Tavan Dekorasyon

Abone Ol 
tarafından
44
Tavan Dekorasyon

Tavan Dekorasyon Fikirleri – Beşinci Duvar

Çocuğunuzu doktorun ofisine götürün. Doktorun muayene odasına gelmesini beklerken yukarı bakarsınız. Tavan güzel, dinlendirici bir okyanus sahnesidir.

Şimdi tavana bakıyorsunuz, kreşinizi ve yatak odanızı nasıl dönüştüreceğinizi merak ediyorsunuz. Mutfak ve yemek odası gibi diğer odalar da akla geliyor.

Tavanı değiştirme fikri o kadar da çılgınca değil. Beşinci duvarın güncellenmesi tüm odayı bir araya getirebilir. Her yeri boyamadan, sadece taze bir kat canlı boya ile bir odanın görünümünü ve hissini değiştirebilirsiniz.

 • Dinlenelim.
  Yatak Odası Tavan Dekorasyonu

Yatağınızda uzanıp düz beyaz bir alana bakmaktan bıktınız mı? Yatağınızın arkasındaki duvarı ve tavanı büyük bir tuvale dönüştürün.

Yatağınızın arkasındaki duvardan tavana kadar şeritlere devam edin. 5. Duvarınızı canlandırmak için seçilmiş bir renginiz varsa, ancak “sadece renk” ten daha fazlasını eklemek istiyorsanız, bir desen oluşturmak için seçtiğiniz tonu beyaz çizgilerle değiştirin.

Ya da belki, yeni ahır kapısı tarzı dolabınızı seviyorsunuz, ancak odanın biraz daha kırsal hissetmesi için hala bir şeye ihtiyacı var. O ülke havasını getirmek için tavandaki eski ahır ahşabını yeniden kullanın.

Zevkinize göre biraz fazla hırslı mısınız? Ahır ahşabı görünümünü elde etmenin bir başka yolu da ahşap tahta duvar kağıdı kullanmaktır.

Ya da belki bir şeyleri canlandırmak için güzel, temalı bir duvar kağıdı yeterlidir. Evet, tavandaki duvar kağıdı- hiçbir şey için 5. duvar olarak adlandırılmıyor.

Peki ya bebeğin uyuduğu yer? Kreşe bu nihai kişisel dokunuşu verin. Beşiğin üstündeki düz düz tavanı ayırın. Yatıştırıcı renklerle başlayın ve ardından en yeni küçük çocuğunuz için biraz daha ilginç hale getirmek için meleklerin, hayvanların, çizgi filmlerin veya sessiz tasarım öğelerinin resimlerini kullanın.

 • Oturma Odasında Dinlenmek
  Oturma Odası için Modern Asma Tavan Fikirleri

Oturma odasını yapmak için sayısız saat harcadın. O cesur kadife sandalye ve eski bir halı ile trenddesiniz. Odaya sadece renk vermek için değil, aynı zamanda mekan boyunca ışığı yansıtmaya yardımcı olmak için parlak bir boya kullanıyorsunuz. Yine de buranın daha fazlasına ihtiyacı var.

Alanı inceleyin ve odada ne tür bir his istediğinize karar verin. Bölgeye daha rahat bir his vermek ister misiniz? Ardından, halı havasında bir böcek kadar rahat olması için tavanı duvarlardan daha koyu bir renge boyayın.

Bu alana açık, havadar bir his mi getirmek istiyorsunuz? O özgür, havadar atmosferi yaratmak için daha açık renkler kullanın.

Yoksa odanın bitmiş gibi hissetmesini mi istiyorsun? Ardından tüm odayı aynı renkte kaplayın. Duvarlarda ve tavanda aynı koyu boyayı kullanmak küçük bir odayı çok samimi hissettirecektir.

Daha büyük odalarda, bu monoton boyama şeması mobilyalarınızın ve dekorunuzun öne çıkmasına yardımcı olacaktır. Asimetrik bir odanın duvarlarındaki ve tavanındaki veya açılı tavanlı olan aynı boya rengi, odanın şeklini basitleştirmeye yardımcı olabilir.

Oturma odanızın derinliğe ve dokuya ihtiyacı var mı? Etkiyi elde etmek için sahte kirişler monte edilebilir. Tavanınızda zaten kirişler varsa ve onlarla ne yapacağınızdan emin değilseniz, bunları parlak bir renkle boyayın ve kütükler arasında sessiz bir renk kullanın.

 • Yemek Zamanı
  Yemek Odası Tavan Dekoru

Boya renklerini seçerken odaların aktivitelerini de göz önünde bulundurun. Örneğin, bir yemek odasında, parlak tonların lazanyanızla çatışmasını ve misafirlerinizi yeşile çevirmesini istemezsiniz. Burada sade, nötr bir duvara yapışmak ve koyu rengi tavana indirmek uygun bir seçim olabilir.

İzci Rehberi ayrıca boya parlaklığını da dikkate almanızı önerir. Örneğin, duvarlarınız parlak bir yüzeye sahipse, tavanı mat bir yüzeye daha açık bir renge boyayın.

Select Painting’deki boyama uzmanları, parlak boyanın en dayanıklı ve temizlenmesi en kolay boya olduğunu not eder. Bununla birlikte, her yumru ve kusuru da gösterir. Evinizde hangi yüzeye hangi parlaklığın uygulanacağına karar vermeden önce uzmanlara danışın.

Bir tepsi tavanınız varsa, biraz yemek odası zarafeti için biraz şablon ekleyebilirsiniz. Yemek ortamınızı geliştirmek için iç tepsideki ahşap şeritleri veya renk çeşitlerini de kullanabilirsiniz.

 • Daha fazla seçenek
  Banyo Tavanı Dekoru

Çamaşır odası veya banyo gibi daha küçük odalar ve daha az kullanılan odalar, renklerle eğlenmek için harika bir yerdir. Dekoratif havlularınıza veya o tuhaf çamaşır odası halısına uyması için tavana renk katmak, o çevreye yepyeni bir his verir.

Çocuk oyun odasındaki parlak turuncu gibi canlı bir renk, odayı aydınlatacak ve en sevdikleri yere geniş bir dokunuş katacaktır.

Tavana sıcak yapıştırılmış boyalı ahşap pervazlar da o yüzeyi dönüştürecektir. Trayed tavan yanılsaması vermek için kalıbı tavanın kendisinden daha açık bir renge boyayın.

Mat boya kullanarak tavanın dağılmış gibi görünmesini sağlayın. Rengi duvardan birkaç santim aşağı indirin. Biraz daha dramatik bir etki için tavan boyasının bittiği yer ile duvar boyası başlamadan önce arasına bir kenarlık ekleyin.

Düz beyaz artık tavan için tek seçenek değil. Beşinci duvara eklenmeyi bekleyen yepyeni bir renk paleti var.

Bu mükemmel rengi aramak bunaltıcı olabilir. En yeni renkler hakkında bilgi edinmek ve bu son rötuşları beşinci duvarınıza eklemek için bir boya uzmanına başvurun. Seni boyun ağrısından kurtaracak.

Duvar Sanatı