Küçük Ev Nasıl Büyük Gösterilir

Abone Ol 
tarafından
169
Küçük Ev Nasıl Büyük Gösterilir

Küçük Dairenizin Daha Geniş Görünmesini Nasıl Sağlayabilirim

Küçük bir dairede yaşamak, her minimalistin yapması gereken ideal bir seçimdir. Ama mesele şu ki, insanlara daha büyük bir alan yanılsaması vermek istiyorsunuz. İşte yaşam alanınızın gerçek boyutundan çok daha büyük görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz bazı basit ama kullanışlı yenileme ipuçları.

İyi aydınlatmaya yatırım yapmak öder
Gizli Sarkıt Lamba

Küçük alanlar için, belirli bir yüzeye odaklanan ışıkları bırakmanız gerekecektir. Bunun yerine yapabileceğiniz şey, tüm odayı aydınlatmaya yardımcı olmak için aplik aydınlatma armatürleri veya bir grup sarkıt lamba gibi modern aydınlatmayı seçmek ve böylece daha büyük bir alan yanılsaması yaratmaktır.

Yatağınızı veya Herhangi Bir Mobilyanızı Doğrudan Duvara Bastırmaktan Kaçının
Şık Yatak Odasında Çift Kişilik Yataklar

Mobilyalarınızı duvara bastırmak, alanın gerçek boyutundan çok daha küçük görünmesini sağlar. Daha büyük bir yaşam alanı yanılsaması yaratmaya yardımcı olduğu için duvar ile mobilya arasında bir boşluk yaratmak en iyisidir. Yatak odanız için yatak odanızın içine bir başlık veya küçük bir yan sehpa yerleştirebilirsiniz. Ayrıca köşe ile oturma odası kanepesi arasına saksı bitkileri de ekleyebilirsiniz.

Bazı Çift Amaçlı Mobilyalara Yatırım Yapın
Yerden Tasarruf Sağlayan Mobilyalar

Küçük bir alanınız varsa, ek depolama alanı olarak kullanılabilecek öğelere yatırım yapmak en iyisi olacaktır. Bazı eşyalarınızı saklayabileceğiniz birden fazla çekmece veya dolapla birlikte gelen özel kanepeler ve yatak çerçeveleri vardır. Standart sehpalar satın almak yerine, neden battaniyeleriniz, havlularınız, dergileriniz ve diğer ev ihtiyaçlarınız için mükemmel bir saklama alanı olan büyük bir ahşap sandık almıyorsunuz? Yalnız yaşıyorsanız, çok fazla yerden tasarruf etmek için iki ayrı eşya yerine bir çekyat satın almayı tercih edebilirsiniz.

Gömme Raflar ve Dolaplar Tavana Yakın Monte Edilmelidir
Yerleşik Raflar

Yaşam alanınız ne kadar küçükse, ek depolama alanı yaratma konusunda o kadar yaratıcı olmalısınız. Tavana daha fazla dikkat çekmek için ahşap raflarınızı ve dolaplarınızı dikey olarak konumlandırın. Tavanlar ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Küçük bir yeriniz varsa, evinizin her zaman düzenli ve her türlü dağınıklıktan arınmış olduğundan emin olmalısınız.

Daha Büyük Ev Dekorları Seçin
Küçük Figürinler

Daha küçük figürinlerin sergilenmesi çok güzel ama gerçek şu ki mekanınızı daha kalabalık gösteriyor. Bu nedenle ev uzmanları, bir kavunun gerçek boyutuna daha büyük veya yakın ev dekorlarının kullanılmasını tavsiye eder. Göz alıcı kavanozlar, vazolar ve kalıntılar gibi aksesuarlar seçmelisiniz. Çok fazla satın almanıza gerek yok. Birkaç parça, alanınızın daha büyük görünmesini sağlamak için harikalar yaratabilir.

Son olarak, daha büyük bir oda yanılsaması yaratmak istiyorsanız, oturma odanızın penceresinin karşısına büyük bir ayna yerleştirin; Ayrıca, evinizin gerçek boyutundan nasıl daha geniş görüneceği konusunda internette daha fazla araştırma yapmaktan çekinmeyin.