstripping’i Değiştirin

Arlington VA Kapı Değişimi

Weatherstripping, keçe, köpük, metal, kauçuk ve vinil gibi farklı malzemelerden gelir. Malzemeden bağımsız olarak, tüm hava sıyırma işlemleri aynı şekilde çalışır – evinizin enerjisini verimli tutar ve evinizin girişlerini kapatır.

Hasarlı su sıyırması, ısıtma, havalandırma ve klima (HVAC) sisteminizden gelen soğuk veya ılık havanın evinizden kaçmasına neden olabilir. Sonuç olarak, evinizin HVAC sisteminin iç mekanlarda iyi hava kalitesini korumak için iki kat daha fazla çalışması gerekecektir. Bu, hızla artan enerji faturalarına yol açabilir.

Kapınızın hava sıyırmasını düzenli olarak değiştirerek kendinizi bu durumun stresinden ve masraflarından kurtarabilirsiniz.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Yeni weatherstripping takmadan önce yüzeyin temiz ve kuru olduğundan emin olun. Eski hava sıyırmasından kaynaklanan herhangi bir yapıştırıcıdan arındırılmış olmalıdır. Düz bir yüzeyle başlayabilmeniz için tüm tırnak deliklerini zımparalayın.

Hava şeridini ilk kez değiştiriyorsanız, önce küçük bir alanla başlayın. Tüm alanı tamamlamadan önce kapınızın açılıp kapanıp kapanmadığını kontrol edin.

Hava sıyırma işleminin yanlış uzunluk ve genişlikte kesilmesini önlemek için kapı çerçevesini ölçün. Doğru ölçümler, hava şeritlerinizin hiçbirinin boşa gitmemesini de sağlayacaktır.

Profesyonellerle Çalışın

Kapılarınızın ömrünü uzatmak için uygun bakım ve bakım şarttır. Ancak, kapılarınızın sınırlı bir kullanım ömrüne sahip olduğunu ve yenisine ihtiyacınız olacak zamanın geleceğini unutmayın.

Kapınızın aşınmış ve paslanmış, cereyanlı ve açılması, kapanması veya kilitlenmesi zor olduğunu fark ettiyseniz, yenisinin takılması en iyisi olabilir. Bölgenizdeki deneyimli kapı uzmanlarını araştırın, böylece bir kez daha yüksek kaliteli ve tam işlevli bir kapının avantajlarından yararlanabilirsiniz!