Motosiklet Garajı

Abone Ol 
tarafından
60
Motosiklet Garajı

Motosiklet Garajı

En sevdiğiniz motosikletin gün boyu süren uzun yolculuktan sonra belirli bir yere ihtiyacı var. Günde kaç kilometre sürdüğünüz önemli değil. Ayrıca, sıradan bir hafta sonu binicisi olabilirsiniz. Motosikletiniz temiz ve temiz bir depolama alanını hak ediyor. Garaj deponuzu motosikletiniz için dönüştürmenin birçok yolu vardır.

Para harcamak istiyorsanız, bunları çevrimiçi pazardan alabilirsiniz. Aksi takdirde, kendi deneyimlerinizden fikirler üretebilirsiniz. Size para kazandıracak ve kendiniz yapmanıza yardımcı olacaktır. Yine de motosikletinizi evde herhangi bir yerde tutmak iyi bir fikir değildir. Ahşap paletler, vidalar ve benzerleri dahil olmak üzere bazı malzemeleri kullanarak devam edebilirsiniz. En sevdiğiniz motosiklet için bir garaj, onu kullanmanız gereken önemli bir alandır.

Motosikletiniz için garaj deposu, evinizin de düzenli ve düzenli kalmasını sağlar. Aksi takdirde, motosikletinizi her gün evde farklı yerlere park ederseniz, motosikletin tekerlekleriyle birlikte gelen toz ve kir nedeniyle kirlenir. Öte yandan, bisikletiniz için ayrılan aynı depolama alanını kullanmak kir ve tozdan kaçınmanıza yardımcı olur.

Belki bir arabanız veya daha fazlası vardır. Arabanız varsa, arabanız için garaj deponuz da olabilir. Araç garajınızın toplam alanını işgal etmez. Evet, motosikletiniz için garajda depolama alanı bulabilirsiniz. Motosikleti tutmak için çok geniş bir alan gerektirmez. Garaj köşenizi veya herhangi bir alanı bu amaçla kullanabilirsiniz.

Bu yazıda, bazı motosiklet garaj depolama fikirlerini heyecan verici bir şekilde sizinle paylaşacağım. Garajınızı motosiklet depolama için dönüştürmenin birçok yolu vardır. Pek çok fikir arasında, motosikletim için takip ettiğim birkaç fikir buldum.

Motosikletinizi saklamak için Garajınızın Zeminini Kullanın
Gerçek bir motorcu motosikletini dünyadaki her şeyden çok sever. Evet, gerçekten doğru. Aynı şekilde, en sevdiğiniz bisikleti de seviyorsunuz ve asla eski depolama alanında saklamak istemiyorsunuz. Motosikletinizin depolama alanı için garajınızın zeminini hızla dönüştürebilirsiniz.

Zemini motosiklet için iki farklı şekilde tasarlayabilirsiniz. Garajınız zaten şık ve çekici görünüyor. Şimdi motosikletinizin bunun için belirli bir alana izin verme zamanı. Motosikletinizin kalacağı yere farklı renkte bir kaplama ile boyayabilirsiniz.

Dahası, motosikletiniz için biraz yükseltilmiş alan yapabilirsiniz. Bunu yapmak istiyorsanız, bazı ahşap paletlere ihtiyacınız olacak. Motosikletinizin ağırlığını bütün gece veya tüm hafta boyunca tutacak kadar sağlam olan ahşap paletleri kullandığınızdan emin olun.

Çok yüksek veya çok alçak yapmayın. Depolama alanının ılımlı bir yüksekliği işi yapacaktır. Motosikletinizi platformda sürmenize yardımcı olacak merdiven benzeri bir kutu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey.

Garajda Sürüş Dişlileriniz ve Kıyafetleriniz için Yer Açın
Bu durumda garajın duvarı dikkate alınmalıdır. Deri ceket, kask, eldiven, bot ve benzerleri de dahil olmak üzere bunları bir askı veya raf kullanarak duvara asabilirsiniz. Piyasada aralarından seçim yapabileceğiniz farklı türde standlar var.

Ayrıca, bunları kendi başınıza da yapabilirsiniz. Çevrimiçi arama yaparsanız, evde kendin yap dişli rafının nasıl yapılacağına dair muazzam kaynaklar elde edersiniz. Bu size para kazandıracak. Tek yapmanız gereken biraz zaman geçirmek ve yaratıcılığınızı kullanmak.

Rafları, askıları veya kancaları duvara takarken, bunları düzenli bir şekilde yaptığınızdan emin olun. Duvarı delmek ve kraliyet tapalarını her deliğe sokmak için matkap gibi elektrikli aletler kullanın. Ve tornavidayla kancaları, rafları ve askıları duvara güvenli bir şekilde takın, böylece asla düşmezler veya bozulmazlar.

Kışın Motosikletiniz için Garaj Fikri
Kışın, motosikletinizin yaz mevsiminden daha fazla bakıma ihtiyacı vardır. Bir sürücü olarak, motosikletinizin iki veya üç kez denedikten sonra başladığını da bilmelisiniz. Aşırı soğuk için olur ve motosikletinizde kendi kendine çalıştırma özelliği yoksa daha fazla tekmelemeniz gerekir.

Motosikletinizi araba asansöründe tutabiliyorsanız sizin için daha uygundur. Kışın insanlar sık sık motosiklet kullanmazlar. Alternatif olarak, arabalarını soğuk havalarda kullanma eğilimindedirler. Bu nedenle, motosikletinizi asansörde tutmak için günlük olarak çıkarmanıza gerek yoktur.

Ayrıca, varsa diğer araçlar için garajda yerden tasarruf sağlar. Sadece motosikletinizi yerden uzak tutmanıza yardımcı olur. Böylece bisikletiniz için garaj depolama fikri yerden tasarruf sağlar.

Taşınabilir Depolama Fikri
Garajdaki motosiklet depolama alanınızın başka bir fikri. Aracınız için biraz yer açmak için motosikletinizi ihtiyacınız olan her yere taşıyabilirsiniz. Ahşap paletlerin veya demirin düz alanının altında tekerleklere sahip olmak, ihtiyaç duymanız durumunda bir yerden diğerine hızlı bir şekilde hareket ettirmenizi sağlar.

Ancak tekerlek kilitlerini tekerleklerle birlikte kullandığınızdan emin olun. Kilitler, motosikletin platformunun ileri geri hareket etmesini önleyecektir.

Nihai Karar
Motosikletiniz için uyumlu ve düzenli garaj deposu tasarlamak, araştırma gerektirir. Belirli konuyla ilgili bu makalenin, en sevdiğiniz motosiklet için garaj depolama fikirleriniz için en iyi fikirleri bulmanıza yardımcı olacağını düşünüyorum. Ayrıca, motosikletiniz için harika bir depolama alanı tasarlamak da eğlencelidir!

Ahşap Döşeme