Minimalist Yatak Odası

Abone Ol 
tarafından
63
Minimalist Yatak Odası

Küçük yatak odanızın alanını en üst düzeye çıkarmak için en iyi 7 fikir

Kalabalık küçük yatak odanızda tökezlemekten ve üstünden atlamaktan sıkıldınız mı? Küçük yatak odaları herhangi bir iç mimar için zor bir iştir, ancak ipuçlarımızın yardımıyla bunu kendi başınıza yapabilirsiniz. Yatak odanızdaki mevcut durumdan hayal kırıklığına uğradıysanız, yatak odanızı bir bilmecenin olarak düşünün. Her şey her öğe için doğru pozisyonu bulmak ve yaratıcı olmakla ilgilidir.

Minimalist Yaklaşım

Odanızın düzgün görünmesini istiyorsanız, basit bir düzene sahip olmanız gerekir. Yatağınız, mümkünse etrafında dolaşmak için yeterli alana sahip bir merkez parçası olarak yerleştirilmelidir. Yatak odanıza uyan mükemmel boyutu ve formu bulmak için yatak boyutu karşılaştırma çizelgelerini kontrol etmeyi düşünün. Ona biraz ayrıntı ve renk katmak için yastıklarla oynayabilir ve battaniye atabilirsiniz. Kontrol edebilirsiniz Fluffythrowblankets.com muhteşem yumuşak battaniyeler için. Yatağınızın etrafındaki diğer mobilya öğelerini küratörlüğünü yapın. Yerleşik dolaplar kullanışlı olabilir, bir komidin içerebilir ve başka bir şey sığabilirse bunun için gidin.

Optik İllüzyonlar

Bol miktarda doğal aydınlatma, herhangi bir alanı olduğundan daha büyük gösterebilir, bu nedenle özellikle küçük odalar için büyük pencereler kullanılması önerilir. Tavandan zemine uzun perdeler yerleştirmek duvarlarınızın daha yüksek görünmesini sağlayacaktır. Pencerelerinizden maksimumu alamıyorsanız, bir avize ve birkaç küçük masa lambası kullanmak hile yapacaktır. Ayrıca aynalar, daha geniş bir yatak odası yanılsamasını yaratmanın başka bir harika yoludur.

Eğlenceli Renkler

Duvarlar ve ana mobilya parçaları için parlak tonlar kullanmak, ayrıntılarla çıldırmanızı sağlar. Odanız boş bir tuval gibi olduğunda, cesur renklerde modern duvar posterleri, renkli yastıklar, çiçekler, perdeler vb. İle oynamaya başlayabilirsiniz. Ancak bu, küçük alanların daha koyu tonlarda duvarlara veya mobilyalara sahip olamayacağı anlamına gelmez, olabilir, ancak küçük odanızın çekiciliğini daha da küçültme riski daha yüksektir. Belki sadece orta duvarı boyamak veya üzerine eğlenceli bir duvar kağıdı koymak daha iyi bir fikirdir.

Kullanmadığınız veya yatak odanızda ihtiyacınız olmayan her şeyi çıkarmayı deneyin. Eski dergiler, eski giysiler, çantalar, geçen yıl kullanmadığınız her şey gibi şeyler. Sergilenen bir sürü şeyden kaçının. Günlük kullandığınız bazı şeyleri düzenlemek için çekmece düzenleyicileri kullanın; Onları odanın her tarafına dağıtmayın. Toz alma konusunda size biraz zaman kazandıracak ve alanınız düzenli görünecektir.

Küçük Çalışma Masası veya Sehpa

Yatak odası o kadar küçükse, küçük bir çalışma masası veya sehpa için yeriniz yoksa, bir seçenek pencere pervazlarını depolama alanı olarak kullanmaktır. Kitaplar, resim çerçeveleri, saksılar, lambalar veya mumların tümü orada düzenlenebilir ve depolama için başka bir muazzam ve aydınlık alan elde etmenize yardımcı olabilir.

Çok fonksiyonlu Mobilya

Dönüştürülebilir mobilya parçaları küçük yatak odaları için cankurtaran olabilir. Kanepeye dönüştürülebilen veya duvara çekilebilen bir yatak, katlanabilir sandalyeler ve masalar ve dışarıdaki daha birçok çok işlevli parça, küçük ama işlevsel bir yatak odası için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Yatak Odası Tasarım Trendleri

Küçük yatak odaları için ideal olan özel bir iç tasarım trendi, insanların eşyalarının çoğunu yere koymalarıdır. Boş bir duvarın önünde yere özenle yerleştirilmiş büyük bir ayna, lambalar, bitkiler, kitaplar, dergiler, resimler. Genellikle bir rafa veya masaya koyacağınız her şey yere gidebilir ve estetik açıdan çok hoş görünür. Ancak, bu kusursuz senaryonun tek dezavantajı, temizlik ve toz alma söz konusu olduğunda artık o kadar da eğlenceli olmamasıdır.

Küçük odalar, iç tasarım dergilerinin kapaklarındakilere de benzeyebilir. Bu yüzden gitmesine izin vermeyin, çünkü güzel görünümlü bir yatak odası bundan çok daha fazlasıdır. O oda sizin sığınağınız olmalı ve uyku ortamınızın rahat ve konforlu olmasını istiyorsunuz. Değişiklik yapmaktan çekinmeyin. Bugün farkı görmek için ipuçlarımızdan bazılarını izleyin.

Yatak Odası Dekorasyonu