Yeni Yatak

Abone Ol 
tarafından
52
Yeni Yatak

Yeni Bir Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Genellikle aldığı az ilgiye rağmen, bir yatak muhtemelen bir odadaki en önemli öğedir. Sonuçta, işte uzun bir günün ardından genellikle uyumak için uzandığınız veya en sevdiğiniz kitabı okurken rahatladığınız yer burasıdır. Kısacası, şilte üzerinde yaptığınız aktivitelerin çoğu, enerjilerinizi yeniden şarj etmenizi sağlar, böylece başka bir gün dünyayla yüzleşebilirsiniz.

Bir yatağın hayatınızda oynadığı önemli rol nedeniyle, en iyilerine razı olmanız önemlidir. Bu nedenle, hangisinin uyumak için en iyi yatak olduğuna karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır:

Konfor

Alaska Kral Yatak

Seçtiğiniz yatak size ihtiyacınız olan konforu sağlamalıdır. Rahatlık öznel olabileceğinden, yalnızca satış görevlisinin size söylediklerine güvenmemelisiniz. Önce yatağın üzerine oturmalı, yan yatmalı, sırt üstü yatmalı, yan yana yuvarlanmalı, adını siz koymalısınız, böylece ürünün sıkılığının sizin için kabul edilebilir olup olmadığını bilirsiniz.

Bunlar, aralarından seçim yapabileceğiniz şilte türleridir:

Yaylı Şilteler: Bunlar en yaygın olanlarıdır. Genellikle sağlamdırlar çünkü çekirdeklerini yaylar ve bobinler oluşturur. Ayrıca mükemmel destek sağlarlar.

Hafızalı Köpük Şilteler: Yaylar ve destek köpüğünün birleşimidir. Tipik olarak yumuşaktırlar ve uzanmış kişinin şekline dönüşme yetenekleri ile bilinirler.

Hava Yatakları: Sıkılıkları veya yumuşaklıkları özelleştirilebilir. Ancak pahalıdırlar.

Lateks Köpük Şilteler: Hafızalı köpük şilteler gibidirler, ancak daha “kabarık” bir hisleri vardır.

Hibrit Şilteler: Hafızalı köpük ve lateks köpük şiltelerin iç yaylı şiltelerle kombinasyonu.

Boyut

Büyük Boy Aile Yatağı

Kullandığınız yatağın boyutu yalnızca onu kullanacak kişilerin boyutuna bağlı değildir. Uykunuz sırasında sizin veya arkadaşınızın yapacağı diğer hareketler için biraz ödenek vermeniz gerekir. Bu nedenle yatağınız, siz ve arkadaşınızın toplamından çok daha uzun ve geniş olmalıdır. Bu, hareketlerinize rağmen yatağın sınırları içinde kalmanızı sağlamak içindir.

Yatak boyutları tipik olarak değişmekle birlikte, her ülkedeki her boyut kategorisi için standart boyutlar vardır. Bunlar Amerika Birleşik Devletleri’nde seçebileceğiniz yatak boyutlarıdır:

Kral Boyutu: 193 santimetre x 203 cm

Kaliforniya Kral Boyutu: 183 cm x 213 cm

Kraliçe Boyutu: 168 cm x 203 cm

Tam Boy: 137 cm x 191 cm

İkiz XL Boyutu: 99 cm x 203 cm

İkiz Boyutu: 99 cm x 191 cm

Bir şilte boyutunu seçerken yatağın boyutlarını da dikkate almayı unutmayın. Bir yatak, onu yerinde tutan yataktan daha büyük olamaz. Şilte teknik olarak yataktan daha küçük olmasına rağmen, şiltenin sınırları ile yatağın sınırları arasında boşluk olduğu noktaya kadar çok küçük olmamalıdır. Yatağın ve mobilyaların uyumu, rahat bir uyku çekmeniz için tam size göre olmalıdır.

Büyük boy bir yatak satın almak için nihai rehber! Alaska king yatakları, aile yatakları dahil büyük boy yataklar. Büyük şilteler nasıl ve nerede sipariş edilir.

Fiyat

Yumuşak Kral Yatak

Mükemmel yatağı seçerken maliyeti de göz önünde bulundurmalısınız. Yatak endüstrisinde, daha yüksek oranlar her zaman daha yüksek kaliteye eşit değildir. Ancak çok düşük bir fiyat, örneğin Kraliçe boy bir yatak için 500 dolar, uzun vadede daha düşük kalite anlamına gelebileceğinden şüpheleri de tetiklemelidir.

Size seçmeniz için mükemmel ödeneği vermek için minimum 1000 dolarlık bir bütçe deneyin. İstediğiniz kral boy veya Kaliforniya Kral yatağı ise, 1500 dolar rahat bir bütçe olarak kabul edilir.

Dayanıklılık

Doğru Yatak

O yatağı satın almak için paranı harcayacağına göre, paranızın karşılığını almalısın. Ortalama olarak, iyi şilteler size sekiz ila on yıl dayanmalıdır. Yatağınız dört yıldan kısa bir sürede sarkmaya başlarsa, o ürüne 1000 dolar harcadınız demektir.

Bir yatak satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken diğer faktörlerin aksine, dayanıklılık görülmez ve ancak ürün uzun süre yanınızda olduktan sonra kanıtlanabilir. Ancak bir alıcı olarak, paranıza değmeyen şilteler satın alma riskini en aza indirebilirsiniz. Bunun için interneti kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

İşte yapabileceğiniz bazı şeyler:

Yatak markalarını araştırın ve her ürünün tipik dayanıklılığını kontrol edin.

Bir süredir ürünle ilk elden deneyime sahip olan yatak alıcılarının görüşlerini kontrol etmek için çevrimiçi forumları ziyaret edin.

Bloglardan ve diğer çevrimiçi kaynaklardan yatak incelemelerini kontrol edin.

Sonuç

Bir yatak seçmek her zaman dikkatli düşünmeyi gerektirir. Sonuçta bir yatak büyük bir yatırımdır ve doğal olarak paranızın karşılığını almak istersiniz.

Önce araştırın, böylece mağazaya gittiğinizde hazırlıklı olursunuz ve satış personeline tam olarak ne aradığınızı ayrıntılı olarak anlatabilirsiniz. Ödevini yaparsan, sana iyi bir gece uykusu verecek doğru yatağı alamamanın bir nedeni yok.