Mutfak Lavabosu

Abone Ol 
tarafından
101
Mutfak Lavabosu

Mutfak lavabosu mu arıyorsunuz? İşte takip etmeniz gereken bazı ipuçları

Bir evdeki her mekanın bir önemi vardır ve mutfak belki de onun kalbi ve ruhudur. Aileniz, arkadaşlarınız, misafirleriniz ve kendiniz için yemek yaptığınız yerdir. Tüm yemek pişirme ve temizlik görevleri burada gerçekleşir ve bu da onu en işlek yer haline getirir. Herhangi bir standart lavabo size 15 yıl kadar hizmet vermeye devam edebilir. Ve mutfağınızı hazırlıyorsanız, eski lavabonuzu ve musluğunuzu değiştirmeyi düşünmelisiniz.

7 inç derinliğinde yeni bir paslanmaz çelik lavabo getirmek, çevrenin gözden kaçırılmasına katkısı eşsiz olduğu için önemli bir yatırım olacaktır. Ayrıca, performansı için bir şeye hayran kalırsanız, yine yoğun programınızdan bu özelliğe biraz zaman ayırmak mantıklıdır. Lavabo satın almak, hangi malzemenin, boyutun, konfigürasyonun, kurulum sürecinin ve stilin yaşam tarzı seçimlerinizin ve alışkanlıklarınızın beklentilerini karşılayabileceğini bilmeniz gerektiği anlamına gelir. Çeşitlerden emin değilseniz, önce her bir düşünceyi inceleyelim.

  • Mutfak ve Lavabonun Boyutu

Lavabo boyutları ve şekillerindeki çeşitli seçenekler bunaltıcı olabilir. Karışıklığı önlemek için mutfak alanınızı ve lavabo alışkanlıklarınızı ölçmeniz gerekir. Bu faktörler, en uygun seçeneği sıfırlamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, sınırlı bir alanda, çift kaseli büyük bir lavabo sakıncalı olabilir. Bazı uzmanlara göre, 150 metrekarelik evler. Ft mutfak alanı 22 × 24 inç tek kase sistemini tercih edebilir. Bununla birlikte, geniş mutfak odaları, depolama ve temizlik amacıyla düzene çift veya üçlü kaseler dahil etmeyi göze alabilir. Bu bağlamda,% 5 ila 10 ekstraya mal olabileceği ancak kapların daha iyi kullanılmasını sağlayabileceği için kase derinliğinin dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta olabileceğine dikkat etmek önemlidir.

  • Montaj Seçenekleri
    En iyi iş istasyonu mutfak lavabosu

Yeni kurulumlar söz konusu olduğunda sıhhi tesisat bir sorun olmayabilir. Ancak, konumu ve kurulum süreci hakkında bir çağrı almanız gerekir. İyi bilinen yöntemlerden bazıları şunlardır – çiftlik evi, alt montaj ve açılır veya üst montaj.

Çiftlik evi: Bir önlük önü veya çiftlik evi lavabosu, ön bölümünü desteklemek için taban dolaplarına ihtiyaç duyan derin bir kase içerir. Bu tipte, genellikle su veya köpük dökülmelerinin kabine düşmemesi için önü çıkıntılı bir lavabo elde edersiniz. Hem modern hem de geleneksel bir mutfak için heyecan verici bir tasarım olabilir.

Undermount: Bu süreçte tezgahın altından bir lavabo takarsınız. Sonuç olarak, tezgahın üst üste binen dudakları veya flanşları yoktur. Bu özellik, temizleme görevlerinde kullanışlı olabilir çünkü kırıntıları veya sıvıyı tezgahtan lavaboya tek bir süpürmede silebilirsiniz. Katı malzemelerden yapılmış tezgahlar bu konfigürasyon stili için doğru seçim olabilir.

Açılır / üst montaj: Kelimeden tahmin edebileceğiniz gibi, bu kurulum kurulumunda lavabo üstten tezgaha yerleşir ve güvenli konumlandırma için klipslere ve vidalara ihtiyaç duyar. Üst üste binen flanşları tezgahın üzerine kolaylıkla oturmasına yardımcı olur.
Çiftlik evi, açılır kapanır ve montaj altı lavabolara ek olarak, bar lavabosunda da seçeneklerle karşılaşabilirsiniz.

Bir eğlence lavabosu, ıslak bar lavabosu ve hazırlık lavabosu, 5 ila 7 inç derinliğe sahip bir kase ile 14 ila 17 inç uzunluğunda olabilen küçük bir mutfak bar lavabosu için farklı sıfatlardır. Onları çoğunlukla dikdörtgen veya kare şekillerde elde edersiniz. Küçük bir mutfağa, ev barına, eğlence alanına veya büyük bir mutfaktaki ikincil lavaboya kurabilirsiniz.

  • Lavabo Malzemelerinde Seçenekler
    Önlük Fireclay Beyaz Mutfak Lavabosu

Satılık Kraus mutfak lavaboları yelpazesini keşfettiğinizde, her lavabo türünün görünümünü ve işlevselliğini tanımlayan çeşitli yüzeylere rastlayacaksınız. Hangi malzemeyi seçmeniz gerektiği mutfak alışkanlıklarınıza çok bağlıdır. Temizlik konusunda ne kadar rahatsınız? Malzemenin bakımına özellikle dikkat edip etmemeniz gibi diğer faktörler de büyük bir rol oynayabilir. Her neyse, temel seçeneklerden bazıları paslanmaz çelik, granit ve ateş kilidir.

  • Paslanmaz Çelik

Bütçeniz varsa veya uygun bir fiyat için süslü bir görünüm istiyorsanız, taleplerinize uygun paslanmaz çelik bir mutfak lavabosuna güvenebilirsiniz. Popüler bir seçim olmasına rağmen, bu lavabolar modern dokunuş eksikliği nedeniyle buharını kaybetmişti. Ancak, kentsel ev dekorunu kolaylıkla tamamlayan şık yüzeyler elde ettikten sonra şöhrete geri döndüler. Bu lavabolar hafif, bakımı kolay ve uzun ömürlü olma eğilimindedir. Bazıları da harika ses yalıtımı çözümleri sunar. Bu malzemeyi alt montaj ve açılır montaj seçeneklerinden alabilirsiniz.

Granit

Doğal taş ve akrilik reçinenin birleşmesi, özellikle çizilmeye, lekelenmeye ve ısıya karşı dirençleriyle ünlü granit kompozit veya granit lavabolar oluşturur. Gözeneksiz yüzeyleri bakteri üremesiyle savaşmalarını sağlar. Bir önlük ön, üst montaj veya alt montaj granit lavabo seçebilirsiniz. Geleneksel veya modaya uygun bir mutfak atmosferi için üstün bir eşleşme olabilir.

Ateş kil

Bir havai fişek lavabosu, yüksek sıcaklıklarda ısıtılan bir kil ve sır karışımı içerir. Yonga ve çizilmeye karşı koyabilir. Ayrıca, renk değişikliği veya renk solması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Yüzey gözeneksiz olduğu için bakteri birikmesi riski yoktur veya sınırlıdır. Bu modeli genellikle önü beyaz veya kirli beyaz renkte bir önlük içinde alırsınız. Ve genellikle tek bir kase konfigürasyonuna sahiptir.

Gördüğünüz gibi, bir mutfak lavabosu tek bir öğe olabilir, ancak çok fazla karar içerir. Ve bunu her açıdan yargılamak da adil çünkü ister yemek hazırlamak, ister bulaşık yıkamak, ister başka bir şey yapmak olsun, lavaboya çok zaman harcıyorsunuz. Bu nedenle, çevrimiçi alışveriş yaptığınızda, tüm ürün ayrıntılarını tüm dikkatle okuyun.

Uygun fiyatlı ve pahalı seçeneklerde mükemmel teklifler olabilir. Bu özel özellikten ne istediğinizi biliyorsanız, arama yapmanız sizin için daha kolay olacaktır. Çok derin bir kabın vücudunuz için rahatsız edici olabileceği bir şeyi unutmayın. Genellikle, 8 ila 10 inç derinlik bugün ortalama bir seçim yapar.