Sera Bahçesi

Abone Ol 
tarafından
84
Sera Bahçesi

Kış hızla yaklaşırken, başparmakları yeşil olanlarımız soğuyor ve meyvelerimizi, sebzelerimizi ve bitkilerimizi başka bir aşağı mevsime hazırlıyoruz. Ancak serası olan insanlar için bahçecilik yıl boyunca bir keyif olabilir.

Bir sera, tüm yıl boyunca taze ürünler için en sağlıklı ev ekleme yatırımınızdır. Yeşil bir ev almak çok fazla zaman almaz – doğru sera ve ev ekleme imalat ve montaj şirketine danıştığınızdan emin olun.

Hassas bitkilerinizi korumaya yardımcı olmak için çeşitli sırt havalandırma seçenekleri, cam seçenekleri, soğutma cihazları ve ısıtma ile seralar sunan bir şirket arayın. Üstün bitki büyümesi ve gelişmiş yapısal tasarımın mükemmel dengesini sağlayan bir sera istiyorsunuz.

Doğru sera ile en lezzetli kış bahçesini yetiştirebilirsiniz. Birçok bitki, saatlerce gün ışığı gerektirmeyen daha soğuk sıcaklıklarda çimlenir.

Bu kış seranızda yetiştirebileceğiniz bu ürün ürünlerine bir göz atın. Market faturalarından tasarruf edersiniz, pestisitlerden ve seri üretilen ürünlerde kullanılan diğer kimyasallardan kaynaklanan zararlı toksinleri atlarsınız ve bunları kendi evinizde kendiniz yetiştirdiğinizi bilmenin tadını çıkarabilirsiniz!

Soğanlar

Soğanlarınızı sonbaharda ekin ve kış boyunca neredeyse kendilerine bakacaklardır.

Soğanların uzun bir büyüme mevsimi vardır ve gelecek yaza kadar hasat etmeye hazır olmayacaktır, bu nedenle ilkbaharda başka mahsuller ekmeye başladığınızda hala yerde olacakları için dikkatlice planlayın.

Dikkate alınması gereken çeşitler şunlardır:

Radar – sarı ve hafif bir tada sahiptir.
Shakespeare – beyazdır ve kış boyunca büyümek harikadır.
Elektrik – aksi takdirde “kırmızı” olarak bilinir, hemen hemen her mutfak yemeğine harika bir katkı sağlar.

Sarımsak

Ayrıca her türlü yemeğe sağlıklı, lezzetli bir katkı olan sarımsağın yetiştirilmesi daha kolay olamazdı.

Soğanlar gibi uzun bir büyüme mevsimleri var ve gelecek yaza kadar hasat etmeye hazır olmayacaklar ama beklemeye değer!

Birkaç çeşidi vardır, bu nedenle zaman ayırın ve hangi sarımsak lezzetlerinin beğeninize en uygun olduğunu bilmek için biraz araştırma yapın.

Kış Yeşillikleri

Salataların sadece yaz için olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Kış salatalarınıza baharatlı, biberli bir tat katmak için seranıza sıra sıra Tere, Kuzu Marul ve Hardal ekin.

Bezelyeler

Bezelye lezzetlidir ve iç mekan dikimi için harikadır. Magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi besinlerle dolu olduklarından bahsetmiyorum bile.

Onları bu sonbaharda seranıza ekin ve önümüzdeki baharda erken mahsulün tadını çıkarabilirsiniz.

Bakla

Kışın bakla ektiğinizde, erken ilkbahar geldiğinde genç bitkiler göreceğiniz anlamına gelir.

En iyi yöntem fasulyeleri seranın içindeki yataklara dikmektir. Hava hala ılımansa, arılar tarafından kolayca görülebilmesi ve tozlaşabilmesi için yatakları kapının yanına yerleştirin.

İlkbahar için bol miktarda taze ürün hasadı alabilmeniz için kışlık sera bahçenizi planlamaya başlayın.

Faydaları göz önünde bulunduracak ve bugün güvenilir sera üretim ve montaj şirketinize danışacak bir seranız yoksa!

Oturma Odası Dekorasyon