Robot Süpürge

Abone Ol 
tarafından
35
Robot Süpürge

Yeni başlayanlar için Robotik Vakum Satın Alma Rehberi

Cihazı manuel olarak çalıştırmak zorunda kalmadan hemen hemen her elektrikli süpürge gibi çalışan otomatik bir temizleme cihazı olan robotlu elektrikli süpürge ile zemininizi temiz tutun. Bir robot elektrikli süpürge programlanabilir, böylece ayarladığınız başlangıç saatinde kendi kendine çalışır. Programlanması kolaydır, temizleme çabasını en aza indirirken, tüm tozların arızalanmadan veya sık sık bir yere takılmadan yol boyunca toplanmasını sağlar.

Aşağıda, yeni bir robot elektrikli süpürge için alışveriş yaparken kullanabileceğiniz hızlı bir satın alma rehberi bulunmaktadır.

Bütçenizi Belirleyin

Robot Elektrikli Süpürge

Bütçenize bağlı olarak seçebileceğiniz birçok robot elektrikli süpürge türü, boyutu ve modeli vardır. Genel olarak, robot elektrikli süpürgelerin fiyatı, Wi-Fi bağlantısı olmaması veya daha ucuz robot elektrikli süpürgelerdeki fırça silindirleri gibi özelliklerdeki farklılıklarla 200 ila 1.000 dolar arasında değişmektedir.

Alçaktan orta uca robot elektrikli süpürgeler, düşük profiller, uzun temizleme süreleri ve büyük çöp kutuları sunar, ancak birkaç dolar verir misiniz? Bütçenize en uygun robot elektrikli süpürgenin doğru markası ve modeli hakkında fikir sahibi olmak için bu analizi kontrol edin.

Eşlik Eden Bir Uygulama Almayı Düşünün

Robotik Vakum

Robot temizliği her zamankinden daha akıllı. Birçok robot elektrikli süpürge, kontrolü ve zamanlamayı çok daha kolay hale getiren eşlik eden uygulamalarla birlikte gelir. Ayrıca, bazı modeller temizledikleri alanları haritalayabilir. Tabii ki, bazı robot elektrikli süpürgeler halılardan evcil hayvan tüylerini diğerlerinden daha iyi alır veya vinil veya parke zemin üzerinde çalışırken daha iyi temizler.

Pili Kontrol edin

Ecovacs Deebot N79 Robotik Elektrikli Süpürge

Robot elektrikli süpürgeler farklı boyut ve şekillerde geldikleri için farklı pil boyutlarına da sahiptirler. Büyük pilleri olan robot elektrikli süpürgeler daha iyi temizleme eğilimindedir. Bu nedenle, büyük bir eviniz varsa, daha büyük bataryaya sahip bir model seçmek daha iyidir çünkü maksimum gücü ve sağlam yapısı ile geniş bir yüzey alanında iyi performans gösterebilir. Bu niteliklerle, zamandan tasarruf edebilir ve yapılan bir hizmeti planlamada güçlük çekebilirsiniz.

Zamanlama Özelliğini Analiz Etme

Siyah Robotik Elektrikli Süpürge

Birçok robot elektrikli süpürge modelinin, günde bir kez veya haftada birkaç temizlik seansı gibi ayarladığınız zaman tercihinize göre çalışması planlanabilir.

Sağlık ve Güvenlik Özellikleri

Robotik Elektrikli Süpürge

Sağlık ve güvenlik için, özellikle alerjisi olan aile üyeleriniz varsa veya özellikle solunum sorunlarına neden olabilecek tozun kaçması ve havada yüzmesi konusunda endişeleriniz varsa, yerleşik HEPA filtreli robot elektrikli süpürge modellerini kontrol etmek önemlidir.

İşte bir robot elektrikli süpürgenin güvenlik özelliklerinden bazıları:

Uçurum Sensörü: Merdivenler robot elektrikli süpürgeler için en büyük tehlikelerden biri olduğundan, yolundaki veya takla atan herkes ona zarar verebilir. Bu nedenle, zemine olan mesafesini ölçmek için kızılötesi sinyaller gönderen robot elektrikli süpürgelerin üretimi için bir uçurum sensörü gereklidir. Kızılötesi sinyalin gecikmeli sıçraması, robot vakum tarafından bir “uçurum” veya merdiven olarak algılanır ve bu da yön değiştirmeye neden olur.

Duvar Sensörü: Bir robot vakumun kızılötesi ışık kullanarak duvarları algılamasına yardımcı olur, bu da duvarların zemini duvara çarpmadan veya çarpmadan buluştuğu kenarları temizlemede faydalıdır.

Alanınızı Düşünün

Irobot Roomba 620 elektrikli süpürge robotu

Bir robot elektrikli süpürge, programlanmış talimatları yerinde tutarak evinizin her yerinde kendi başına gezinir. Yolundaki engelleri ve diğer tehlikeleri tespit etmede farklı sensörler kullanır. Ayrıca, ne kadar yol kat ettiğini ve kaplayacak yeni alanlar bulduğunu ölçer.

Elektrikli süpürgelerin markalarına ve modellerine göz atmadan önce, yeni robot elektrikli süpürgenin her temizlik seansını kapsaması gereken alanı göz önünde bulundurarak karşılığını verir. Özellik seçiminiz yaşam alanınızın büyüklüğüne bağlı olacaktır.

Yeni robot elektrikli süpürgenin mobilya parçalarının altından ne kadar yer geçeceğini belirlemek de önemlidir. Robot elektrikli süpürgeler farklı yüksekliklere sahip olduğundan, çoğu yatağın, şifonyerin ve dolabın altına sığabilecek birini seçmek isteyebilirsiniz (3 fit inç boyunda veya daha kısa).

Zemin Yüzeyi Tipi

Irobot Roomba 980 elektrikli süpürge robotu

Sadece parke bakımı mı arıyorsunuz yoksa hem halı hem de parke ile iyi çalışabilen bir robot elektrikli süpürge mi istiyorsunuz? Üst düzey robot elektrikli süpürgeler, halı kaplı bir yüzey tespit edildiğinde gücü hızlandırarak hızlı yüzey değişiklikleriyle başa çıkabilir. Daha ucuz modeller halı püsküllerine kapılabilir, bu nedenle bir robot elektrikli süpürge alırken halıları göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Sonuç

Yeni bir robot elektrikli süpürge satın alırken, etrafınızda evcil hayvanlarınız varsa evinizin büyüklüğünü ve belirli bir robot elektrikli süpürge modelinden elde edeceğiniz özellikleri ve faydaları göz önünde bulundurmanız önemlidir. Böylece temizlik ihtiyaçlarınıza uygun en iyi modeli seçerek zamandan, paradan ve emekten tasarruf edebileceksiniz.