Modern Banyo Dolapları

Abone Ol 
tarafından
64
Modern Banyo Dolapları

En iyi modern banyo dolapları nasıl seçilir – uzman ipuçları

Banyo, evinizde küçük bir alanı temsil eder, ancak büyük bir cazibe merkezi olacak şekilde özelleştirilebilir ve mükemmel işlevsellik sağlar. Modern banyo batılaları eklemek için, ilk kez doğru yapabilmeniz ve iyi göründüğünden ve tüm ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmanız için akıllıca seçim yapmalısınız.

Bazı ev sahipleri mevcut trendlerle gitmek isteyecek veya özelleştirilmiş stilleri tercih edebilir. Banyonuzu evdeki en sevdiğiniz odalardan birine dönüştüren modern banyo makyaj masasını bulmak için aşağıdaki hususları göz önünde bulundurun.

 • Tuvalet Makyajını Kim Kullanacak?
  Modern Banyo Tasarımı

Seçilen kibir, onu kullanacak tüm farklı insanları ve onu nasıl kullanacaklarını hesaba katmalıdır. Eşinizle paylaşılan bir banyo için, lavaboyu aynı anda kullanmanız gerekebileceğinden, çift lavabolu modern bir makyaj masası düşünebilirsiniz. Saçlarını ve makyajını yapmayı seven insanlar için, kitleriniz ve malzemeleriniz için geniş tezgah alanı ve yeterli saklama alanı sağlayan bir makyaj masasına ihtiyacınız var.

Çocuklarınız için bir banyo, tekrarlanan kullanım ve kötüye kullanımdan kaynaklanan aşınma ve yıpranmaya dayanacak kadar dayanıklı makyaj malzemesi gerektirecektir.

 • Tesisat nerede?

Banyonuzdaki sıhhi tesisat, bir banyo makyajının nereye yerleştirileceğini belirleyecektir. Banyodaki sıhhi tesisatın değiştirilmesi zaman ve paraya mal olacaktır. Ayrıca, sıhhi tesisat makyajın tarzını belirleyecektir. Zemine monteli batıla, mevcut veya tipik sıhhi tesisat düzeniyle çalışabilir. Duvara monte batıla, lavabonuzu yerleştirmek için sıhhi tesisatın hareket ettirilmesini gerektirecektir.

Ne istediğinize ve projenin bütçesine bağlı olarak tesisatınızı değiştirmek hala mümkündür. İdeal bir çağdaş makyaj masası seçerken sahip olduğunuz çeşitli seçenekleri açar. Mevcut sıhhi tesisat düzeni ile çalışmak seçeneklerinizi daraltır. Bu konuda profesyonel tavsiyeye ihtiyacınız varsa bir tesisatçıya danışın.

 • Boyut ve Yerleşimin Önündeki Engeller

Banyo tasarımı değiştirilebilirken, kapı ve duvarların değiştirilmesi zor olabilir. Bunlar, makyajınızı nereye koyacağınızı sınırlayacak engellerden bazılarıdır. Batılaların boyut ve yerleşiminin aşağıdaki belirleyicilerine dikkat edin.

Kapı Salıncağı: Bir banyo kapısı içeri doğru sallanır ve bir makyaj masasına çarparsa, yerleştirilmesi etkisiz ve can sıkıcı olacaktır.
Duş: Perde yerine kapılı duşu tercih ediyorsanız, makyaj masanızı yerleştirirken salınımını hesaba katmalısınız.

Tuvalet: Tuvalet, makyajınızın yerleşimini belirleyecektir. Tuvalet masasının yanında, önünde mi yoksa tuvaletten uzakta mı olmasını istersiniz? Tuvaletin kullanımına müdahale etmemelidir.

Trafik Akışı: Tuvalet masanızın yerleştirilmesi banyonun etrafındaki trafiği engellememelidir. Banyonuzdaki diğer armatürlerden kaçınmaya çalışırken makyaj masasına çarpmaya devam etmek sinir bozucu.

Banyonuzdaki alanla yapılan deneyler, makyaj masasının nereye yerleştirilebileceğine dair bir gösterge elde etmenizi sağlayacaktır. Makyaj masasının yerine bir kutu kullanın ve odanın geri kalanına göre yerleşimin ne kadar etkili olacağını görmek için etrafta dolaşmaya çalışın.

Makyaj masasının ne kadar uzun veya geniş olacağını belirlemek için ölçüm yapacak bir yüklenici ile yakın çalışın. Doğru boyutta, ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi makyajı seçmek için diğer faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Duvara monte bir makyaj masası, banyonuzda sınırlı alanın daha iyi kullanılmasını sağlayacaktır. Alternatif olarak, köşeye monte edilmiş küçük modern bir makyaj masası, küçük banyolar için başka bir seçenektir ve çok fazla yer kaplamadan son derece muhteşem bir görünüm sağlayacaktır.

 • Depolama İhtiyaçlarınıza Karar Verin

Banyo makyaj masası, makyaj seti gibi oraya koymanız gereken her şey için ekstra saklama alanı ekler. Tuvalet masanızın konfigürasyonu, depolama ihtiyaçlarınıza uyacak ve lavabo tesisatına izin verecek şekilde buna göre değiştirilebilir. Örneğin, bir çekmece sütununa ve sıhhi tesisat için alana sahip olabilirsiniz. Banyonuzun boyutu, makyaj masasının boyutunu ve depolama alanını belirleyecektir.

Dikkat edin: Çekmeceler ve dolap kapıları, öne ve yana doğru uzandıkları veya dışarı çıktıkları için daha fazla yer kaplar. Banyonun yerleşimine ve düzenine bağlı olarak makyaj masasındaki çekmeceler ve dolaplar arasında neyin daha iyi sonuç verdiğini seçin.

 • Lavabo ve Tapware Tarzı
  Beyaz Banyo Vanity

Bazı ev sahipleri, bir musluk veya musluk stili seçmek için çok zaman harcadılar ve lavabonun sadece küçük bir parçası olduklarını unuttular. Banyonun zarif görünmesini sağlayacak ve makyaj masasını son derece işlevsel hale getirecek şık bir kase seçmek için eşit derecede uzun zaman harcayın.

Seçimi çok zorlaştırabilecek çok sayıda lavabo stili vardır. İstediğiniz sayaç alanı miktarını ve bu alanın ne kadarının lavabo tarafından alınabileceğini belirleyin.

Seçilen lavabo stili tüm tezgah alanını kullanmamalıdır. Makyaj masasının nasıl kurulacağı hakkında fikir sahibi olmak için standart lavabolar ve diğer stiller arasında bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

 • Montaj Seçenekleri

Banyonuzun boyutuna bağlı olarak makyaj masası için birçok montaj seçeneği vardır. Ayaklı batıla, yüzer / duvara monte batıla ve köşeye monte batıla, banyoda daha fazla alan yanılsaması yaratmaya yardımcı olacaktır.

Banyonuzda yeterli alana sahip olarak, bağımsız batıla, yüzer batıla veya özel yapım batıla seçebilirsiniz. Yüzen batılalar, ev sahiplerinin modern tarzlarını ve banyoda taban alanını nasıl açtıklarını beğenmeleriyle trendde. Serbest duran batılalar daha fazla depolama alanına ve geniş tezgah alanına sahiptir. Modern banyo batılalarını monte ederken seçeneklerinizi anlamak için bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edinin.

 • Malzeme Seçimi

Su, temizlik ürünleri, dökülen saç ve makyaj ürünleri gibi farklı maddelerle temas ettiğinde aşınma ve yıpranmaya dayanabilecek malzemeleri seçin. Buharlı sıcak duşlar nedeniyle banyo, evin en nemli odalarından biri olmaya devam ediyor.

Makyaj malzemesi banyoda kullanılan çoğu maddeye dayanmalıdır. Bakılması gereken temel faktörler su geçirmez malzemeler, çizilmeye karşı direnç ve aşınmadır. Banyodaki unsurlara dayanacak dikkate değer malzemeler laminat, termofoil ve ahşap kaplamalardır.

Makyaj masası üstü oldukça dayanıklı olmalı, kolayca lekelenmemeli ve temizlenmesi kolaydır. Makyaj masanız için tezgah seçimi büyüktür ve granit, laminat ve kuvars gibi güzel ve işlevsel malzemeler bulabilirsiniz.

Kişisel zevki yerine getirmek söz konusu olduğunda yanlış seçim yoktur. Yükleniciniz modern banyo batılaları konusunda gerektiğinde önerilerde bulunurken, tüm tasarım ve stillerde son seçimi siz yaparsınız.

Sıhhi Tesisat Ustası