Yatak Odamı Nasıl Güzelleştirebilirim

Abone Ol 
tarafından
48
Yatak Odamı Nasıl Güzelleştirebilirim

Yatak odası Dekorunuzu iyileştirmek için neye ihtiyacınız var

Yatak odanız misafirlerinizin çoğu tarafından ziyaret edilmese de, yine de evinizin en önemli parçasıdır. Çok kişisel bir porsiyon olması, zevkinize ve ihtiyaçlarınıza tam olarak uygun olması gerekir. Her şeyden önce, aynı zamanda rahatlatıcı olmalı.

Bunun için yatak odanızda haklı olarak düzenlenmiş uygun mobilya eşyalarına ve diğer destekleyici eşyalara ihtiyacınız var. Biraz kararsızsanız, danışabilirsiniz bu konuda uygun bir kılavuz için diğerleri. Burada yatak odanızı en iyi şekilde dekore etmeniz için birkaç temel ipucu da sunduk.

Renk Şemasına Özel Odaklanma
Yatak Odası Renk Şeması

Yatak odanızın renk düzeni gözünüze çarpan ilk şeydir. Zevkinizi tatmin etmenin yanı sıra onu ziyaret eden tüm gözleri sakinleştirmenin yolu bu olmalı.

Donuk veya sıkıcı bir kombinasyon veya çeşitli tonların kontrastı ile yoldan çıkmak yerine belirli bir renk şemasına bağlı kalmak iyi bir fikir olacaktır. Temel tonu aynı tutarak, takip edebilirsiniz:

Alanın% 60’ı için baskın bir gölge, örneğin duvarlar ve zeminler ve büyük mobilyalar.
Yatak takımları, perdeler ve küçük mobilyalar dahil alanın% 30’u için aynı tonda ikincil bir gölge.
Kalan% 10 örtü çarşafları, yastıklar, sanat eserleri vb. İçin vurgulu bir gölge.
Yeterli aydınlatma
Yatak Odası Aydınlatması

Düzgün ve iyi aydınlatılmış yatak odası, diğerlerinden çok daha iyi hizmet eder. Kaynak doğal veya yapay olursa olsun, iyi servis edilmelidir. Yatak odanızı aydınlatmanın en iyi yolu:

Yatağınızın hemen yanında bir ışık fikstürü bulundurun.
Diğerini odanın köşegeninde uygun bir noktada yönetin.
Yatak odanız yeterince büyükse tavana sabitlenmiş başka bir kaynak alın.
Büyüleyici Ev Bitkileri
Yatak Odası Houseplants

Ev bitkileri, havadaki kirleri çıkarmaları ve ev dekorunuza doğal bir dokunuş katmaları nedeniyle her zaman harikalar yaratır. İnsan yapımı hiçbir şey onların çekiciliğine ve cazibesine eşit olamaz. Çekici bir kaba yerleştirilen ve şifoniyerinize veya komodinin yanına yerleştirilen doğal çiçekli bir bitki, genel olarak yatak odası dekorunuzda büyük fark yaratır.

Etkileyici ve Konforlu Yataklar
Ebeveyn Yatak Odası

Ana yatağınız yatak odanızın kahramanıdır, bu nedenle yatak takımlarıyla birlikte rengi ve tasarımı yatak odanızın genel görünümünü tamamlamalıdır. Aksine, yatağınızın tüm sahnenin görünümünü tanımladığını söylemek doğru olacaktır.

Bu asla pahalı şeyler için gitmeniz ve bütçenizi kötü bir şekilde vurmanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine, yalnızca donuk veya solmuş nevresimler, ucuz görünümlü ve kötü kokulu yorganlar, lekeli çarşaflar ve şekilsiz veya yıpranmış yastıklar gibi rahatsız edici şeylerin çıkarılması gerektiği anlamına gelir. Kısacası, yataklarınız cildinize karşı yumuşak olmalı ve yatak odanızın temasıyla el ele gitmelidir.

Uygun Ölçeklendirme
Yatak Odası Mobilyaları

Ölçeklendirme, yatak odanızın kullanılabilir alanına göre mobilyaların uygun şekilde ayarlanması ve ayarlanması anlamına gelir. Yatak odanızın boyutu ve alanı, orada tutulacak mobilyalarla uyumlu değilse, yalnızca beceriksiz ve ters bir görünüm sunacaktır. Beceriksizce düzenlenmiş çok maliyetli şeyler bile akılda sıkıntı yaratırken, uygun sıraya yerleştirilmiş sıradan eşyalar harika bir görünüm sunar.

Yukarıda belirtilenler, gerçek ruh ve gayretle takip edilirse yatak odanızın güzelliğini artıracağından emin olabilirsiniz.