Modern Oturma Odası

Abone Ol 
tarafından
89
Modern Oturma Odası

Yaşam tarzınızı yükseltmek için Oturma odanız için en iyi 9 modern tasarım fikri

Modern Tasarım Fikirleri

Oturma odası, bir evde ziyaretçilerin ilgisini çekmek için en iyi bilinen yerdir ve ailelerin günlerini bitirmek için buluştuğu, uzun bir haftalık çalışmanın ardından gevşediği veya birlikte bir TV şovunu takdir ettiği yerdir. Çoğu zaman, bu oda bir evin ana seviyesindedir ve çok fazla hareket görür. Oturma odanız, ziyaretçilerin tesellisini garanti altına almak için iyi yerleştirilmiş bir atmosfere sahiptir. Konut iç tasarımına sahip bir oturma odası planı planlarken, ilk ve en önemli düşünce odanın sebebidir. Kuşkusuz odaya çok fazla zaman ayıracağınız için stili kabul etmeli ve beğenmelisiniz.

Aydınlatma, bir odanın temel bileşenlerinden biridir ve duvar renginden işçiliğe, halıya kadar her şeyin nasıl göründüğünü etkileyebilir. Bu nedenle, aydınlatma planınızı erkenden planlamak ve incelemek için kanepenin üzerindeki duvar lambaları veya tüm odayı aydınlatan göz alıcı bir kristal armatür olsun, ihtiyaç duyacağınız ışık kaynaklarının her birini göz önünde bulundurmanın kritik olmasının nedeni budur.

Aydınlatma nedeniyle odayı tasarlamalısınız. Tasarımcınızın aydınlatmayı çekmesi olağanüstü bir tekniktir. En son aydınlatmayı düşünürseniz, doğru olma olasılığınıza zarar verdiniz demektir. Aydınlatma, odanın görünümünün vazgeçilmez bir parçası olduğu için odanın ayrılmaz bir parçası olmalıdır.” Aydınlatmanızı bir sonraki seviyeye taşımaya hazırsanız, alanınızı daha görkemli ve giderek daha keyifli hale getirmeyi garantileyen bu dahice ön oda aydınlatma fikirlerini bulun.

Yaşam tarzınızın Kalitesini Yükseltmek için Oturma odanız için Modern Tasarım Fikirleri

  • Beyaz Oda için Pastel Kullanın ve Dokular Kullanın

Çok renkli bir oturma odasını aşırı derecede ezici olmadan başarmak zordur; Ancak, bu baygın övgüye değer oturma odasında işleri nasıl ayarlayacağınızı bilmek heyecan verici. Renkleri daha açık tonlarla dengeleyin ve kitaplık ile birlikte yeterince toprak vurgusu veya beyaz boşluk eklemeye dikkat edin. Büyülü bir monoton oda yapmanın bir denklemi var ve oturma odasını canlandırmak için suni kürkte olduğu gibi büyük miktarlarda dokuyu birleştirerek ideal alanı yaratabiliriz. Çerçeveli duvarla birleştirilen vurgularda kızarık tonlar haline gelmenin patlamaları, bir kitapla ilgili olarak dışa doğru ilgi çekici bir alan yaratır.

  • Mavi Oturma Odasıyla Gidin ve Rahat Bir Oturma Odası Yaratan Renkli Kanepeler Kullanın

Tasarımcıların ezici Monstera ile yaptığı gibi duyuru yapan bitkilerle mekanınıza biraz hayat katın. Ödül ipucu: Mobilyaları benzer bir renk ailesinde, ancak mavi kanepe ve koltukla birleştirildiği gibi çeşitli renklerde birleştirerek işleri karıştırın. Modern bir oturma odasını dekore etmenin basit bir püf noktası, bu çarpıcı mavi şezlonglarda olduğu gibi sakinleştirici bir duvar rengini sansasyonel bir uyumla ayırt etmektir. Beyazlar, kremler ve kahverengiler gibi daha açık, doğal renklere bağlı kalmak, onu canlandırabileceğiniz bir yer gibi hissettirir. Parlak beyazın aksine doğal dokuların kullanılması, öngörülemeyen ancak davetkar bir görünüm de içerir.

  • Oturma Odanızda Dekoratif Raflar Kullanın

Sandalyeler ve raflar bitkilerinizi destekler ve sistemleştirir, onları mutlu bir çalışma seviyesinde düzenlerken ekstra alan sağlar. Bitki rafları olağanüstü bir iyileştirme unsurudur. Bitkileri daha yüksek bir seviyeye çıkarırlar. Metal, plastik veya ahşap, bitki standlarını seçebilir veya iç ihtiyaçlarınıza göre emekli olabilirsiniz. Yükseltilmiş yataklar esnek bileşenlerdir ve salonda herhangi bir yerde yönetilebilir. Doğası gereği, koltuklar işlevsel bileşenlerdir ve yapı araçlarının bir gölgeleme sineği içermesine veya tamamlayıcıları birbirine bağlamasına yardımcı olabilir.

  • Oturma Odasının Köşesini Vurgulayın

İki veya üç bitki oturma odanız için asla fazla değildir. Çöl florası ve sulu meyveler sürükleniyor, ancak başka inanılmaz alternatifler de var. Temel bileşen, odada yeşil alan demetlerine sahip olmaktır. Köşeye eski bir masa kurarak ve tercih ettiğiniz bitkilerle geliştirerek bitkileriniz için alışılmadık bir köşe yapabilirsiniz. Gökdelen evler genellikle oturma odanızdaki köşe alanını süslemeye karşı nahoş ve şüpheli gösterebilecek muazzam bölümlere sahiptir. Bu şekilde bir mekanda, uzun bir bitki, lekesiz, doğal ve tarafsız tüm renklere vahşi bir şekil ve kocaman yeşil dallar içerir.

  • Ombre Boya Efekti ile Gidin

Ombre boya etkisi şu anda büyük ölçüde yaygındır. Crown paint’teki uzmanlar bunu basit gösteriyor, bu yüzden en zahmetsiz yöntemi en iyi şekilde netleştirmek için güncel olanlara teslim edeceğiz. ‘Ombré efekti yapmak için ilk adım, genellikle renk ayrımınızın olması gereken yeri seçmektir. Bu noktada, duvarınızın üst bölümünü renk boşluğu noktasının ötesine boyayın. İlk önce tepeden başlamak çok önemlidir, çünkü bu tamamlanmış alt duvara damlamaktan kaçınır.’

  • Duvarlarınızı Yarım Buçuk Boyayla Koruyun

İki tonlu boya stratejisini aşamalı olarak pragmatik bir sebeple kullanın. Nötrleri seviyorsanız ancak uzun süre bu şekilde kalmayacaklarını tahmin ediyorsanız, yarım buçuk boya etkisi inanılmaz bir düzenleme olabilir – buna ek olarak evinize giderek canlı bir renk paleti yerleştirme şansına sahip olursunuz. Bir duvarın alt kısmında daha topraklı renkler kullanmak, aşınma ve yıpranmayı, yüksek trafikli odaları gizlemek için mükemmel bir düşüncedir. Duvarlara dokunmak için en az kirli parmağınızın çekilebileceği bir yemek odasında veya aksilikler ve dökülmeler meydana gelirse özellikle yararlıdır. Daha koyu bir renk şimdi bile kontrol edecek, ancak çok daha az tanınabilir görünecek.

  • Ulaşılabilecek Bir Lamba Seçin

Tavanda bir armatürünüz yoksa, alanın üzerine eğilen zemin lambasını düşünün. Parça, bir elektrikçi çağırmaya gerek kalmadan yukarıdan ışık içerecektir.

Sanatsal olun

Sanat koleksiyonunuz gururla gösterilme hakkına sahiptir. Resim ışıkları, ray aydınlatması, duvar yıkayıcıları ve tavana monte vurgu ışıkları dahil olmak üzere çeşitli aydınlatma sanatı seçenekleri vardır. Sınırlı parçaları, eşyaları ve çeşitleri içerecek şekilde kitap raflarına resim ışıkları da ekleyebilirsiniz.

  • Bir Merkez Parçası Ekleyin

Duygusal bir kristal armatür mi yoksa modern bir sarkıt mı tercih ederseniz edin, çarpıcı bir aydınlatma armatürü bir oturma odasını bitirebilir. Oturma alanını aydınlatmak ve bir yakınsama noktası oluşturmak için parçayı kullanın. İklimi değiştirme ve ruh halini ayarlama seçeneğine sahip olmak için daha sönük bir değişiklik yapın.