Sulama Sistemi

Abone Ol 
tarafından
65
Sulama Sistemi

Sulama Sistemi

Verimli ve profesyonel bir şekilde yapılan sulama, bitkilerin büyümesine yardımcı olabilir, su israfını önleyebilir ve esnek bir yaşam tarzını tamamlayabilir. Bununla birlikte, yanlış monte edilmiş veya kötü tasarlanmış bir sulama sistemi, su israfına ve bitkilerinizin aşırı veya az sulanmasına neden olabilir. Sizin için doğru olan bir sistemi seçmek ve faydaları en üst düzeye çıkarmak için profesyonelce kurulduğundan emin olmak önemlidir.

Sulama Türleri
Sulama sistemleri manuel veya otomatik olabilir. Manuel sistemler muslukları açıp kapatmanızı gerektirirken, otomatik sistemler siz hiçbir şey yapmadan tesislerinizi sulayacaktır.

Sizin için doğru olan sulama sisteminin türü bahçenizin topografyasına, hangi bitkilere sahip olduğunuza ve yaşam tarzınıza bağlı olacaktır.

Damla sulama, belirli bir alana yavaş bir oranda su damlatarak işlev görür. Bu, suyu yalnızca bitkilerinizin köklerine tam olarak yönlendirebileceğiniz ve su israfını önleyebileceğiniz anlamına gelir.
Yağmurlama sulama, belirli bir alana bir sprey su sağlar. Bitkilerinizi sulamak için bir boruya birden fazla yağmurlama başlığı takılabilir.
Karık sulaması çok basittir ve toprakta suyun akabileceği ve bahçe yatağındaki tüm bitkilere ulaşabileceği siperler oluşturmayı içerir
Bahçeniz yamaçtayken teraslı sulama kullanılır. Su, yukarıdan aşağıya tüm katmanlara ulaşmak için bir dizi adımdan aşağı akar.
Sulamanın Avantajları Nelerdir?
İyi tasarlanmış ve uygun şekilde kurulmuş bir sulama sistemine sahip olmak, bahçenizde ve yaşam tarzınızda bir fark yaratabilir. Bahçenizde bir sulama sistemine sahip olmanın avantajlarını aşağıda okuyun.

Zamandan Tasarruf Edin
Bu günlerde çoğumuzun mümkün olan her yerde zaman kazanması gerekiyor. Bahçenizi sulamak için otomatik bir sulama sistemi kurmak, onu aklınızdan çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Su tasarrufu
Yıl boyunca, ama özellikle yaz aylarında, hepimiz su tasarrufu yapmaya çalışmalıyız. Luke’s Landscaping’de çevre için üzerimize düşeni yapma ve Perth evleri ve işletmeleri için su bazlı sulama oluşturma konusunda tutkuluyuz.

Perth bahçelerine su tasarrufu sağlayan sulama yapmak, su israfını azaltmanın ve çevreye yardımcı olmanın harika bir yoludur. Damla ve yağmurlama sistemleri, uygun miktarda su sağlamada elle sulamadan çok daha etkilidir.

Maliyetleri Azaltın
Su kullanımından tasarruf ediyorsanız, su faturanızdan da tasarruf edersiniz.

Daha Az Yabani Ot
Damla sulama sistemleri, bahçenizdeki yabani otların büyümesini azaltmaya yardımcı olabilir, çünkü su bitkilerinizin köklerini doğrudan sağlar. Yabani otlara su vermekten kaçınmak, onları kontrol altında tutmanın iyi bir yoludur.

Hastalıkları Önlemek
Damla sulama sistemi ile suyunuz doğrudan bir bitkinin köklerindeyse küf oluşturma veya bitki hastalıklarını yayma olasılığınız daha düşüktür. Bunun nedeni, küf ve hastalıkların nemli bir ortamda gelişmesi ve yapraklara ve çiçeklere su tutulduğunda sorun haline gelebilmesidir.

Toprağı Sağlıklı Tutun
Bir hortumla elle sulama, sulama sistemlerinin hafif spreyinden çok daha ağır bir akışa sahiptir. Bir hortum toprağı bozabilir ve besinlerin akmasına neden olabilir. Buna karşılık, bir sulama sisteminin hafif spreyi, bitkilerinizin gelişmesi için bu besinleri toprakta tutacaktır.

Esnek bir yaşam tarzı sağlar
Otomatik olarak çalışacak bir sulama sistemi kurulabilir. Bu, endişelenmeden hayata devam edebileceğin anlamına gelir. Çok seyahat ediyorsanız, siz yokken bahçeye bakmak için sulama sisteminize güvenebilirsiniz.

Sulamanın Dezavantajları Nelerdir?
Sulama sistemlerinin dezavantajları genellikle zayıf tasarım veya verimsiz kurulumdan kaynaklanır. Optimal olmayan bir sulama sistemi, bahçenizin su israfına, aşırı sulanmasına veya su altında kalmasına neden olabilir.

Bir sulama sisteminden en iyi şekilde yararlanmak için mülkünüz, yaşadığınız iklim ve bahçenizdeki bitkiler için doğru olanı seçmeniz önemlidir. Bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa, Luke’s Landscaping’deki ekip, Perth bahçelerinin geliştiği Ağ örgüsünü tasarlama, kurma ve sürdürme konusunda uzmandır.

Size ve bahçenize profesyonel bir sulama sisteminin tüm avantajlarından yararlanmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi görmek için bizi bulun.

Bahçe Havuzu