Misafir Mobilya

Abone Ol 
tarafından
33
Misafir Mobilya

Misafirperverlik mekanınız için mobilyaları profesyonel bir şekilde seçmeyi öğrenin

Ağırlama Mobilyaları

Misafirperverlik işinde herkes mobilya meselelerini bilir ve yine de yanlış anlayan yerler vardır. Mekanınızı rekabetin üzerinde fark ettirmeye çalışırken, fark yaratan misafirperverlik mobilyalarını nasıl seçersiniz?

Misafirlerinizi Rahat Ettirin

Misafirlerinizle başlayın, cebinizle değil. Misafirperverlik alanınızın içi rahat ve davetkar olmalıdır. Birçok insanı barındırabilmeli ve uzun bir öğle yemeğine geldiklerinde veya dışarıda bir akşamın tadını çıkardıklarında onları hala rahat ettirebilmelidir. Bunun için mama sandalyesi gibi doğru mobilya parçalarını tercih etmeniz gerekiyor. Şık görünüyorlar ve kat planınıza da bir dereceye kadar görsel doku ekliyorlar.

Misafirlerinize çeşitli oturma seçenekleri sunmak önemlidir ve bu, ihtiyaçları tahmin etmek anlamına gelir. Örneğin, yastıklı sırtlı alçak oturma sandalyeleri, gayri resmi sohbet için toplananlar için harikadır. Yine de, geleneksel yüksek sırtlı sandalyeler, oturmakta veya kalkmakta zorluk çeken insanlar için daha rahattır. Bir karışım için gitmek mantıklı.

Her şeyi Düzgün Bir şekilde Koruyun

Her şeyi temiz tutmak da büyük önem taşıyor ve bu yüzden mekanınıza yeni mobilya parçaları eklerken bunu göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, uzun metal sandalyeleri süper havalı yumuşak kanepelerle değiştirmek şık görünüyor.

Ancak, bu parçaları temizlemenin son derece zor olacağını bilmeniz gerekir. Örneğin, örme halılar, döşemeli kanepeler, malzeme altlıkları vb. sos, kırıntı, sümüklü burun, sıcak çikolata ve diğer şeyleri çok daha kolay yakalayabilir.

Bu, onları temiz tutmanın bir angarya olacağı anlamına gelir. Bu parçaların rahat bir alan yarattığına inanıyorsanız kesinlikle bunları tercih etmeli ancak bakım maliyetini de göz önünde bulundurmalısınız.

Değerlerinizle Uyumlu Bir Şey Seçin

Pek çok misafirperverlik işletmesi, değerleri veya işlerinin odağı hakkında hiçbir şey söylemeyen mobilya seçme hatasını yapıyor. Mekanınızı değerlerinize uygun hale getirmek, misafirlerinize işletmenizin bir kimliğe sahip olduğunu göstermenin mükemmel bir yoludur. Diğerlerinden öne çıkmasına yardımcı olur. Doğru mobilyalar olumlu bir mesaj gönderir ve kuruluşunuzun hatırlanmasını sağlar.

Ses Yalıtımına Dikkat Edin

Mobilya seçimleriniz üzerinde büyük bir etkisi olmasa da, müşterilerinize keyif alabilecekleri rahat bir ortam sağlamak için yine de bunu düşünmek isteyebilirsiniz. Örneğin, bir senaryo oluşturmaya gelen gürültü benzeri yazarlara veya bir fincan kahve içerken okumayı seven insanlara karşı çok hassas olabilecek müşteriler bekliyorsanız, metal sandalye ve masalara gitmek her zaman en iyi seçim olmayabilir.

Sonuç

Misafirperverlik işinde tarzı ve tasarımı için mobilya seçmek yeterli değildir. Mobilya dayanıklı ve daha da önemlisi yangına dayanıklı ve kurallara uygun olmalıdır. Buna rağmen estetik önemlidir. Çok önemlidirler, bu da iş için tasarlanmış özel sözleşmeli mobilyaların kullanılmasının kendi başına geldiği yerdir.