Smart Siding

Abone Ol 
tarafından
53
Smart Siding

Smart Siding ve Hardieplank Fiber Çimento, Hangisi daha iyi bir Seçimdir?

Her iki malzemenin de evlerin güzelliğini arttırdığı ve birçok ev sahibinin bir yatırımda aradığı yükselttiği bilinmektedir. Bu, evlerinin değerini artıracak ve çeşitli koruma faktörleri sağlayacaktır. Hem LP hem de Hardie şirketleri, yüksek bir pazar işletmesine doğru yol alıyor ve kalite kontrolünün altında yatan teknolojiyi sağlıyor. Hardie’nin son 127 yıldır iş yaptığını ve onu fiber çimento markaları arasında en popüler markalardan biri haline getirdiğini, LP’NİN ise son 20 yıldır iş yaptığını görüyoruz. Hangisinin daha iyi bir seçim olduğunu görmek için her iki şirket arasındaki farkı görelim.

Kompozisyon ve Hammadde

Temel hammaddeden yapılmış LP smart side mühendislik ahşabı, yenileyici bir ağaç olan Kavaktır (kök sistemi başına 4 filize kadar). Kavak ile birlikte, bir bağlayıcı madde ve bir işlem elemanı, çinko borat ve yine bir fenolik reçine kaplaması olarak çok sofistike reçineler eklenir.

En yüksek puan alan fiber çimento kaplama müteahhitleri arıyorsanız, Chantilly, Haymarket, Manassas ve yakın bölgelerde ücretsiz denetimler alabilirsiniz.

Cam Elyaf ve Ahşap Pencereler

Dayanıklılığı göz önünde bulundurarak LP, Hardy’den çok daha dayanıklıdır, çünkü Hardy’nin çimento gibi darbeye veya kırılmaya eğilimli temel malzemesi vardır. Kurulum sırasında LP smart side, hafifliği ve uzun Planck uzunluğu nedeniyle kurulumu kolaydır ve inanılmaz dayanıklılığı ile göçük veya kırılmaz. Hardie ezik ve kırılmaya eğilimliyken ve oldukça ağırdır, nispeten daha küçük tahta boyutu kurulumu zorlaştırır. Bununla birlikte, her ikisi de olumsuz hava koşullarına, sıcaklık dalgalanmalarına ve nem sızmasına karşı dayanıklıdır. Hardie’nin yangına dayanıklı olduğu kanıtlanırken, lp’nin içinde bir odun bileşimi vardır, bu da onu ateşe karşı daha az dayanıklı hale getirir. Hardie, ikinci taraf için söylenemeyen koruması sağlıyor. Daha uzun bir tahta boyutuna sahip olmak, estetik açıdan daha hoş bir bitmiş ürün sunan daha az dikiş gereksinimi sağlar.

Kurulumdan Önce Duvar Yüzeyinin Hazırlanması

Lp’nin tahta uzunluğu 16, Hardie’nin tahta uzunluğu 12’dir. Lp’nin hafif olması nedeniyle, tahtaları hareket ettirmek daha az emek gerektirir. Bir işçi, 16 metrelik tahtayı tek başına taşıyabilir. Normal bir testere kullanarak kolayca kesilebilir ve talaşlanmaz, kesilmesi ve birçok yere sığması kolaydır. LP, ahşabın daha büyük bir taklididir, bu da onu özellikle ormandaki kabin için ilk tercih haline getirir. Ayrıca hafif ve güçlü olması kurulumu oldukça kolaydır, Hardie ise oldukça ağırdır ve taksit sırasında zaman zaman kırılır. Hardie, pense yardımı ile kesilir, bu da yanlış kesildiğinde onları kırar. Bazen kesmek için öğütülür, bu da küçük ve zararlı silika parçacıkları üretir. Parçacıklar akciğerlere girdiğinde, vücuttaki kanserli hücreleri teşvik ederek çıkarılmasının zor olduğu dakikadır.

Estetik Görünüm Siding

New Jersey’deki James Hardie siding tipik olarak ahşap gibi görünecek şekilde tasarlanmıştır. Ahşabın genel doğasına hakimdir, tam olarak odunsu bir görünüm değil; Ahşabın zayıf bir taklididir. Ancak evlere oldukça estetik bir görünüm kazandırıyor. LP akıllı tarafı esas olarak daha derin bir ahşap damar deseni ile ahşap gibi görünecek şekilde tasarlanmıştır; Daha iyi bir ahşap sahteciliğidir. Uzaktan tam olarak ahşap panellere benziyor.

Dayanıklılık Testi

Tahtanın her iki tarafını da basamakların üzerine dikey olarak yan yana yerleştirerek.

Bir çekiç kullanarak, her birine tahtalar üzerinde sert ve güçlü bir etki bırakın.

Sonuç olarak, LP smart side zarar görmeden kalırken, James Hardie parçalara ayrılıyor. Bu, lp’nin ne kadar güçlü ve dayanıklı olduğunu ve uzun vadede iyi bir yatırım olduğunu gösterir.

Garanti ve Maliyet

Hardie, ortalama maliyeti 6631 dolar, orta maliyeti 8283 dolar ve Üst düzey değeri 10360 olan popüler fiber çimento markasıdır. Ve metrekare başına ortalama fiyat 7-9,5 dolar, lp’ninki ise metrekare başına 5,5-7,5 dolar. Bu, işçilik maliyeti ve hammaddelerin her ikisi de ucuz olduğu için lp’yi çok daha ucuz hale getirir. ABD’deki maliyet farkı yaklaşık% 25-35’tir. Hardie, fabrika renk kaplaması ve kaplamaları için 15 yıl garantili panolarda 30 yıl sınırlı garanti sunar ve HZ5 ve HZ10 lp’yi kapsar ve kaplamaları kaplamadan 50 yıl garanti sunar dolu kapsamı olmayan kaplamalarda 5 yıl sınırlı garanti.

Bunlar en ünlü mühendislik ürünü akıllı ağaçlardan biridir. Bunlar, şirketlerin materyalleri ile insanların neden LP akıllı tarafını James Hardie plank’a tercih ettikleri arasındaki farklardan bazıları. Hardie bir asırdan fazla bir süredir iş yapıyor ve evin değerini artırıyor olsa da. Ve müşteriler üründen memnun kaldıklarında, tekrar tekrar daha fazlası için gelmeye devam ederler.

Smart Siding vs. HardiePlank Fiber Çimento, uygun fiyatları ile lokasyon tipine göre farklı değerler sunarak kaldırım değerini artırıyor ve evlere güvenli bir gelecek ve estetik açıdan hoş bir görünüm sağlıyor. Her ikisi de verilen bütçeye ve müşterilerin istediği tercih türüne göre evler için iyi yatırımlardır. Biraz daha ucuz bir bütçe için LP smart side harika bir seçim olurdu. Bununla birlikte, her ikisi de evlere güzel ve modern bir yükseltme sağlamak için inanılmaz bir yatırımdır.