Peyzaj Fikirleri

Abone Ol 
tarafından
70
Peyzaj Fikirleri

Ne zaman bir şey yapacaksanız, harcamaya karar verdiğiniz belirli bir miktar bütçe vardır. Bir bütçe planında çevre düzenlemesi, eski püskü görünümlü bir bahçeye gitmek anlamına gelmez. İyi planlamanıza devam ederseniz, bunu bütçenizle kolayca yapabilirsiniz. Bitkilerden dış mekan verandalarına, pencere kutularından su özelliklerine kadar çekici bir arka bahçe oluştururken paradan tasarruf edebilirsiniz. Bazı takipleri takip etmeniz gerekiyor:

Çim Boyutunu Küçültün

Birçok ev sahibi çim yabani otlarını kontrol etmeye takıntılıdır. Onların hayranlığı, onları crabgrass awesome gibi herbisitlere gereksiz yere para yatırmaya itiyor. Yabani otlara karşı bu cadı avlarında başarılı olurlarsa, sonuç iyi görünebilir ancak sağlıksız bir monokültür üretir. Profesyonel Peyzaj Müteahhitleri, çimlerde belirli sayıda yabani otun varlığını kabul etmeyi önerir. Bazı çeşitliliğe sahip çimlerin, monokültüre indirgenmiş çimlerden daha sağlıklı kaldığını savunuyorlar. Yengeç otu kabul edilemez olsa da, yabani menekşe gibi tolere etmeye istekli olmanız gereken bazı “iyi” yabani otlar vardır. Bu menekşeler sadece güzel değil, aynı zamanda yenilebilir.

Ucuz Bitkilerle Çevre Düzenlemesi

Düşük maliyetli tesisler edinmek, tutumlarımızda bir ayarlamaya ihtiyaç duyar. Birçoğumuz olgunlaştık, bahçecilik ticaretine odaklanan kaynaklardan bitkiler elde ettik. Bahçecilik ticaretinde uzmanlaşmayan kaynaklardan ucuz bitkiler için alışveriş yaparken, elmaları portakallarla karşılaştırma cazibesine karşı koymalıyız. Örnek olarak, marketlerdeki uygun fiyatlı çiçekler, çoğu durumda, mahalle fidanlığınızda bulunan aynı bitkilerden daha düşük kalitede olacaktır. Bu bitkiler daha ucuz olacak, bu yüzden karşılaştırma oldukça adil değil.

Su Tasarrufu ile Paradan Tasarruf Edin

Bir bütçeyle çevre düzenlemesi, ucuz bitkilere sahip olmanın ötesine geçer. Bazı bitkiler diğerlerinden daha fazla suya ihtiyaç duyar ve su giderek daha değerli bir metadır. Kuraklığa dayanıklı uzun ömürlü bitkiler, çoğu kişinin kendi başının çaresine bakmakta olduğundan daha iyidir, bu da su faturanızı düşürür. Kuraklığa dayanıklı bitkiler bulmak, genel bir su sohbeti yaklaşımının bir parçasıdır. Ayrıca otomatik sulama sistemleri kurarak ve malç uygulayarak sulamadan tasarruf edebilirsiniz

Ucuz Gübre

Arka bahçenizdeki alan sınırlıysa, konteyner bahçeciliği çok mantıklıdır. Bu fikir, uygun fiyatlı kaplar elde edip bunları kendi başınıza ekebilirseniz çok daha mantıklı olur. Mezarlık kütüklerinden oluşan düşük maliyetli kaplar bazen bahçe satışlarından satın alınabilir. Sadece herhangi bir hastalık barındırmaları durumunda onları iyi taramaya dikkat edin.