Kışa Hazırlık

Abone Ol 
tarafından
90
Kışa Hazırlık

Evinizin Kışa Hazır Görünmesini ve Hissetmesini Nasıl Sağlarsınız

Biraz mevsimsel bakım, bir evin veya yatırım amaçlı gayrimenkulün kış havasına hazır olmasını sağlamak için uzun bir yol kat edebilir. Önleyici bakım genellikle bir patlama borusu, çökmüş çatı veya HVAC sistemi ile ilgili büyük bir sorunla başa çıkmak için gereken maliyetin bir kısmı için düzenlenebilir. Soğuğun getirdiği sorunlardan bıkan ev sahipleri için evin mevsime nasıl hazırlanacağını öğrenmek önemli bir endişe kaynağı olabilir.

Borular ve Sıhhi Tesisat
Donmuş sıhhi tesisat ve patlamış borular, ev sahiplerinin karşılaşması muhtemel en yaygın mevsimsel onarımlar arasındadır. Mevsimsel sıhhi tesisat sorunları hiçbir şekilde nadir görülen bir durum olmasa da, bu tür sorunlar yine de büyük hasara neden olabilir. Sıhhi tesisatın kışlatılması ve tüm boruların, demirbaşların ve cihazların soğuğa hazır olmasını sağlamak asla hafife alınması gereken hususlar değildir.

Çatı Onarımı ve Bakımı
Birikmeye başlayan yağan kar, çoğu ev sahibinin beklediğinden çok daha ağırdır. Kışın zona, taşıyıcı kirişler ve çatı kaplama tesisatlarına uygulayabileceği fiziksel yük genellikle önemlidir. Çatılarının yıllık veya sezonluk denetimini düzenlememek, mülk sahiplerinin ele alınması gereken herhangi bir sorunun farkında olmayabileceği anlamına gelir.

Isıtıcılar ve fırınlar
Tüm fırınların ve ısıtıcıların soğuk kış gecelerinde güvenli ve güvenilir performans sağlayabilmesini sağlamak da dikkatlerden kaçmaması gereken bir diğer konudur. HVAC sisteminin her yıl tam bir denetiminin düzenlenmesi, hem ısıtma hem de iklimlendirme hizmetlerinin daha kolay ele alınabileceği anlamına gelir. HVAC sistemlerinde bir sorun keşfetmek için sıcaklığın düşmeye başlamasını beklemek, hiçbir ev sahibinin kendini içinde bulmak istemediği bir durumdur.

Tatil Süslemeleri
Tatil için evi dekore etmek, şeylerin ruhuna girmenin harika bir yoludur. Tatil ışıklarını asmak için merdiveni çıkarmak veya diğer çatı dekorasyonlarını kurmak, ev sahiplerine olukları, kiremitleri ve hatta bacaları incelemek için mükemmel bir fırsat sağlayabilir. Daha fazla işlem gerektirebilecek herhangi bir sorun veya sorun olmadığından emin olmak için genellikle hızlı bir inceleme yeterlidir.

Soğuk sıcaklıklar ve kış havası, temel bakımı veya mevsimsel bakımı ihmal eden ev sahipleri için daha ciddi bir sorun olabilir. Sezona daha iyi hazırlanmak için genellikle birkaç servis randevusu planlamak yeterlidir. Rutin bakım ve mevsimsel hazırlık, onarım maliyetlerinin kontrolden çıkmasını önlemek için uzun bir yol kat edebilir.

Gaz Sobası