Sınıf Dekorasyonu

Abone Ol 
tarafından
94
Sınıf Dekorasyonu

Sınıfınızı dekore etmek için sekiz öğretmen ipucu

Sınıf bir öğrenme ve eğitim ortamıdır, ancak bu, öğretmenlerin bu odaları uygun gördükleri şekilde dekore edemeyecekleri anlamına gelmez. Süslemeler bazen öğrenme sürecini geliştirmeye bile yardımcı olur. Öğrenciler dinamizm yönü sayesinde bu tür ortamlarda yaratıcı olabilirler. Öğretmenler ayrıca bilgilendirici iç dekorasyonlar hazırlayabilir ve öğrencilere günlük görevlerinde kaçınmaları gereken yaygın tuzakları veya hataları hatırlatabilir.

Öğretmenlerin uygulayabileceği düzinelerce sınıf dekorasyon fikri vardır. Ancak, bazıları temel ayarlara veya ortamlara özgüdür.

Duvarlarda Renkli Sınıf Kuralları

Her öğretmenin bir takım kuralları vardır; Öğrencilerin öğretirken takip etmelerini isterler. Bunlar soru sorma, soruları yanıtlama, sınıf davranışı ve hatta genel motivasyonla ilgili kurallar olabilir. Bu yönlere hangi yönden bakarsanız bakın, konu öğrenme süreci olduğunda hepsi önemlidir. Sınıfta bazı kuralları aşılayan dekorasyonlar, tıpkı ev dekorunda olduğu gibi odanın estetiğini iyileştirmeye yardımcı olur ve hayati bir mesaj iletir.

Temel Dilbilgisi Kurallarını İçeren Süslemeler

Birçok öğrenci, bazıları çok yaygın ve yerleşik olan ingilizce yazarken ve hatta konuşurken hata yapar. Tıpkı birinci sınıf ofis tasarımına sahip oldukları gibi, öğretmenler de yaratıcı olabilir ve sınıfları dekore edebilir. Düzeltmeleri vurgulamaya çalışan posterler kullanan süslemeler seyrek ve yaygın hatalar. Öğretmenler bu tür posterleri duvarlara veya daha belirgin yerlere asabilir, böylece tüm öğrenciler sınıftayken bulmaları ve etkileşimde bulunmaları kolay olur.

Rafları Süslemek için Farklı Renkler Kullanın

Raflar çoğu sınıfta ortak bir özelliktir. Çeşitli konular için referans materyalleri veya bazen ilgili eğitim materyalleri içerirler. Bununla birlikte, bu materyalin sınıflandırılması ve organizasyonu zaman zaman baş ağrısına dönüşür. Bu nedenle öğretmenler, raflardaki malzemelerin sınıflandırılmasını ve organizasyonunu belirtmek için bu rafları süslemek için farklı renkler kullanabilirler.

Estetik söz konusu olduğunda dekorasyon, her şey organizasyon ve görünümleri ve optiği iyileştirmekle ilgili olduğu için bahçecilik gibidir. Dekorasyon, sınıftaki estetiği geliştirir ve ayrıca bu raflarda bulunan kitapların ve diğer materyallerin organizasyonunu geliştirir. Rafın yeri de odayı güzelleştirecek ve ışık yansımaları nedeniyle rahatsız etmeyecek şekilde olmalıdır.

Tavanlardaki Semboller

Tavanlar, tıpkı mutfaklar gibi dekorasyon için en önemli alanlardır. Bunun nedeni, bazı öğrencilerin belirli bir sınıftan sıkıldıklarında tavana bakma eğiliminde olmalarıdır. Bu nedenle öğretmenler tavanı çeşitli şekillerde dekore edebilirler. Kimya öğretmenleri Periyodik Tablonun elemanlarını görüntülemek için tavanı kullanabilirler. Tavanda süslemeler gibi farklı konularda çeşitli bilgilendirici şeyler sergilenebilir. Süslemeler olsalar da, belirli kavramlar hakkında bilgi verme amacına da hizmet ederler.

Bilim Posterleri

Bilim geniş bir çalışma alanıdır ve sadece bir avuç öğrenci sınıfta öğretilenleri tam olarak kavrar ve hatırlar. Bu amaçla öğretmenler görsel olarak etkileyici posterler aramayı ve bunları dekorasyon amaçlı kullanmayı tercih edebilirler. Bu posterler, öğrencilerin posterlerin üzerinden geçip daha önce sınıfta öğretilen yönler üzerine anılarını canlandırabilmeleri anlamında bilgilerin gözden geçirilmesine olanak tanıyan unsurlarla da birlikte gelebilir. Tüm kurulum, öğrenme amaçlarının yanı sıra dekorasyon amaçlarına da hizmet ettiği için iki yönlü bir şey haline gelir.

Duvarlarda Uzay Görselleştirmeleri

Öğrencilerin büyük bir kısmı uzaydan etkileniyor. Çoğu bunu öğrenmek ister. Güneş sistemi kavramı ve nasıl çalıştığı, sınıfta dekorasyon ve estetiği sağlayan oldukça heyecan verici bir temadır. Doğru yapıldığında, duvarlar sınıf dekorasyonu söz konusu olduğunda harika sahneler sağlayabilir. Öğrenciler aynı zamanda mekan hakkında daha fazla ayrıntı öğrenirler ve bu, bilgilerini o alanda geliştirme potansiyeline sahiptir. Hangi açıdan bakarsanız bakın, öğrenciler güneş sistemi hakkında daha fazla şey öğrendikçe ve bunu süslü bir ortamda yaptıkları için bu bir kazan-kazan durumudur.

Sosyal Enstantane ve Posterler

Sınıfın tamamen oyun alanı olmayan bir çalışma olması gerekmez. Öğretmenler, öğrencilere belirli bir motivasyon veya cesaret verici mesaj gönderen sosyal afişler kullanarak sınıfı dekore edebilirler. Dikkat çekici olan, öğrencilerin günlük olarak etkileşime girmesidir. Bu nedenle, onları çalışmalarından vazgeçmemeleri veya diğer kötü davranışlardan etkilenmemeleri için teşvik etmeye ihtiyaç vardır.

Bu gibi durumlarda, öğrencilere belirli bir mesajı iletmeye yardımcı olabilecekleri için sosyal posterler kullanışlı olabilir. Bu tür posterler de süslemelerdir ve elbette öğretmenler bunları sınıftaki belirli yerlere yerleştirebilir. “Uygun süslemeler, sınıftaki öğrencilerin ruh halini iyileştirmeye yardımcı olur.

Asılı Tedarik Tutucular Rafı

Tedarik sahipleri, işaretleyicilerin ve diğer öğretim materyallerinin yerleştirildiği yerdir. Bazılarında destek olarak mobilya parçaları vardır. Öğretmenler bunları, tükendiklerinde ve sınıfta öğretim materyallerini yenilemek için kullanırlar. Ancak bu tedarik sahiplerinin renkli olması gerekmez. Gözlere çekici gelmeleri için çeşitli renkler kullanılarak dekore edilebilirler. Bu sadece sınıftaki estetiği iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda sahiplerin ve ilgili içeriklerinin tanımlanmasını da kolaylaştırır.

Bunu özetlemek gerekirse, sınıfların estetik olarak düz olması gerekmez. Öğretmenler, sınıfın nasıl göründüğünü ve hissettiğini geliştirmek için dekorasyona başlayabilirler. Çoğu zaman, dekore edilmiş sınıflar canlı ve enerji doludur ve bu nedenle öğrenciler coşkulu ve öğrenmeye hazırdır. Sıkıldığında bile öğrenilecek çok şey vardır çünkü duvarlar, zeminler ve tavanlar öğrenme materyaliyle temas eden süslemelere sahiptir. Bu nedenle, bu anlamda öğrencilerin sınıf ortamında öğrenebilecekleri birden fazla yolu vardır.