Modern Kanepe

Abone Ol 
tarafından
43
Modern Kanepe

Kesit, çoğumuzun oturma odamıza eklemeyi veya evlerimizde eğlenceli bir alan yaratmayı hayal ettiği bir şeydir.

İster modern, modüler bir kesit ister daha geleneksel bir tasarım tercih edin, bu geniş ve konforlu kanepe türünün avantajlarından bazıları şunlardır:

Bir kesitin tüm faydaları arasında en dikkat çekenlerinden biri size verdiği ek alandır. İster film gecesi için ailenizle birlikte uzanmak ister sık sık eğlenmek isteyin, bol miktarda oturma alanınız var.

Bölümler son derece çok yönlüdür. Birçoğu yapılandırmayı istediğiniz gibi değiştirmenize izin verir ve özellikle modüler bölümler buna izin verir.

Bölümler, bir odadaki alan kullanımını en üst düzeye çıkarmak için iyidir. Örneğin, alanı açık bir akışla tutarken doldurmak istediğiniz köşeleriniz varsa, bölümler bunun için harikadır.

Açık bir kat planınız varsa, bir kesit alanı düzenlemek ve daha fazla rahatlık hissi ve bir oda içinde bir oda yaratmak için iyi bir yol olabilir.

Bununla birlikte, bir kesit satın almak zor olabilir. Aşağıdakiler bilinmesi gereken bazı şeyler ve kaçınılması gereken bazı yaygın hatalardır.

Bir Kesit Satın Alırken Bu Hataları Yapmayın

Mobilya satın aldığınızda ortaya çıkabilecek birçok hata vardır, ancak planlama ile bunlardan kaçınılabilir. Bir bölümün satın alınmasıyla ortaya çıkabilecek hatalardan bazıları şunlardır:

Yanlış boyutta bir kesit almayın, ancak bunun ötesinde, bu yanlış oranlardır. Ölçümlerle genel boyutu doğru bir şekilde elde etmek kolay olabilir, ancak oranların alanınızda nasıl görüneceğini düşünün. Örneğin, küçük bir alanda mutlaka büyük, hacimli ve fazla doldurulmuş bir kesit istemezsiniz ve bunun tersi de şık, aerodinamik bir kanepe geniş bir alanda yeterince izlenim bırakmayabilir.

Bölümler için birçok farklı konfigürasyon vardır. Gerçek düzene ek olarak yükseklik, derinlik ve kollar gibi faktörlere göre doğru yapılandırmayı seçtiğinizden emin olmalısınız. Örneğin, sağ kola bakan bir bölüme mi yoksa sol kola bakan bir bölüme mi ihtiyacınız var? Bir şezlong alanınıza nasıl sığar? L şeklinde kanepeler ve U şeklinde kanepeler de vardır. Bir köşede çalışan simetrik bölümler de vardır, ancak aksi takdirde, özellikle bir sehpanız olacaksa, belirli alanlarda iyi bir seçenek olmayabilir.

Harika bir tasarıma ve konfigürasyona sahip ancak yanlış kumaşa sahip bir kesit satın alırsanız, bu da bir sorun olacaktır. Seçtiğiniz kumaş ailenizin yaşam tarzına uygun olmalıdır. Örneğin, aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklı ve çocuklarınız varsa temizlenmesi kolay bir kumaş istiyorsunuz.

Çalışmak için geniş bir alanınız olmadığı için bir bölüme sahip olamayacağınızı düşünmeyin. Daha küçük alanlarda çalışacak harika kesit seçenekleri var.

Bir kesitte köşeleri yuvarlama söz konusu olduğunda dikkatli olun. Yuvarlatılmış köşeler çok fazla gereksiz yer kaplayabilir, bu nedenle doldurmak istediğiniz büyük bir odanız yoksa bu sizin için doğru seçim olmayabilir.

Bir Kesit Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Fiyat birincil bir husussa, tipik olarak bölümünüz ne kadar az parçaya sahipse, o kadar ucuz olacaktır.

İhtiyaçlarınıza veya ailenizin ihtiyaçlarına göre büyüyecek bir seçenek seçmeyi düşünün. Örneğin, şu an için basit bir konfigürasyona sahip, ancak daha sonra ek parçalar ekleme seçeneğini açık bırakan bir kanepe seçin.

Kapaklı bölüm yarışmalarını düşünün. Bu, bir şey kolayca kirlenirse veya hasar görürse veya alanınızın estetiğini değiştirmek istiyorsanız döşemeyi değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

Bir şey satın almadan önce yapılandırmanızla oynayın. Bunu yapmanıza izin verecek bir çevrimiçi araç bulabilirsiniz. Örneğin, iki şezlong bölümü isteseniz de küçük bir alanınız varsa, merkezde tek koltuklu kolsuz bir parça ile gitmeye cazip gelebilirsiniz. Sonuçta bu, herkesin rahatça kanepeye oturması için yeterli alan olmadan bir felaket olurdu.

Bölümler harika bir mobilya seçeneğidir, ancak doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için satın alırken stratejik olun.