Küçük Ev Dekorasyonu

Abone Ol 
tarafından
49
Küçük Ev Dekorasyonu

Küçük bir yerin var mı? Küçük Bir Alanı Döşemek ve süslemek için 5 ipucu

Bazı ev sahipleri ve kiracılar paradan tasarruf etmek veya temizlik süresini kısaltmak için küçük alanlarda yaşamayı tercih eder. Evlerini dekore etmek için sınırlı mobilyalara sahip olabilirler. Küçük bir daireyi veya şirin küçük bir evi dekore etmeyi ve dekore etmeyi planlıyorsanız, aşağıdaki ipuçları yardımcı olabilir.

Çifte Görev Yap
Birden fazla amaca hizmet edebilecek mobilyalar seçin. Örneğin, bir yataklı kanepe, geceleri uyku alanı olarak işlev görürken gündüzleri boş zaman ve eğlence koltukları sağlar. Havlu ve bezler için genişletilebilir bir banyo havlu askısı, kurutucunuz yoksa çamaşırlar için kurutma alanı da sağlayabilir. Kullanılmadığında duvara katlanan Murphy yatakları olan yerleri bulabilir veya gece saatine kadar dolapta kalan katlanabilir karyolaları kullanabilirsiniz. Ocağın üzerine çamaşır makinesi ve kurutucu veya mikrodalga fırın gibi aletleri de istifleyebilirsiniz.

Küçük düşün
Daire büyüklüğünde bir buzdolabı veya çamaşır makinesi ve kurutma makinesi kombinasyonu gibi daha küçük mobilya parçaları için alışveriş yapın. Görkemli dekorasyon stillerinden kaçının. Bunun yerine, kalabalık hissetmemesi için evinizin alanına uyacak sandalyeler, masalar ve diğer şeyleri seçin. Odaya hakim olmayan, aksine duvar alanını vurgulayan duvar sanatı satın alarak eşyaları süslemek için de aynısını yapın. Lavabonun altındaki çöp kutuları gibi yollarına çıkmayacakları gizli eşyalar.

Ekranlara ve Reklamlara Göz Atın
Küçük evlerdeki en son trendleri görmek için bölgenizdeki ev dekorasyon şovlarını ziyaret edin. Azaltılmış yaşam alanınızı nasıl optimize edeceğinize dair fikirler için ev dekorasyon dergilerine göz atın. Apartman listelerini kontrol ederken, nasıl dekore edildiklerini görmek için görsel reklamları olanları aramaya çalışın. Bunlara daha küçük ölçekte mobilya reklamları eşlik edebilir.

Genel olarak, resim ve mobilyalardaki nötr tonlar, daha küçük odalarda iyi çalışır ve atma yastıkları veya bir alan halısının eklediği canlı renk sıçraması ile iyi çalışır.

Açık Alan bırakın
Daha küçük bir evdeki her metrekarelik alanı kullanılabilir mobilyalarla doldurmak cazip gelse de, daha rahat ve konforlu bir hava sağlamak için bazı açık alanlar bırakın. Kullandığınız mobilyalar kalabalık alanlarda mekan ve ilgi için rekabet etmek yerine sağladığı hizmetle başlı başına öne çıkacak ve daha da takdir edilecektir.

Daha küçük bir ev döşemek zor olabilir, ancak aynı zamanda yeni konutunuzu çekici ve kullanışlı hale getirmede yaratıcı olmanın heyecan verici yollarını da sağlar. Yaşam alanlarınızı zenginleştirecek sevdiğiniz dekor için alışveriş yapın.