Oda Tasarımı

Abone Ol 
tarafından
53
Oda Tasarımı

Oda tasarımınızı yükseltmek için ipuçları

‘Extreme Makeover: Home Edition’ adlı reality TV şovunu hala hatırlıyor musunuz? Bu, bir ailenin evini yenileyen, geliştiren ve bir sonraki seviyeye taşıyan bir realite TV şovudur. İzlemesi büyüleyici bir gösteri çünkü dönüştükleri her ev harika oluyor.

Bunu izleyerek, ekiplerinin evinize inmesini ve hayalinizdeki evi ya da daha az ölçüde hayalinizdeki odayı inşa etmesini yarı yarıya dilediğinizi biliyoruz, değil mi?

Odanızın seviyesini yükseltmenin binlerce yaratıcı yolu ile, onu daha önce hiç olmadığı gibi dönüştürebilecek kendi ‘Aşırı Makyaj’ adamınız olabilirsiniz!

Hayallerinizdeki odayı yaratmanıza yardımcı olabilecek en iyi makyaj ipuçlarımızı izleyin – ve hayal ettiğiniz kadar zor değil.

Öyleyse makyaj başlasın!

Cubbie Organizatörlerini Kullanın

Bir küp düzenleyici, küplerden oluşur. Genellikle eşyalarınızı düzenlemek için mükemmel olan 2 × 6 küple dolu bir düzenleyicidir. Küpler, muhtemelen herkes tarafından çok sevilen klasik tasarımlardır ve odanız için de tasarım görevi gören bir organizatöre sahip olmak harikadır. Bu organizatörler hakkında harika olan şey, eşyalarınızın kendileri bir tasarım olmasına izin vermeleridir.

Yatağın Altında Yuvarlanan Depolamayı Kullanın
Yatak Altı Depolama

Küçük bir odaya sahip olmanın bir avantajı, alanınızı daha da fazla kullanmanın yollarını bulmanızdır. Küçük bir odanız varsa ve alanınızı en üst düzeye çıkarmanın küçük bir kafa karıştırıcı olduğunu fark ederseniz, yatağınızın altına bakmak isteyebilirsiniz. Neredeyse herkesin kabul ettiği, ancak kullanılırsa harikalar yaratabileceği bir alan.

Bu alandan yararlanmak için yatağın altına yuvarlanan bir depo kurmak iyi bir fikirdir. Odanızda biraz yer açmanın yanı sıra, yatağınızın altına sihirli bir şekilde açılan benzersiz görünümlü bir saklama alanı sağlayacaktır.

Yatağının Yanına Bir Masa Koy

Alan izin verdiğinde, yatağınızın yanına bir masa koymak gerekir. Gece geç saatlerde projeler yapmanız gerektiğinde dizüstü bilgisayarınız için mükemmeldir; Kahvaltı tepsiniz veya sadece bir yazı yüzeyiniz için mükemmel bir platformdur. Gecenin ortasında harika fikirlerin geldiği zamanlar vardır ve bu fikirlerin kalem ve kağıtla yakalanması gerekir, bu nedenle yatağınızın yanındaki masa bunu yapmak için mükemmeldir. (üzerine kağıt ve kalem koymayı unutmayın)

Gardırop Dolabınızı Değiştirin

Gardırop dolabınız odanızda yükselen bir figür olduğundan, onu değiştirmek odanızın genel görünümü üzerinde büyük bir etki yaratır. Dolap uzmanları var, ancak dolabınızı özelleştirmenin en iyi yollarını çevrimiçi arayarak bunu yine de kendiniz yapabilirsiniz. Profesyoneller dolabın ergonomisiyle başlar ve rolü siz oynadığınız için siz de oynamalısınız.

Bir ofis koltuğunda kullanılan ‘ergonomi’ terimini duymuş olabilirsiniz, ancak bundan daha fazlası.

Ergonomi, insanların iş ve çevrelerindeki verimliliğini inceleyen bir bilimdir.

Artık ne yaptığını bildiğinize göre, gardırobunuzu ergonomik olarak nasıl uygun hale getireceğinize dair bu basit kurallara uymak artık mantıklı olacaktır. İşte nasıl yapılacağı:

Türüne göre giydirmek için düzenleyin
Dolabınızı rutine göre ayarlayın
Rafı asla diziniz kadar alçak konumlandırmayın
Raflarınızı asılı alanın üzerine yerleştirin
Raflarınızı sadece 14 inç derinliğinde yapın
Bu basit kuralları izleyerek, eşyalarınızı bulmanın daha kolay olacağını ve böylece değerli zamandan tasarruf edeceğinizi fark edeceksiniz. Ayrıca, raflarda çok düşük olan şeyleri bulmaktan dolayı çok fazla bükülmeyi caydırarak vücudunuzdaki stresi azaltır.