Sıvı Şap

Abone Ol 
tarafından
75
Sıvı Şap

Sıvı Şap Montajı için Döşemeyi Nasıl düzgün Bir Şekilde Hazırlayabilirsiniz

Sıvı Zemin Şapı

Yerden ısıtma sistemlerini tam olarak kullanmak isteyenler için, diğer tüm zemin şap çözümlerini kolayca aşan bir tür zemin şapı vardır: sıvı şap. Sıvı şaplama gerçekten bir süredir var, ancak son yıllarda giderek daha fazla işletme ve mülk sahibi faydalarını gördü. Birincisi, sıvı şaplamanın diğer şaplara göre kurulumu daha kolaydır ve ayrıca% 100 geri dönüştürülebilir olduğu için daha çevre dostudur. Tabii ki, sıvı zemin şapının daha verimli bir yerden ısıtma sistemine sahip olmanızı sağladığını zaten biliyor olabilirsiniz ve bu belki de sıvı zemin şapının daha fazla tüketici için en iyi şap çözümü haline gelmesinin ana nedenidir. Ancak sıvı zemin şapını tercih etmeye karar verdiyseniz, mülkünüzün döşemesini hazırlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler de vardır. İşte o zaman, sıvı zemin şapının montajı için zemine nasıl düzgün bir şekilde hazırlanabileceğiniz.

Döşemenizi Hazırlamak: Temel Rehberiniz
İlk olarak, alt döşemedeki tüm kalıntıları temizlemeyi bir noktaya getirmelisiniz. Ardından, yalıtımı yerleştirin ve iki katman olduğundan emin olun. Boruların etrafındaki boşlukları veya boşlukları doldurabilmeniz için kuru kum kullanın. Yalıtım levhasının ikinci katmanını takmadan önce boşlukların eşit bir seviyede doldurulduğundan emin olun. Ardından, sıvı şapın sertleşmeden önce sızmasını önlemek için boru hattının altına kalın bir zar (yaklaşık 1000 gauge) yerleştirin (yalıtım levhasının üzerine yerleştirin). Ardından duvarın köşelerine ve kenarlarına bir şerit takın ve bunun güvenli bir şekilde takıldığından emin olun. Basamaklarda veya kapılarda kepenk varsa, mastik veya genleşen köpük kullanılarak da tamamen kapatıldığından emin olun, böylece şap döşendikten sonra ve sertleşmeden önce sızıntıyı önleyebilirsiniz. Sıvı şapı yerleştirmeden önce duvarlardan delikler veya borular da kapatmanız gerekecektir.

Mülkünüzün yerden ısıtma sistemine sıvı şap takmayı planlıyorsanız, sıvı şapı döşemeden önce ısıtma sisteminin zaten suyla dolu olduğundan emin olun. Bu, boru hattının şapın yüzeyine yüzmesini önleyecektir. Boruların üzerinde izin vermeniz gereken minimum örtü miktarı yaklaşık 30 milimetre olmalıdır, bu nedenle şapın kalınlığı yaklaşık 50 milimetre olmalıdır (özellikle 16 milimetre ölçülerinde bir UFH borusu kullanıyorsanız).

Her Zaman Hatırlamanız Gerekenler
Döşeme düzensizliğinin döşeme seviyesinde ve ihtiyacınız olan şap miktarında farklılıklara neden olabileceğini de belirtmekte fayda var, bu nedenle alanı veya odayı olabildiğince doğru ölçtüğünüzden emin olun. Ayrıca, minimum kaplama ve kalınlıklar, kapı açıklıkları ve her alan veya oda arasındaki döşeme yüksekliğindeki diğer farklılıklar gibi çeşitli temel özellikleri de göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Sıvı şapın takılması veya uygulanması bir kendin yap işlemi olabilirken, prosedürden veya yöntemden emin değilseniz veya tüm kurulum sürecinde uygun huzura sahip olmak istiyorsanız, size her zaman hızlı bir hizmet verebilecek zemin şap müteahhitlerine güvenebilirsiniz. en doğru beceri ve bilgi ile birlikte.

Mutfak Yenileme