Yatırımlık Ev

Abone Ol 
tarafından
76
Yatırımlık Ev

Bir Yatırımı Beslemek: Evinize Değer Katmanın 5 Kesin Yolu

Yatırımlar söz konusu olduğunda iki genel kural vardır. Birincisi düşük satın almak ve yüksek satmak. Diğeri ise konumu dikkate almak. Evler çoğu insanın hayatındaki en büyük masraf ve yatırım olduğundan, evlerinin değerini artırmak kazançlı olabilir. 

Bir eve değer katmak kolay bir şey değildir. Genellikle para, zaman ve sıkı çalışmayı içerir. Düşük maliyetli fikirler her zaman açığız. Fikirlerin fiyatı düşük değilse, bakımı kolay olmalı ve daha uzun süre dayanmalıdır.

 • Yeni Çatı
  Metal Çatı

Bir evin değerini düşüren ilk şeylerden biri, özellikle onarıma ihtiyacı varsa çatıdır. Bu nedenle, evinizi yükseltmek ve anında değer katmak istiyorsanız, şu adresteki uzmanlarla konuşun  Yatırımınızı hemen besleyen güzel ve uzun ömürlü metal çatılar kurarlar. Metal çatılar enerji verimliliğini artırır ve sigorta maliyetlerini düşürür. Metal çatıların evinizin değerini neden artırdığını görmek kolaydır.

 • Dış Cepheyi Yükseltin
  İtiraz peyzaj frenlemek

Dış cephede yapabileceğiniz herhangi bir yükseltme, evinizin değerini artıracaktır. Yeni bir ön kapı ekleyin veya yeni dış cephe kaplaması takın. Manzaranı temizle. Camlarını yıka. Süslemeni boya. Evinizin frenleme çekiciliğini artıracak dışarıda yapabileceğiniz her şey, evinize anında değer katacaktır. Garaj kapınızı yükseltmeyi bile düşünebilirsiniz.

 • Boyayı Nötralize Edin
  İç kapılar

İçeride, nötr boya renklerine sahip bir ev, değerde bir artış görecektir. Özellikle beyaz süslemeyle eşleştirildiğinde grinin ince tonları popülerdir. Evinizi boyarken süpürgelikleri ve pencere pervazlarını temizlediğinizden emin olun. Gelecekteki ev alıcıları bunları fark edecek. Eski bir lekede ahşap süslemeniz varsa, alanınızı tazelemek için boyamayı düşünün. İç kapılarınızı da unutmayın, çünkü bunların da taze boyaya ihtiyacı vardır.

 • Döşemeyi Güncelleyin
  Halı

Evinizin değerini artırmanın bir başka doğru yolu da katlarınızı güncellemektir. Yeni karo veya halının evinizin değerine ne kadar yardımcı olacağına şaşıracaksınız. Neyse ki, döşeme tüm fiyat noktalarında gelir, bu nedenle bütçeniz dahilinde bir şeyler bulabilmeniz gerekir. Evinizin değerini artırmaya çalışıyorsanız, evin en işlek odalarına yeni katlar ekleyin. Yatak odalarına lüks halı ve banyolara güzel bir karo eklemeyi düşünün.

 • Mekanları Aydınlatın

Yedek camlar büyük biletli eşyalardır. Ancak, alanınızı aydınlatmanıza yardımcı olacak düşük maliyetli alternatifler var. Bir yol, armatürlerinizi güncellemektir. Armatürlerinizi on yıllardır değiştirmediyseniz, muhtemelen yeni bir şeyin zamanı gelmiştir. Bir diğeri pencere tedavilerinizi değiştirmektir. Ağır perdeleriniz varsa, temiz panjur hatlarına geçin. Bazı insanlar mekanlarını aydınlatmanın bir yolu olarak iç duvarları çıkarırlar. Bütçenize uygun olanı yapın ve size zaman ve paradan en iyi getiriyi sağlayacaktır.

Çatı Restorasyonu