Mutfak Dekor Fikirleri

Abone Ol 
tarafından
65
Mutfak Dekor Fikirleri

2023 için Yerden Tasarruf Sağlayan Mutfak Dekor Fikirleri

Bir ev dekorasyonu işi, evde tasarlamak veya yerleştirmek oldukça zor ve sıkıcı olabilir. Bu fantastik on yaşam alanı tasarrufu sağlayan mutfak dekoru ile ev dekorunun bir bölümünü biraz endişelendirdiğinizi duyuyoruz.

Eşyalarınızı nereye yerleştireceğinizi bilmek için benzersiz dolap çözümlerinden bazı ipuçlarına ve püf noktalarına kadar.

  • Tezgahınızın Altına Raflar Ekleyin:

Bu hack, tezgahınızın altına raflar eklemeye çalışmak için dolaplar eklemeyi dört gözle beklediğinizde kullanışlıdır. Düzenli olarak kullandığınız ve dolaplarda tekrar tekrar getirmeniz gerekmeyen küçük tabaklarınızı, yemek kitaplarınızı, dergilerinizi veya küçük kavanozlarınızı saklamak için bir yer tasarrufu sağlar

  • Buzdolabınızın Üstünde Özel Depolama:

Mutfağınızı yeniden tasarlarken, buzdolabınızın üstündeki alanı görmezden gelmezsiniz. Kesme tahtalarınızı düzenli tutmak için saksılarınızı veya bölücülerinizi koymak için çok önemli bir yer.

  • Anahtar Tutucu Olarak Buzdolabı Mıknatısları

Hepimizin bildiği gibi, buzdolaplarımıza yerleştirmeyi asla göz ardı edemeyeceğimiz piyasada ne kadar harika buzdolabı tutucular var. Anahtar tutucu olarak bir buzdolabı satın almak, anahtarlarınızın asla unutulmaz olmasını sağlayacaktır.

  • Depolama Alanı Olarak Mutfak Pencereleri

Mutfak pencerelerinizi kullanın ve ideal olarak oturmalarına asla izin vermeyin, tencerelerinize, tavalarınıza, tahta kaşıklarınıza asın. Bu da garip görünebilir, ama inan bana, oldukça havalı ve ele alınması gereken akıllı bir saklama yeri gibi görünüyor.

  • Bağımsız Raflar Ekleyin:

Çok sayıda dolap ekleyerek ve aynı eski sıkıcı görünümü yaparak, bunun yerine ayakta duran bir raf ekleyebilirsiniz, bu da tabak kaselerinizi kaşıklarınızı ve oraya koymak için ihtiyacınız olan her şeyi tutmak için oldukça ucuz ve yerden tasarruf sağlayan bir fikirdir.

  • Manyetik Bıçak Askısını Asın:

Bu, mutfağınıza eklemek için bir zorunluluktur, Tezgah alanı bonus olduğunda, her inç kare önemlidir. Çatal bıçak takımınızı manyetik bir bıçak şeridi ile duvarlara götürerek biraz daha yer açın. Bunun için bana daha sonra teşekkür edeceksin.

  • Mobilya Boyutunu Özelleştirin:

Aileniz mutlaka kahvaltı masanız kadar büyük değilse, masanızı küçük bir masaya çevirmeniz gerekir. Mobilyaların doğru boyutunu göstermek de iyi ve yaratıcı bir mutfak dekoru için artı bir noktadır.

  • Ocağınızın Üzerine Bir Şeyler Asın

Mutfağınızın üzerinde yeriniz varsa, ocağınızın üzerinde en gerekli şeyleri tutmak için doğru yeri görmeniz gerekir, bu da ısı nedeniyle etkilemez.

  • Ayak Parmağı Çekmeceleri Var

Mutfağınızda tam bir yenileme yapıyorsanız, mutfak çekmeceleriniz için çok yenilikçi bir fikir. Bu, son zamanlarda iyi bir noktayı, kısa bir yığın tava, çarşaf veya kiler eşyası tutacak kadar ince bir çekmeceye dönüştürmenin harika bir yoludur.

  • Tüm Kapılarınızın içini Ekleyin

Son fakat en az değil, hackleyin, genellikle kullanılmayan dolap kapılarınızın içini kullanın. Ölçü kaplarınızı, ocak eldivenlerinizi veya hızlı bir şekilde çıkarılacak küçük ağırlıktaki eşyaları asın.

Bu hackleri denemeyi ve mutfağınızı benzersiz bir şekilde yaratıcı bir depolama alanına dönüştürmeyi unutmayın.

Mutfak Yenileme