Kendin Yap Ev Dekorasyonları

Abone Ol 
tarafından
176
Kendin Yap Ev Dekorasyonları

Kendin Yap Ev Yenileme projeleri için ihtiyacınız olacak 4 şey

Bir ev yenileme projesi hem heyecan verici hem de zorlayıcıdır — asıl işe başlamadan önce hazırlanmanız gereken en önemli görevlerden biridir. Görevlerin tamamlanacağı sıra ile birlikte proje için bir program ve bütçe planlarken, ihtiyaç duyulacak malzemeleri satın alarak ve ekipman kiralayarak hazırlık çalışmalarınızı düzenlemeyi unutmayın.

Enkaz Kaldırma

Çoğu tadilat, mevcut yapıların adil bir şekilde yıkılmasını içerir. Evi güncellemek ve yeni öğeler yüklemek için duvarları, döşemeleri ve demirbaşları çıkarmanız gerekebilir. Bu müstahzarlardan büyük miktarda döküntü oluşacaktır. Hazırlık süresi boyunca tesiste sabit kalabilen bir çöp kutusu veya tüm tadilat aşaması gibi bir çöp kutusu kiralama planlayın, çünkü büyük olasılıkla yeni kurulumlardan kalan parçalara ve parçalara sahip olacaksınız. ambalajın yanı sıra.

Ekipman Kiralama

Diğer tadilatçıların sizden önce aynı fikre sahip olması durumunda gerekli ekipman kiralamalarını önceden planlayın. Gerekli araç ve gereçlerin kullanıma sunulmasını bekleyerek projenizi sürdürmek istemezsiniz. İş için doğru boyutlara ve doğru veya en iyi araçlara sahip olduğunuzdan emin olun. Örneğin bir matkap kiralarsanız, doğru matkap ucu boyutunu elde edin. Kereste içeren malzemeleri taşımak için bir römork kiralarken, ihtiyacınız olacak tahtaların uzunluğunu tutacak bir römork alın; Aksi takdirde, yanlış eşyaları doğru olanlarla değiştirmek için zaman ve para harcarsınız.

Güvenlik Ekipmanları

Güvenlik ekipmanlarını unutma. Evde çalışırken işçileri korumak için solunum maskeleri, baretler, eldivenler, gözlükler, botlar ve benzeri diğer eşyalara ihtiyaç duyulabilir. Tadilatlar genellikle kimyasalların, keskin aletlerin ve ıslak koşulların kullanılmasını gerektirir, bu nedenle mülk rehabilitasyonu sırasında herkesi güvende ve iyi tutmak için düzenlemeler yapmaya ve ihtiyati adımlar atmaya hazır olun.

Uzman Yardımı

Mesleki beceri gerektiren zor görevler için uzman yardımı istemekten çekinmeyin. Profesyoneller genellikle bir işi daha az deneyime sahip bir meslekten olmayan kişinin yapabileceğinden daha hızlı ve daha verimli bir şekilde tamamlayabilirler. İşin bir kısmını yapması için birine ödeme yapmanın maliyeti, genellikle nihai sonucun yanı sıra tasarruf edilecek zamana da değer.

Bunun gibi adımlar, başarılı bir ev tadilatını tamamlamaya hazırlanmanıza yardımcı olabilir. Yeterli hazırlık savaşın en az yarısıdır, bu nedenle yenilemenizi metodik ve etkili bir şekilde planlamak için zaman ayırın.