Oturma Odası Dekorasyon

Abone Ol 
tarafından
49
Oturma Odası Dekorasyon

Oturma Odanıza 5 Pratik ve Güzel Ekleme

Oturma odanızı yenilemeye hazır mısınız? Özellikle ziyaretçiler ve misafirler tarafından muhtemelen en çok kullanılan alanlardan biri olduğu için bu odanın çekici ve davetkar görünmesini sağlamak istiyorsunuz. İşte oturma odanızın her zamankinden daha iyi görünmesini sağlamak için birkaç faydalı dekorasyon fikri.

Pencere Dekoru
Oturma Odası Pencere Dekoru

Saçaklar, perdeler ve panjurlar, pencerelerinizi odak haline getirmenin en popüler yollarından bazılarıdır. İstenirse doğal ışığı kabul ederken odanızın stili ve renk düzeni ile koordine etmelidirler. Havanın izin verdiği ölçüde çimlerin veya verandanın açık havada doğal manzarasını sağlamak için pencereler açılabilir.

Döşeme
Oturma Odası Parke Zeminler

Parke zeminler, oturma odası için mükemmel bir vurgu noktası sunar. Aşınmış veya solmuş eski zeminler cilalanabilir veya doğal veya işlenmiş ahşap ürünlere yepyeni bir parke zemin takabilirsiniz. Alan halıları, ilgi çekici bir tasarım kullandıklarında veya odadaki diğer tasarım öğeleriyle koordine olduklarında ilgi çekici odak noktaları sağlar. Duvardan duvara halı, evinizin eğlence ve eğlence alanına konfor ve güzellik getirmenin başka bir yoludur.

Oturma Odası Aydınlatması

Oturma odası aydınlatmasını güncellemek için resmi bir dekoratif ifade olarak zarif bir avize takmayı düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, eviniz Erken Amerikan tarzında dekore edilmişse, masalara veya kitap raflarına duvar aplikleri veya fener tipi aydınlatma armatürleri ekleyebilirsiniz. Zemin lambaları, oturma odasındaki köşe ve çatlakları konuşma, okuma veya diğer etkinlikler için vurgulamak ve aydınlatmak için esnek hareketlilik sağlar.

Duvar Dekoru
Oturma Odası Duvar Dekoru

Oturma odanızı duvarlarda, tavanlarda yeni bir kat boya ile tazeleyin ve varsa kapılar veya kalıplar gibi düzeltin. Akıcı bir etki için renk paletini mobilyalar ve başka bir dekorla koordine edin. Duvarlara ve dolaplara konuşma parçaları olarak veya genel stili ve tonu birbirine bağlamak için çerçeveli sanat eserleri veya diğer sanat eserlerini ekleyin.

Oturma Odası Mobilyaları

Oturma odanızdaki mobilyaların nasıl güncelleneceğine dair fikirler için çevrimiçi göz atın veya yerel bir mobilya mağazasını ziyaret edin. Evinizin dekor planı ile çalışacak çeşitli tarzlarda ahşap döşemeli mobilyaları düşünebilirsiniz. Konukları etkileyecek zarif stiller veya rahatlama ve eğlence için konfor parçaları arasından seçim yapın. Kanepeler, sandalyeler, sehpalar, sehpalar ve diğer birçok oturma odası mobilyası seçeneği, odanızı hem aileniz hem de misafirleriniz için heyecan verici ve çekici hale getirebilir.

Bu alanları geliştirerek oturma odanızı basit ama etkili bir şekilde güncelleyin. Dekorasyon güncellemeleriniz, tüm evi elden geçirmek zorunda kalmadan oturma odasının tamamen farklı ve çok davetkar görünmesini sağlayabilir.