Konaklama

Abone Ol 
tarafından
60
Konaklama

Konaklamanızın Tadını Çıkarın – Bunları Yapmaktan Kaçının

Yaklaşan bir tatil varsa ve bir gezi planlayamadıysanız endişelenmenize gerek yok. Ne yapacağınızı düşünmek yerine, bir konaklama için evde kalmaya karar verebilirsiniz. Planlamak çok zaman almadığı için bu günlerde popüler hale geliyor ve farklı bir destinasyondayken yaptığınız kadar eğlenebilirsiniz.

Eğlenceli bir aktivite olsa da, yine de bundan en iyi şekilde yararlanamayabilirsiniz. Bunlar, tatildeyken kaçınmanız gereken bazı şeyler.

Ev İşleri Yapmak

Bir tatildeyken, amaç zevk almak ve rahatlamaktır. Her şeyi mahvedeceğiniz için zamanınızı ev işleri yapmak için kullanmayın. Ev işleri için başka zaman kullanabilirsin. Şimdilik, sanki bir oteldeymişsin gibi düşünmelisin, evde değil.

İşle ilgili görevleri yapmak

Kaldığınız süre boyunca e-postalara yanıt vermeyin, telefon görüşmelerine cevap vermeyin veya bir ofis arkadaşınızla sohbet etmeyin. Bekleyen görevleri yapmaya devam ederseniz, kendinizi hiç rahat hissetmeyeceksiniz. Evde olsan bile aklın başka bir yerde olacak. En kötüsü, çocuklarınızla daha fazla zaman geçireceğinize söz verdiyseniz, başka şeyler yapmayı seçtiğiniz için kendilerini kötü hissedebilirler. Onlara dikkatinizi onlara adayacağınıza söz verdiniz, ancak sözünüzü tutmadınız.

Sorunları Gündeme Getirin

Ailenizle birlikte kalırken, eşinizle tartışmanız için doğru zaman değil. Ayrıca, son birkaç gün içinde sergilenen korkunç davranışlar için çocuklarınızı disipline etmek için doğru zaman değil. Tatili sadece kendiniz için değil, evdeki herkes için mahvedeceksiniz. Bu şeyler hakkında konuşmak için doğru bir zaman var ve kalma zamanı bunu yapmanın zamanı değil.

Finansal konular Hakkında Düşünmek

Sıkı bir bütçeniz olduğu için tatil gezisine para harcamak yerine evde kalmaya karar verebilirsiniz. Akıllıca bir karar olsa da sorun, dinlenirken para sorunları hakkında düşünmeye devam etmeye karar vermenizdir. Para sorunları her zaman streslidir ve bu özel anı mahvetmelerine izin veremezsiniz.

Her Anın tadını çıkarın

Evde istediğiniz her şeyi yapmak için yeterli zamanınız olduğundan, bundan en iyi şekilde yararlanmanız gerekir. Çocuklarınızla tekrar kaliteli zaman geçirmeden önce birkaç ay daha beklemeniz gerekebilir. Evde duş kabinleri varsa, çocuklarınızla banyo yapabilirsiniz. Onlara yemek yapmayı da öğretebilirsiniz. Herkesin evde yapması gereken çok eğlenceli aktiviteler var. Tembel hissediyorsanız ve birbirinizle vakit geçirmekten başka bir şey yapmak istemiyorsanız, sorun değil.

Çocuklarınızla vakit geçirmenin yanı sıra, iş yerindeki sorunlarınızı rahatlama ve unutabilme şansına da sahip olmak istersiniz. Bazen işle ilgili konular tarafından çok tüketilirsiniz ve artık mutlu hissetmezsiniz.