Sıhhi Tesisat Ustası

Abone Ol 
tarafından
102
Sıhhi Tesisat Ustası

Tesisatçı çağırmanız gereken Beş işaret

Profesyonel Sıhhi Tesisat Uzmanı

Bir sıhhi tesisat uzmanı, evinizdeki her türlü sıhhi tesisat konusunda size yardımcı olabilecek yetenekli bir esnaftır. Modern binalar ve evler, duvarlardan geçen ve su akışını düzenlemek için tasarlanmış borularla tamamen otomatik bir sıhhi tesisat sistemine sahiptir. Su, her insanın günlük yaşamının önemli bir parçasıdır, bu nedenle sıhhi tesisat sisteminizin sorunsuz çalışmaya devam ettiğinden emin olmak inanılmaz derecede önemlidir. Tesisatçıyı evinize çağırmanız gerektiğine dair birçok işaret vardır ve boruları kendi başınıza kurcalamaktan kaçınmanız önerilir. İşte bir sıhhi tesisat uzmanını aramanız gereken birkaç işaret.

Borulardan Gelen Sesleri Çalmak

Boruyu çalmak, hemen ilgilenmeniz gereken ciddi bir sorundur. Lavabo çalışırken veya küveti doldururken bir çarpma sesi duyarsanız, hemen bir tesisatçıyı aramanız gerekir. Vurmaya neden olabilecek yaygın bir sorun, su kullandıktan sonra borulardaki şiddetli basınç kaybı olan ”su darbesi” dir. Benzer şekilde, boru sistemindeki valfler gevşekse, bu soruna da neden olabilir. Boruları kendi başınıza kurcalamak yerine bir tesisatçıyı evinize çağırıp kontrol ettirmeniz en iyisidir.

Azaltılmış Su Basıncı

Bir profesyonelin yardımını gerektiren bir diğer önemli sorun da su basıncının önemli ölçüde düşürülmesidir. Duşu açarsanız ve su basıncının oldukça düşük olduğunu görürseniz, kontrol ettirmeniz gerekir. Azalan basınç, duştaki bir tıkanıklık nedeniyle olabilir, bu nedenle kendi başınıza temizlemek isteyebilirsiniz. Ancak, bu sorunu çözmezse, o zaman en iyi seçeneğiniz evinize bir sıhhi tesisat uzmanı çağırmaktır.

Sürekli Damlama

Musluklar damlamaya devam ederse, contalarda bir sızıntı olduğunu gösterir. Bu şekilde sadece çok fazla su tüketmekle kalmayacak (çevre için inanılmaz derecede sert olan ve su faturalarınızı da artıracak), aynı zamanda damlamanın zamanla artması ihtimali de var. Bu nedenle, contayı değiştirecek veya musluğu sizin için tamamen değiştirecek bir sıhhi tesisat uzmanı aramanız en iyisidir.

Yavaş Drenaj

Yavaş drenaj genellikle drenaj borularında tıkanma olduğunu gösterir, bu da hemen çözmeniz gereken ciddi bir sorundur. Drenaj borularındaki tıkanma artmaya devam ederse, basınç artmaya devam eder ve borular patlarsa bu ciddi hasara yol açabilir.

Sıcak Su eksikliği

Kış ayları geldiğinde bu çok daha büyük bir soruna dönüşecek. Sıcak su eksikliğine öncelikle bir ısıtıcı arızası neden olur. Bu nedenle, bir sıhhi tesisat uzmanını aramanız ve iyice kontrol ettirmeniz önerilir. Birçok tesisatçı komple ısıtıcı tamir hizmetleri de sunar, böylece uygun bir fiyata tamir ettirebilirsiniz.