Vintage Yatak Odası

Abone Ol 
tarafından
123
Vintage Yatak Odası

Hayallerinizdeki Vintage Yatak Odasını Yaratın

Antika Yatak Şilteleri

Modern yaşam stresli olabilir, ancak suşlardan kaçmanın bir yolu var – mükemmel vintage yatak odanızı yaratarak! Retro çekiciliği olan güzel bir yatak odasından daha çekici bir şey var mı? İşte 21. yüzyılın baskılarından uzaklaşıp rahatlayabileceğiniz geleneksel bir yatak odasını yeniden yaratmayı hayal ettiğinizden daha kolay hale getirecek bazı uzman dekorasyon ipuçları.

  • Eski Desenleri ve Dokuları Kullanın
    Vintage Desenler Ve Dokular

Vintage esintili bir yatak odası yaratmanın çok pahalıya mal olmasına gerek yok. Hassas desenler, dokulu kumaşlar ve yumuşak tonlar, herhangi bir alana anında retro cazibe dokunuşu getirir. Ekstra rahatlık katmak için kürk, örgü ve yün katmanları ile vanilya veya karamel gibi rahat ve sıcak renk şemaları seçin. Dokulu duvar kağıtları, paisley veya ince çiçekler gibi klasik desenlerle mükemmel bir seçimdir. Alternatif olarak, neden duvarları nötr krem veya parşömen renginde boyamıyorsunuz, ardından zıt bir tonda bazı şablonlar eklemiyorsunuz? Dantel perdeler sadece retro görünümü tamamlamakla kalmaz, aynı zamanda daha yumuşak bir ortam ve daha fazla mahremiyet için ışığı güzelce dağıtır. Nötr veya düz beyaz bir stor perde eklemek, istenmeyen ışığı dışarıda tutacak ve temadan uzaklaşmadan iyi bir gece uykusu almanızı sağlayacaktır.

  • Uyumsuz Mobilyalar Seçin

Yatak odanızda vintage bir stili yeniden yaratmanın en kolay yollarından biri, aynı renkteki uyumsuz mobilya parçalarını seçmektir. Sıcak ahşap mobilyalar veya beyaz boyalı parçalar bu alanda mükemmel seçimlerdir. Hepsi eşleşen tonlarda sallanan sandalye, komidin, osmanlı veya okul koltuğu gibi klasik eşyaları seçin ve 19. yüzyıldan kalma otantik bir görünüm yaratmak için bunları geleneksel bir metal yatak çerçevesi ve antika yatak şilteleriyle eşleştirin. Karyola yerine divanınız varsa, ahşap veya ferforje bir başlık ekleyerek otantik bir görünüm yaratabilirsiniz.

  • Doğru Döşemeyi Seçin
    Vintage Yatak Odası Döşeme

Ahşap döşeme, vintage esintili herhangi bir yatak odası için vazgeçilmez bir son dokunuş. Yıpranmış döşeme tahtaları, özellikle retro bir halıyla donatıldığında otantik bir his yaratır. Alternatif olarak, geleneksel tarzdaki mobilyaları ve duvar kaplamalarını alt etmeden tamamlayacak krem gibi nötr renkte bir halı tercih edin.

  • Süslü Bir Depolama Alanı Ekleyin
    Vintage Yatak Odası Depolama

Depolama, herhangi bir yatak odasının önemli bir bileşenidir, ancak retro tarzınızdan ödün vermenize gerek yoktur. Fransız tarzında bir konsol masası seçin veya maun bir şifoniyer seçin ve soluk gri veya beyaz tonunda boyayın. Aynalı saklama kutuları ekstra alan yaratırken, geleneksel sedirler yatak takımlarını veya aksesuarları gözlerden uzak tutmak için ek alan sağlar.

Renkli Dokunuşlarla Aksesuar Haline Getirin
Renkli Dokunuşlarla Vintage Yatak Odası Aksesuarları

Aksesuarlar her mekana ideal son dokunuşu verir ve vintage esintili bir yatak odasında doğru ambiyansı ve ortamı yaratmada hayati bir role sahiptirler. Patchwork yorganlar, retro kumaşlardan yastıklar, çiçek baskılar, tığ işi yastıklar ve dantel süslemeli malzemeler, ekstra doku ve stil eklerken temaya katkıda bulunur.

Hayalinizdeki Yatak Odasını Yaratın
Vintage Yatak Odası

Bu en iyi ipuçlarını takip edin ve mükemmel vintage esintili yatak odasını yaratmanın hayal ettiğinizden daha kolay olduğunu göreceksiniz. Modern yaşamın koşuşturmacasından kaçmanın, huzurlu retro sakin vahanıza çekilmekten daha iyi bir yolu yoktur!